Beslenmenin Temelleri

İyi beslenmenin temellerini ve gıdaların vücudunuzu nasıl beslediğini anlamak, daha akıllıca kararlar almanıza ve vücudunuzu besleyen yemekler oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Gıda Güvenliği Bilgisi

Kaynama Suyu Güvenli midir?

19 Mar, 2019 300

Yeniden kaynatılmış, temiz, kontamine olmamış içme suyunun tüketilmesi kansere neden olmaz, sizi veya ailenizi zehirlemez. Suyunuz düzenli olarak kontrol edilen bir kaynaktan geldiği sürece, istediğiniz kadar kaynatın.

Beslenmede Sıcak Konular

Tıbbi Müzik

19 Mar, 2019 375

Her ne kadar yanlış suistimal edilse de, “müziğin vahşi göğsünü yatıştırmak için cazibeye sahip olduğu” iddiası çoğumuz için tanıdık. William Congreve tarafından 300 yıldan fazla bir süre önce yayınlanan “The Mourning Bride” adlı trajik oyundan türeyen asıl alıntı şöyle devam ediyor: “Müzik, vahşi bir Göğsü yatıştırmak, Kayaları yumuşatmak veya bükülmüş bir Meşe'yi bükmek için takılar yapıyor”

Beslenmenin Temelleri

Pişirme İçin Hangi Yağlar En İyisidir?

19 Mar, 2019 310

Mutfakta kullandığınız yağ türü sadece yemeğinizin sonucunu etkilemeyecek, aynı zamanda sağlığınızda da bir fark yaratacaktır. Genel olarak, sağlıklı yağlar daha fazla doymamış ve tekli doymamış yağlara ve daha az doymuş yağlara sahiptir. Örneğin, zeytin ve avokado yağı, tekli doymamış yağlarda yüksektir ve kanola ve soya yağları, çoklu doymamış omega-3'lerde yüksektir.