Trendlerdeki Yazılar

1
4 Şub, 2020 4966

Etkili Yoga Siyatik için Gerilir

Siyatikiniz varsa, kelimenin tam anlamıyla ve mecazi olarak popoda gerçek bir acı olduğunu biliyorsunuz. Aslında, etkilenen bölgeler kalçalarınızı, bacaklarınızı ve sırtınızı içerebilir ve semptomlarınız zayıflık, uyuşukluk, karıncalanma ve yanma ile aşırı ilavesi arasında olabilir. Bunun nedeni, rahatsızlığın kaynağının, vücudunuzdaki en uzun sinirlerin, omurganın tabanından iki taraftan akan ve her bacağın arkasından biten siyatik sinirlerinin tahriş olmasıdır. Vücudunuzun her tarafında bir sinir olduğundan semptomlarınız sırt veya bacağın sadece bir tarafında olabilir.

2
16 Mar, 2019 3620

2019 Muhatapları için En İyi 8 Koşu Ayakkabısı

Koşu ayakkabısı, yeni bir koşu alışkanlığına başlamanız için gereken tek ekipman parçasıdır, ancak daha iyi bir vuruş yaparsanız, eski bir tekme çifti alamazsınız. Düşük fiyatlandırma (veya supinasyon), ağırlığınızı ayağınızın dibine eşit olarak aktarmak yerine ayağınızın dışa doğru yuvarlanmasıdır. Ayak bileği zedelenmesi, Aşil tendoniti, IT band sendromu ve plantar fasiit riskini artırabilir – sizi rahatsız edebilecek acı durumlar.

3
17 Mar, 2019 1450

FITT İlkesi Etkili Bir Egzersiz Üretmek İçin Tasarlandı

FITT prensibini anlamak, fitness hedeflerinize ulaşmada daha etkili olacak bir egzersiz planı oluşturmanıza yardımcı olur. FITT, sıklığı, yoğunluğu, zamanı ve egzersiz türünü belirtir. Bunlar, hedeflerinize ve zindelik seviyenize uygun egzersizler oluşturmak için düşünmeniz gereken dört unsurdur. FITT ilkesinin nasıl çalıştığını öğrenin.

4
4 May, 2019 1379

V-Sit Nasıl Yapılır

Diğer Adı: V-ups, V situps

5
16 Mar, 2019 1376

Statik Germe vs. Balistik Germe

Belirli bir eklem hakkında sahip olduğunuz hareket aralığı olarak ölçülen esneklik, kondisyonun sağlıkla ilgili beş bileşeninden biridir ve fonksiyonel sağlık için kritik bir unsurdur. Herhangi bir nedenden ötürü hareket alanınız kısıtlanırsa, günlük yaşam aktivitelerini gerçekleştirmek, eşyaları yüksek raflardan kaldırmak için yukarıdan kollarınıza ulaşmak veya zeminden bir şey almak için eğilmek gibi bir şey yapmak zordur. Kötü esneklik, yaşlanma süreci boyunca iyi hareket aralığının sürdürülmesinin önemini vurgulayan düşme riski ve buna bağlı yaralanmalarla da bağlantılıdır.

6
17 Mar, 2019 1336

Sadece dans kilo kaybı egzersiz

Kilo vermek mi istiyorsunuz? Just Dance gibi oyunlar yardımcı olabilir. Kilo kaybı oyun oynarken gerçekten eğlenceli olur. En çok satan video serisi, çok çeşitli platformlarda (Wii, PlayStation ve Xbox gibi) kullanılabilir. Just Dance zayıflama egzersizini oturma odanızda yapabilir, evde kilo vermek için yeterli kalori yakabilir, arkadaşlarınızla rekabet edebilir veya gençlerinize hareket etmeleri için ilham verebilir.

7
19 Mar, 2019 1319

22 En İyi Glütensiz Vitamin Markaları

Vitaminlerinizi, minerallerinizi ve diğer besinlerinizi yediğiniz yiyeceklerden elde etmek genellikle en iyisi olsa da, bazen takviyelerden ekstra yardım almanız gerekebilir. Mağazalarda ve çevrimiçi olarak birçok iyi glutensiz vitamin ve diğer takviyeleri vardır. Ancak, glütensiz olması için tüm ürünlere güvenemezsiniz.

8
16 Mar, 2019 1123

CorePower Yoga İnceleme

CorePower Yoga her yerde patlıyor. 2002 yılında Denver, Colorado’da kurulan CPY’nin ülke çapında 170 stüdyosu var ve hızla genişliyor. Power yoga hayranıysanız veya yeni yoga trendlerini denemek istiyorsanız, CPY çok çekici olabilir. Çekirdek iş hakkında ılık (en iyi ihtimalle) ılık hissediyorsanız veya sıcak yogadan ne kadar hoşlandığınızdan emin değilseniz, ilgilendiğiniz kişiler korkutucu olabilir.

9
23 Eyl, 2019 1088

Geriye Yürümenin Faydaları

Koşu bandı egzersizlerinize ve dışarıdaki yürüyüşlerinize geriye doğru yürüyüş eklemek, size çeşitli egzersiz avantajları sağlayabilir. Geriye doğru yürümek, çok hareketli bir yürüyüşe veya kolay bir koşuya benzer şekilde, yoğunluğu arttırır. Ayrıca dengenizi iyileştirebilir ve yürürken sık kullanmadığınız bazı kaslara egzersiz yapabilirsiniz. Bununla birlikte, güvenlik önlemleri almak zorundasınız.

10
16 Mar, 2019 1087

5K Koşu Bandı Eğitim Takvimi

Olumsuz havalar, yoğun zamanlamalar veya sizi antrenmanlarınızın çoğu için koşu bandına zorlayan diğer koşullar olsun, güçlü bir 5K performansı için iç mekanlarda eğitmek mümkündür. Bu 5K programı (aşağıya bakınız), koşu bandında eğitimlerinin çoğunu veya tamamını yapacak olan 5K koşucuları için tasarlanmıştır. Bir 5K için eğitim almasanız bile, bu program birkaç sıcak veya soğuk ay boyunca eğitmek için eğlenceli ve motive edici bir yoldur.