1. Anasayfa
  2. Egzersiz Yapmak İçin Motivasyonu Bulmak
Trendlerdeki Yazı

Egzersiz Planınızı Güçlendirmenin 7 Yolu

Egzersiz Planınızı Güçlendirmenin 7 Yolu
0

Egzersiz planınızdan istediğiniz sonuçları alamıyor musunuz? Antrenman planınızın artması gerekiyorsa, temellere geri dönme zamanı gelmiştir. Planı ilk etapta oluştururken bazı temel adımları atlamış olabilirsiniz. Egzersiz planınızın daha hızlı çalışmasını sağlamak için yapabileceğiniz 7 kolay şeyin listesini inceleyin.

Makalede Neler Var?

1. Uzmanlarla Bağlanın

Gerçekten zor egzersiz programı hem zihinsel hem de fiziksel olarak en iyi sonuçları verecektir. Ancak, güçlü bir egzersiz için yeterince sağlıklı olduğunuzdan emin olmak için doktorunuzu ziyaret etmeniz genellikle iyi bir fikirdir. Bazı popüler egzersiz formlarına katılmanızı önleyen fiziksel engeller olsa bile, doktorunuz bir egzersiz planına başlayabilmeniz için yapılabilecek değişiklikler önerebilir.

Çok çeşitli egzersizler için sağlıklı olduğunuzu öğrendikten sonra, yeni bir spor öğrenmek için uzmanlarla bağlantıya geçin ya da zaten zevk aldığınız sporlarda kendinize sorun. Çalışan bir gruba katılın veya bir yarışa kaydolun. Ayrıca, eşyaları sallamak için kişisel bir eğitmenle birlikte ziyaret edebilirsiniz. İyi bir eğitmen uygunluk seviyenizi değerlendirecek, gerçekte ulaşacağınız hedefleri belirlemenize ve takip etmeniz için bir rutin tasarlamanıza yardımcı olacaktır. Bazı eğitmenler kilo vermenize yardımcı olmak için metabolik testler bile yapacaklar.

2. Tutarlılığa Odaklanma

Egzersizciler genellikle programlarına atlamak için en moda yağ yakıcı egzersiz programlarını veya yeni bir spor aletini bulmaya çalışırlar. Fakat en etkili egzersiz planı, uzun vadede sadık kaldığınız plan olacaktır. Yeni bir spor aletine veya spor salonuna üyelik için çok para harcamak gerekmez – özellikle başlangıçta. Basitçe tutarlılığa odaklanın.

Her gün fiziksel aktivite yapmak faydalı bir taahhüt olun. Düzenli egzersiz günlük programınızın bir parçası olduğunda, daha fazla kalori yakmak için ayarlamalar yapabilirsiniz. Ancak başlangıçta düzenlilik başarının anahtarıdır. Bu yüzden yapmaktan hoşlandığınız aktiviteleri seçin ve sık sık yapın.

3. Arkadaşlar sizi sorumlu tutar.

Kilo verme egzersiz planında başarının en iyi yordayıcılarından biri sosyal destek. Arkadaşlarınız egzersizi daha eğlenceli hale getirirse, alışkanlığa devam etme olasılığınız daha yüksektir. Arkadaşlar ayrıca sizi sorumlu tutmanıza yardımcı olacaktır.

Acil arkadaş çevreniz egzersizle ilgilenmiyorsa, biraz daha ileriye bakın. Belki iş arkadaşlarınız ofisteki bir günden sonra açık hava etkinlikleri için size katılmak ister. Belki de çocukları arabasına sokmaya ve mahallede dolaşmaya ya da koşmaya istekli olacak komşularınız vardır. Planınızı başarılı kılmak için ihtiyaç duyduğunuz desteği almak için şimdi öğrenin.

4. Uygun Egzersiz Kıyafetleri Alın

Uygun egzersiz kıyafetleri egzersiz seanslarınızı daha güvenli ve daha etkili hale getirecektir. Bu nedenle, iyi bir çift ayakkabısına, nefes alabilen egzersiz kıyafetine ve diğer egzersiz malzemelerine yatırım yapın. Büyük kutu perakendecilerinden kaçınmak ve uzman personelin çalıştığı spora özel bir mağazaya gitmek isteyebilirsiniz. Mahalle yürüyüş ve koşu dükkanları harika kaynaklar. Genellikle bu küçük işletme işletilen mağazalar sporda aktif olarak yer alan personele sahiptir ve zinde ve giymek için özel önerilerde bulunabilirler.

İlk satın alımınızı yaptıktan sonra, devam eden başarı için yeni spor ayakkabısı veya giysiler hazırlayın. Kısa vadeli hedefler belirleyin ve gelecekteki egzersizler sırasında kendinizi daha rahat ve güvende hissetmenizi sağlayacak yeni bir kıyafetle kendinizi ödüllendirin.

5. Bir Plan yaz

Egzersiz yapmak istediğinize karar vermek kolaydır. Bunu yapmak zor kısmıdır. Antrenmanınızın önüne geçebilecek başka bir görev, iş veya öncelik her zaman olacaktır. Antrenmanınızın öncelikli olmaya devam ettiğinden emin olmak için, her hafta yemeklerinizi ve antrenmanlarınızı takvimden öğrenin.

Planı yazılı olarak aldıktan sonra, oldukça görünür bir noktaya gönderin. Bu şekilde her gün görüyorsunuz ve size bağlılığınızı hatırlatıyor. Ayrıca egzersiz kıyafetlerinizi hazırlayabilir ve egzersizinizden önceki gece bir spor çantası alabilirsiniz.

6. Egzersizlerinizi değiştirin

Kilo kaybı için egzersiz, kalori yakmak için aerobik aktivite, kas inşa etmek için kuvvet antrenmanı ve eklemlerdeki hareket aralığını artırmak, yaralanmayı önlemek ve stresi azaltmak için esneklik eğitimi içermelidir.

Bir antrenman programı oluşturduğunuzda, hafta boyunca farklı aktiviteler planlayın. Örneğin, pazartesi, çarşamba ve cuma günleri koşu yapmak isteyebilirsiniz. Salı, perşembe ve cumartesi günleri bisikleti alıp, bazı şınavlar, akciğerler ve oturma yerleri için bir parka gidin. Pazar günü yoga esneme ve denge.

7. Aktif Kurtarma Günlerini kullanın

Vücudunun dinlenmeye ihtiyacı olduğunu unutmayın. Ancak dinlenme günü, kanepede uzandığınız bir gün değildir. Bunun yerine, kolay ve eğlenceli bir etkinliğe katılırken aktif iyileşme günlerini planlayın. Bu nazik egzersiz günleri hem vücudunuza hem de zihninize biraz dinlenmenizi sağlar. Ne yapacağınızdan emin değil misiniz? Kucağınızda yüzmeyi, yumuşak bir yoga dersini veya arkadaşınızla uzun bir yürüyüş yapmayı deneyin.

Unutmayın, başarılı bir egzersiz planının en önemli bileşeni tutarlılıktır. Sağlıklı bir enerji dengesi kurun ve koruyun, sonra oluşturduğunuz programa bağlı kalın. Her gün iyi hissetmeyecek, ancak zor günlerde bağlılığınızı sürdürürseniz, hak ettiğiniz sonuçları görmeniz daha olasıdır.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir