1. Anasayfa
  2. Egzersiz Yapmak İçin Motivasyonu Bulmak

Fitness, Egzersiz ve Egzersiz Motivasyonu için En İyi Facebook Grupları

Fitness, Egzersiz ve Egzersiz Motivasyonu için En İyi Facebook Grupları
0

İster inan ister inanma Facebook, liseden eski arkadaşlarınla iletişimde kalmaktan daha fazlası için kullanışlıdır. Aslında, bir milyardan fazla aktif aylık kullanıcısı olan Facebook, dünyanın dört bir yanındaki fitness tutkunları ile etkileşimli tavsiye ve destek almak için en iyi yollardan birini sunuyor.

Tek yakalamak? En yakın Facebook arkadaşlarınız tam olarak yeşil meyve suyu ve spor salonu türü değilse, sağlık meseleleri söz konusu olduğunda kime başvuracağınızı veya kimin tavsiyesini alacağınızı bilmek zor olabilir. Facebook Gruplarının girdiği yer burasıdır. Bu gruplar biraz eski okul internet forumları gibi düzenlenir, burada (neredeyse) herkes katılabilir, soru sorabilir ve çoğu zaman uzmanlardan ve diğer “siperlerde” spor meraklılarından cevap alabilir. .

Sosyal platformdaki sporla ilgili en popüler Facebook gruplarından bazılarına göz atın ve ilgi alanlarınıza uygun olanlara katılmaya başlayın. Tüm çevrimiçi önerileri bir miktar tuzla almayı unutmayın. Bir kullanıcıyı gerçek bir uzman olarak doğrulayamıyorsanız, Internet’te bir şey okumanın mutlaka doğrulanmadığını unutmayın.

Makalede Neler Var?

Genel Uygunluk için Facebook Grupları

General Fitness Facebook Groups
Getty Images / Westend61 Pr

Bisiklete binme veya CrossFit gibi belirli bir fitness türüne yatırım yapmıyorsanız, genel bir fitness grubu başlamak için harika bir yerdir. Sorular sorarak veya başkaları tarafından paylaşılan makaleler veya yazılar hakkında yorum yaparak katkıda bulunun. Büyük gruplarda bazen ayaklarınızı bulmak ve duymak zor olabilir. Sabırlı olun ve zaman verin – eski atasözü giderken, koyduğunuz şeyi çıkarırsınız.

Sağlık ve Zindelik grubuna katılmayı deneyin ya da daha kadın dostu bir ortam istiyorsanız, Sağlık ve Zindelik Konuşması veya Tonlama Kızları grupları iyi seçeneklerdir. Daha zorlu egzersizler yapıyorsanız, Zindelik, Beslenme ve Yüksek Yoğunluklu Egzersiz grubunu düşünün.

Kilo Kaybı için Facebook Grupları

Facebook Grupları Kilo Kaybı
Getty Images / JGI / Jamie Grill

Kilo kaybı hedefiniz ise, Facebook Grupları (özellikle moderatörler tarafından iyi yönetilenler), destek bulmak için harika bir yer. Yalnızca, temizlik ürünleri veya diğer diyetler satan kullanıcılardan gelen spam mesajlara karşı dikkatli olun; çoğu moderatör bu mesajları eklendikleri gibi silmeye çalışır, ancak yetişmek zor olabilir! Bir Fitbit’iniz olup olmadığını denemek için iyi bir grup, Kilo Kaybı için FitBit grubudur.

Dayanıklılık Sporları için Facebook Grupları

Facebook Dayanıklılık Grupları
Getty Images / Johner Resimleri

Koşucular, bisikletliler ve triatletler — sen özel bir spor meraklısı ırkısın, bu da aynı fikirde olan sporcu gruplarını araman gerektiğini gösteriyor. Facebook’un dayanıklılık spor grupları, eğitime, beslenmeye ve korkunç konikliğe özgü sorular sormak için mükemmel bir yer. Dayanıklılık odaklı en popüler gruplardan bazıları Mazermetsiz Koşucular, Maraton Manyakları, Yol Bisikletçiliğini seviyorum ve Tri Kadınlar için.

Daha uzman bir sporcuysanız, Trail ve Ultra Koşu, UltraRunning, Açık Su Yüzme, hatta Her Şey Engel Kursu Yarışları gibi gruplara bakın.

Birçok bölgesel dayanıklılık spor kulübünün Facebook Grupları olduğunu da unutmayın. Örneğin, Dallas, Teksas’ta yaşıyorsanız, Dallas / Ft. Genel bir gruptan ziyade Triatlon Kulübü’ndeki bir grup. Şehrinizin veya bölgenizin sporunuza yönelik bir spor kulübü olduğunu biliyorsanız, özel Facebook Grupları hakkında bilgi için web sitelerini kontrol edin.

Açık Hava Etkinlikleri için Facebook Grupları

Facebook Grupları Açık Alanlar
Getty Images / Hero Resimleri

Facebook gruplarını kullanan sadece sağlık kurbanları ve spor fareleri değil. Aslında, Facebook, dış mekan meraklılarının bağlantı kurması için en iyi yerlerden biri olabilir; çünkü doğa yürüyüşü, tırmanma ve sırt çantasıyla dolaşmak dünyanın tadını çıkarmakta ve çoğu zaman kapsamlı ekipman gerektiren sporlara göre daha düşük bir giriş engeline sahiptir.

Daha büyük, halka açık gruplar arasında Yürüyüş, Sırt Çantası, Kaya Tırmanışı Bağımlısı, Tüplü Dalış ve SlackChat (gevşek kalma hakkında bir grup) bulunmaktadır. Ancak, dayanıklılık sporlarında olduğu gibi, açık hava etkinlikleri de sık sık yerel etkinliklerin organize edilmesine yardımcı olmak için bölgesel Facebook gruplarına sahiptir. Bunları aradığınızdan emin olun.

Grup Fitness ve Uzmanlık Sınıfları için Facebook Grupları

Facebook Grupları Özel Fitness
Getty Images / Erik Isakson

Diehard yogi, CrossFit manyak veya Pilates hayranıysanız, aynı derecede bağımlı egzersiz yapanların da gruplarını bulmanız gerekir. Favori aktivitenize veya stüdyonuza özgü grupları bulmak için Facebook’un aramasını kullanmayı deneyin. Popüler gruplar arasında P90X, Yoga Odası, CF Ustaları (CrossFit meraklıları için), Pilates Gözü, Herkes İçin Dövüş Sanatları Grubu, Kutup Düşkünleri ve Kapalı Bisiklete binme yer almaktadır.

Bölgesel Facebook Spor Grupları

Bölgesel Facebook Spor Grupları
Getty Images / Philip Oyunu

Bir yere, bir egzersiz türüne veya belirli bir stüdyoya özgü binlerce Facebook grubu var. Gerçek hayatta insanlarla bağlantı kurmak istiyorsanız, sizin için en iyi grubu bulmak için Facebook’un arama işlevini kullanın. Örneğin, “Austin Fitness” ı aradıktan sonra, arama sayfasının üstündeki seçenekler çubuğundan “Gruplar” ı seçerek, sonuçlar Austin Fitness Yarışmacılarından Austin Nerd Fitness Maceralarına kadar her şeyi içeriyordu.

Fitness Eğitmenleri için Facebook Grupları

Facebook Grupları Fitness Eğitmenleri
Getty Images / Thomas Barwick tarafından

Özellikle fitness eğitmenleri ve stüdyo sahiplerine yönelik gruplar da vardır. Bu gruplar, formda bir yaşam sürenler için muhteşem bir kaynak görevi görür. Eğitmen iseniz, sertifikasyon veya uzmanlık alanınız için Facebook Gruplarını arayın.

En popüler gruplardan bazıları Fitness Eğitmenleri, Sertifikalı Grup Fitness Eğitmenleri, Bireysel Antrenörler Birleşmeleri, CrossFit Ortaklık Sahipleri, Yoga Öğretmenleri ve İç Mekan Bisiklet Eğitmenleridir.

Eniyi Sağlık’dan Bir Kelime

Facebook Grupları benzer düşünen bireylerle bağlantı kurmanın bir yolu olsa da, sosyal medyanın “boşuna” sızmak kolaydır. İnternet arkadaşlarınızdan gelen genel tavsiyeler yararlı olabilirken, kişisel koçluk veya eğitimin değerini değiştirmek zordur. Ulaşmayı umduğunuz çok özel hedefleriniz varsa, bölgenizdeki bir profesyonel aramak her zaman iyi bir fikirdir.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir