1. Anasayfa
 2. Egzersiz Yapmak İçin Motivasyonu Bulmak

Egzersiz ve Sağlıklı Beslenme Keyfi

Egzersiz ve Sağlıklı Beslenme Keyfi
0

Egzersiz yapmaktan hoşlanan insanlar tarafından rahatsız ediliyor musunuz? Peki ya az çabayla sağlıklı yiyen insanlar? Neden onlar için bu kadar kolay ve sizin için böyle bir mücadele? Basit bir sebep zaman olabilir.

Sağlıklı davranışları ne kadar uzun süre takip edersen, o kadar kolay olurlar ve en iyi bölüm, onlardan zevk almaya başlarsın. Bu mutlu yere gitmedeki ilk adımınız tutumunuzu değiştirmektir.

Makalede Neler Var?

Parti Bitmedi

Sağlıklı bir yaşam tarzı neye benziyor? Bazı insanlar için, hiç eğlenceli olmayan bir yaşam tarzına benziyor. Sıkıcı antrenmanlarla uğraşmak, restoranlara çıkmaktan kaçınmak, ince dallar ve meyveleri yemek zorundasınız. Bu ne tür bir eğlence? İlk başta, kilo vermek için her şeyden vazgeçmeniz gerekebilir gibi görünebilir, ancak bu değişikliklerden kazandığınız şey çok daha anlamlı ve tatmin edici. Sadece vücudunuz değişmeyecek, aynı zamanda zihniniz de değişecek.

Sağlıklı beslenme hakkında ne zevk

İşte o sağlıklı beslenmeye devam edersen ne olacak:

 • Önceliklerin değişiyor . Vücudunuzun sağlıklı bir yemekten sonra hissetme şekli, sizin için yağ veya şeker yüklü bir şeyin olmasının hazzından daha önemli hale gelecektir.
 • Sağlıklı yiyeceklerin tadını çıkaracaksınız . Sen cips ve kola olmadan yaşayabilir ve vücudunuzun daha sağlıklı yemeklerden sonra nasıl hissettiğini deneyim bir kez memnuniyetle bunları vazgeçeceğim.
 • En sevdiğiniz yiyeceklerin tadını çıkarmaya devam edersiniz . Tek fark frekanstır. Şimdi, haftada birkaç kez yapmak yerine, ayda bir veya iki kez şımartın.
 • Suçluluktan kurtulacaksın . Her zaman bir muamele görmek istemediğinizde, daha da çok zevk alacaksınız.
 • Yiyecekleri farklı bir ışıkta göreceksin . Yiyecek, hayatınızı kontrol eden bir şey yerine yakıt haline gelir. Egzersiz yaparsanız, yemeğin egzersizlerinizi nasıl etkilediğini çok hızlı bir şekilde öğreneceksiniz. Ağır, yağlı bir yemek yemek sizi yorgunlaştırır ve egzersizlerinize zarar verir. Yakında, daha iyi yemek için motive edecek daha iyi egzersiz isteyeceksiniz.
 • Daha maceracı olacaksın . Sağlıklı yemek, genellikle kendinizden daha fazla seçeneğe açılan kapıdır. Yeni sebze ve tahılları deneyecek ve daha önce hiç denememiş olduğunuz bitki ve lezzetleri deneyeceksiniz.
 • Arkadaşlarınız ve aileniz fayda sağlayacak . Sağlıklı besleyen tek kişi olsanız bile, bu alışkanlıklar başkalarını ovalar. Çocuklarınız veya iş arkadaşlarınız için iyi bir rol model olmak, onlara sağlıklı yaşamayı öğretmenin bir yoludur.
 • Baştan çıkarmak için araçlara sahip olacaksınız . Sağlıklı yiyiciler, parti yemekleri veya aşırı büfeler gibi olağan tuzaklardan kaçınmakta çok daha iyidir. Düzenli yemekler yemeye gayret ederler, böylece aç kalmazlar, önce kötü yiyecekleri daha az tüketmek için sağlıklı yiyecekleri doldururlar ve önlerindeki her şeyin yerine zevk almak için birkaç kaliteli ikram seçerler.

Bu değişiklikler zamanla, bazen haftalar, aylar ya da yıllar boyunca yavaşça alışkanlıklarınız ve seçimleriniz üzerinde çalışır. Bu süre kendinize izin vermek, yiyeceklere ve sağlıklı beslenmeye bakış şeklinizi kalıcı olarak değiştirmek için çok önemlidir.

Olumlu değişiklikler orada bitmiyor. Egzersiz hakkındaki hisleriniz ve bakış açınız da değişiyor.

Düzenli Egzersiz Hakkında Ne Keyfi Var?

Egzersiz yapmak için yeniyseniz, egzersiz yapmanın dört gözle bekleyeceğiniz bir şey olduğu aklınıza gelmeyebilir. Egzersizin ilk birkaç haftasında, bedeniniz ve zihniniz yeni antrenmanlarınıza karşı isyan edebilir ve bunu daha fazla alıp almayacağınızı merak edebilirsiniz.

Bununla birlikte, sağlıklı beslenme gibi, egzersiz zamanla daha da kolaylaşır ve nihayetinde onu dört gözle beklersiniz. İşte, egzersizinizi hayatınızın düzenli bir parçası haline getirdiğinizde ne olabilir:

 • Vücudunu takdir etmeye başlayacaksın . Egzersiz yapmaya başladığınızda güç ve dayanıklılıktaki gelişmeleri görmek çok zaman almaz. Gücün arttığını hissederken, bir dahaki sefere ne kadar kaldıracağınızı ya da ne kadar hızlı yürüyeceğinizi ya da kaçacağınızı merak ederek antrenmanlarınız için heyecanlanabilirsiniz.
 • Her şey kolaylaşıyor . Yiyecek taşımak, çocuklara bakmak, merdivenlerden inip çıkmak – tüm bunlar daha kolay ve hatta yeni bulunan enerjinizle daha fazlasını yapabilirsiniz.
 • Güveniniz artar . Vücudunuzda ne kadar çok çalışırsanız, vücudunuz o kadar çok şey yapabilir ve egzersiz hedeflerinizi takip ederek kendinize güvenebileceğinizi bilmenizi sağlar. Bu özgüven, sağlıklı bir yaşam için anahtar bileşendir.
 • Asla hayal etmediğin şeyleri deneyeceksin . Müvekkillerimin kanepeli patates olmaktan koşma yarışlarına, dağlara tırmanmaya ve sadece hayattan daha çok zevk almaya gittiklerini gördüm. Ne kadar güçlü olursanız, dallanmak için o kadar güvende olursunuz.
 • Hayatınızın diğer alanlarını değiştirmek için ilham alacaksınız . Bu, 40’lı yaşlarındaki müşterilerimden biri tarafından örneklenmiştir. Onunla tanıştığımda, günde 16 saat çalıştı. Egzersiz yapmaya başladığında, enerji ve stres seviyelerini etkileyen diğer kötü alışkanlıklara da baktı. Saatlerini kesti, daha fazla insan tuttu ve ailesinin ve hayatının tadını çıkarmaya başladı.
 • Sağlığınız düzeliyor . Egzersiz, diyabet, kalp hastalığı, depresyon, anksiyete ve yüksek kolesterol gibi vücudun bazı kanser türlerinden korunmasına yardımcı olabilir.
 • Cinsel hayatın iyileşiyor . Araştırmalar, egzersiz yapanların, egzersiz yapmayanlara göre daha tatmin edici cinsel yaşamlara sahip olduğunu göstermiştir.
 • Çocuklarınız sağlıklı olma konusunda daha iyi bir şansa sahip olacak . Sağlıklı beslenmede olduğu gibi, aktif olmak söz konusu olduğunda iyi bir rol model olmak, çocuklarınıza aktif olma konusunda bilgi birikimi sağlar.
 • Daha fazla enerjin olacak . Ofiste günün sonuna doğru sürüklenen tüm insanlara daha uyanık, odaklanmış ve can sıkıcı olacaksınız.

Sizin için en iyisini yapmaya devam ederseniz, sizin için daha iyi bir yaşam demektir. Başlangıçta bu şekilde görünmeyebilir, bu da birçok insanın bu değişiklikleri deneyimlemeden önce istifa etmelerinin bir nedenidir. Herhangi bir yeni yaşam tarzı değişikliği ilk başta çok zor görünebilir, ancak yolda kalmanın bir sırrı var: Her seferinde bir gün, her seferinde sağlıklı bir seçim. Onunla kalın ve sonunda egzersizin parlak tarafını göreceksiniz.

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir