1. Ana Sayfa
 2. Kilo Verme Egzersizleri
Trendlerdeki Yazı

Boş Bir Karın Üzerinde Egzersiz Yapmak Yağ Kaybını Azaltır mı?

Boş Bir Karın Üzerinde Egzersiz Yapmak Yağ Kaybını Azaltır mı?
+ - 0

Bu, bütün gece yemek yemeden gittiğinde kan şekeri seviyelerinin düşük olduğu fikrine dayanan ve egzersiz sırasında daha fazla yağ yakmayı hedefleyen popüler bir teoridir.

Gerçekten Daha Fazla Yağ Yakar mısınız?

Şart değil. Sorun şu ki, yakıt olarak daha fazla yağ kullanıyorsanız, aslında vücudunuzdan daha fazla yağ yakacağınız anlamına gelmez. Yağ yakmak, sadece vücudunuzun egzersiz için kullandığı enerji türü hakkında değil, toplam kalori harcamasıyla ilgilidir.

Birkaç başka mesele var.

En az bir çalışmada kaloriye yakma şeklinin, ister yemek olsun ister olmasın kardiyo sırasında aynı olduğunu göstermiştir. Aslında, Ulusal Güçlendirme ve Koşullandırma Dergisi’nde yayınlanan bu çalışmada Yazar Brad Schoenfeld, hızlı bir durumda çalışmanın protein mağazalarınızı etkileyebileceğini,% 10,4’e kadar azaltabileceğini öne sürüyor. Kas oluşturmaya çalışıyorsanız, bu büyük bir kayıp.

Dediği gibi:

“Genel bir kural olarak, bir egzersiz sırasında daha fazla karbonhidrat yakarsanız, egzersiz sonrası dönemde kaçınılmaz olarak daha fazla yağ yakarsınız ve bunun tersi de geçerlidir.”

Son olarak, yemeğinizi veya ara öğünlerinizi atlarsanız, açsanız uzun süre veya sert bir şekilde egzersiz yapamayabilirsiniz. Bu, bir şeyler yemeniz ve daha çok çalışmanızdan daha az kalori yakmanız anlamına gelir.

Egzersiz Öncesi Yemeğin Faydaları

 • Kurtarma ve güç kazanımlarını artırabilir
 • Daha uzun, daha yoğun egzersizler yapmanıza yardımcı olabilir
 • Başım dönmesi veya mide bulantısı hissetmenize neden olabilecek kan şekeri düşüklüğünden korunmanıza yardımcı olabilir
 • Egzersizlerinizi daha eğlenceli hale getirebilir (sürekli yemek yapmayı düşünmediğinizden beri)

Sonuç olarak, her birimizin bizim için çalışan bir sistem bulması gerekiyor. Sabahları yemeksiz kardiyo yaparken iyi olabilirsiniz, ancak vücut geliştirme egzersizi kaslarınızı gerçekten zorlamak için daha fazla yakıt gerektirebilir.

Buna en iyi cevap, sizin için neyin işe yaradığını yapmaktır. Aç gitme, çünkü daha fazla yağ yaktığını düşünüyorsun. Sonuçta, kısa keserseniz veya düşük enerji nedeniyle yoğunluğu azaltırsanız, ne kadar yağ yakıyorsunuz? Mesele şu ki, neyin işe yarayıp yaramadığını bulmadan önce denemeniz gerekebilir.

Antrenmandan önce yemek yiyorsanız, vücudunuza sindirmek için zaman ayırdığınızdan emin olun. Yemek ne kadar büyük olursa, o kadar çok zamana ihtiyacınız olacaktır. Ancak, hafif bir aperatif (100-200 kalori) seçip daha yüksek karbonhidrat ücretine bağlı kalırsanız, muhtemelen yaklaşık 30-60 dakika sonra egzersiz yapabilirsiniz.

Antrenman Öncesi Snack Fikirleri:

 • Muz ya da başka bir meyve türü
 • Meyveli Yunan Yoğurt
 • Yulaf ezmesi
 • Enerji barı veya jeli
 • Meyve yüzlü
 • Spor içeceği
 • Peynirli bir elma

Erken bir şey yemek için mide yiyemiyorsanız, sadece bir yudum portakal suyu yudumlayın veya belki birkaç granola çubuğunun ısırıklarını deneyin. Sadece küçük bir enerji bile egzersizlerinizde fark yaratabilir.


  Yorum Yap