1. Anasayfa
 2. Kilo Verme Egzersizleri

Sadece dans kilo kaybı egzersiz

Sadece dans kilo kaybı egzersiz
0

Kilo vermek mi istiyorsunuz? Just Dance gibi oyunlar yardımcı olabilir. Kilo kaybı oyun oynarken gerçekten eğlenceli olur. En çok satan video serisi, çok çeşitli platformlarda (Wii, PlayStation ve Xbox gibi) kullanılabilir. Just Dance zayıflama egzersizini oturma odanızda yapabilir, evde kilo vermek için yeterli kalori yakabilir, arkadaşlarınızla rekabet edebilir veya gençlerinize hareket etmeleri için ilham verebilir.

Makalede Neler Var?

Sadece Dans Zayıflama Nedir?

Zindelik veya kilo verme uzmanlarının bir video oyunu önermesi nadirdir. Ama Sadece Dans farklı. Bu canlandırıcı oyun fiziksel aktiviteyi eğlenceli bir rekabet etkinliğine dönüştürür. Kalori yakar, kas tonusunu arttırır ve egzersiz yapıyormuş gibi hissetmeden esnekliği arttırırsınız. Can sıkıntısı yoktur ve sürekli hareket edersiniz, böylece istifa etmek istemediğinizi hissetmeden önce antrenman biter.

Oyun aynı zamanda kullanımı kolaydır. En sevdiğiniz şarkıyı seçin, bir oyun kumandası alın ve dans hareketlerini öğrenmek için ekrandaki dansçıyı izleyin. Yalnız dans edin veya yarışmak için bir arkadaşınızı (ve başka bir kontrol cihazını) kapın. Dans puanınız dans rutini ne kadar iyi takip ettiğinize bağlıdır. Kilo vermeye çalışıyorsanız, bu oyun elemanı çok önemlidir. Dans hareketleri arttıkça, yaktığınız kaloriler de artar.

Ayrıca yanınızda olmayan dansçılarla da yarışabilirsiniz. Just Dance , çeşitli yerlerde arkadaşlarınızla ve ailenizle rekabet etmenize olanak sağlar. Arkadaşlarınız Just Dance oyununa ve kontrolörüne sahip oldukları sürece, kalorileri oynayabilir, rekabet edebilir ve yakabilirler.

Just Dance’ın toplam maliyeti, satın aldığınız yıla bağlıdır. Mevcut oyunlar genellikle 60 dolara veya daha düşük bir ücrete tabidir ve PlayStation, Switch, XBoxOne ve Wii U için geçerlidir. Ayrıca hareketinizi takip etmek için bir hareket kontrol sensörü kullanmanız gerekir. Ancak akıllı telefon kullanıcıları ücretsiz bir akıllı telefon uygulamasını indirebilir, böylece oyun oynama sırasındaki dans hareketlerinizi takip edebilir.

Just Dance Şarkıları

Ne tür popüler müzikten hoşlandığınız önemli değil. Sadece Dance şarkıları tüm üsleri kapsar. Oyunlar ve uygulama mevcut pop müzik seçimlerini sağlamak için sürekli güncellenmektedir. Yeni çıkan 2019 Just Dance edition, Bruno Mars’ın Finesse (remix) adlı albümünü, B B, BangB Bang, BIGBANG’dan Bang Bang ve Camila Cabello’dan Havanna dahil olmak üzere 400’den fazla şarkıya sunuyor.

Ayrıca çocuklarınız için geliştirilen Just Dance şarkılarını ve ürünlerini bulacaksınız. Genç izleyiciler için birkaç Just Dance Kids ve Just Dance Disney Party sürümü mevcut.

En sevdiğiniz şarkı uygun değilse, oyunun web sitesinden bir şarkı isteyebilirsiniz. Bu şekilde, Just Dance parça listeniz her zaman yeni hareketler öğrenmek, daha fazla kalori yakmak ve kilo verme hedefinize ulaşmak için sizi motive eden müzikle özelleştirilir.

Sadece dans kilo kaybı ipuçları

Kilo vermek için dans ederseniz yaklaşık kırk dakikada 200 kadar kalori yakabilirsiniz. Ancak kilo vermek konusunda ciddiysen, zaman zaman oyunu oynamaktan daha fazlasını yapman gerekir. Just Dance düzenli olarak kullanılmalı ya da kilo kaybı için tam bir egzersiz programına dahil edilmelidir.

 • Sadece dans (sadece) kilo kaybı için . Her seansta 20-30 dakika süreyle oyunu haftada en az 3-4 kez kullanın. Egzersiz yapmakta yeniyseniz, rahatlayın ve oyunu 20 dakika boyunca haftada üç kez kullanın ve dayanıklılığınızı kademeli olarak artırın. Yalnız oyun kullanıyorsanız, motive olmak ve kendinizi sorumlu tutmak için çevrimiçi olarak başkalarıyla bağlantı kurmayı deneyin. Daha da iyisi, evde çocuklarınız varsa, onlardan yardım isteyin. Birlikte Dans Etmek birlikte oynamak, sağlıklı davranışı modellemek, çocuklarınızın sağlıklı bir kiloyu korumasına yardımcı olmak ve aynı zamanda vücudunuzu değiştirmek için harika bir yoldur. En iyi sonuçlar için, her oturumun sonunda gerdiğinizden emin olun.
 • Sadece diğer aktivitelerle birleştirin . Kilo kaybı için Just Dance’ı kullanmanın en iyi yolu, onu diğer egzersiz şekilleriyle birleştirmek olabilir. Örneğin, pazartesi ve çarşamba günleri yürüyüş antrenmanı yapabilir, ardından salı, perşembe ve cuma günleri 30 dakikalık Just Dance seansı yapabilirsiniz. Kilo kaybı için farklı egzersiz türlerini birleştirdiğinizde, vücudunuzun farklı yerlerinde çalışır ve yakılan toplam kalori sayısını artırırsınız. Yağsız kas inşa etmek ve kollarınızı, bacaklarınızı ve absinizi şekillendirmek için ev gücü egzersizi bile ekleyebilirsiniz.

  Elbette, dans ederken kalori yakmak için bir video oyununa ihtiyacınız yok. Aslında, sadece oturma odanızda dans etmek (veya herhangi bir odanın!) Kalorileri yakmanın ve yağları almanın harika bir yolu olabilir. Bu yüzden dışarıdaki hava çok soğuksa veya normal rutininizden sıkılıyorsanız, çocuklarınızı alın, biraz müzik çalın ve daha hızlı kilo verme hedefleriniz için dans edin.

   İlginizi Çekebilir

   E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir