1. Anasayfa
  2. Popüler Yoga Türleri
Trendlerdeki Yazı

CorePower Yoga İnceleme

CorePower Yoga İnceleme
0

CorePower Yoga her yerde patlıyor. 2002 yılında Denver, Colorado’da kurulan CPY’nin ülke çapında 170 stüdyosu var ve hızla genişliyor. Power yoga hayranıysanız veya yeni yoga trendlerini denemek istiyorsanız, CPY çok çekici olabilir. Çekirdek iş hakkında ılık (en iyi ihtimalle) ılık hissediyorsanız veya sıcak yogadan ne kadar hoşlandığınızdan emin değilseniz, ilgilendiğiniz kişiler korkutucu olabilir.

Potansiyel grev üç, CorePower Yoga’nın web sitesine ve diğer tanıtım malzemelerine izin veren kurumsal markalaşmanın kusursuz tadıdır. Yoganızı yerel olarak tercih ediyor ve adınızı bilen herkesin tanıdığı bir sesle samimi bir şekilde ilgileniyorsanız, başa çıkmak için çok fazla olabilir. Ancak grev olma ihtimaline rağmen, CPY’nin çok iyi bir şeyi var: ilk hafta ücretsiz.

Makalede Neler Var?

Sınıf Yorumları

Görünüşe göre, seviye 1 CPY sınıfları ısıtılmamıştır. Bir giriş olarak düşünülse de, sınıf oda sıcaklığında bile çok zorlayıcıdır. Seviye 1 sınıfları, ayakta pozlar, dengeleme ve bol miktarda vinya içeren bir dizi diziyi takip eder. Çekirdek çalışma dahil edilmesine rağmen, bugünlerde aldığınız çoğu akış sınıfından daha büyük bir rol oynamadı. Öğretmen ayarlamalar konusunda güler yüzlü, bilgili ve cömert idi. Ayrıca öğrencilere uygulamalı düzenlemeleri devre dışı bırakma şansı sundu, bu nedenle tercihiniz hangisi olursa olsun kapsamınız.

Seviye 2 sınıflarında, oda ısıtılır ve öğretmen pozların sıralanmasında daha fazla takdir sahibidir. Kaçınılmaz ana çalışma için paspasın altına inmeden önce güneşin selamlarının durma pozisyonlarına, kol dengelemelerine ve ters çevrmelere neden olduğu kuvvetli bir akışa girmeyi bekleyin. Yine, temel egzersizler çoğu vinyasa dersinde ne bulduğunuzu gösterir. Seviye 2, aynı zamanda çekirdeği de çalıştıran daha fazla bakiyeyi içerir. Isı sıcak olmasına rağmen dayanılmazdı. Bu inceleme için karşılaşılan öğretmenler, pozlar için Sanskritçe isimlerini kullanmakta ve bir isimlendirme ile son bulmakta rahattı, ama bunun dışında, sınıflar, güç yogalarının tipik olan fiziksel pratiğinde çok temelli idi.

Kurumlarda Çekirdek

Temel çalışmalardan korkarsanız (veya beğenmezseniz) ve bir ısı hayranı değilseniz, ikisinin de kalitesinin bir kanıtı olabileceği halde, ikisinin de CPY derslerinden zevk almanızı engellemeyeceğinden memnun olabilirsiniz. öğretmenler bu inceleme için alınan derslerde olduğu gibi. Ancak kurumsal yoga konusunda bir sıkıntı yaşarsanız, bununla daha az kolay bir şekilde vazgeçebilirsiniz.

Şirket burada güçlü, bu da kurucu ve CEO’su Trevor Tice’in multi-milyon dolarlık bir BT şirketinin sahibi olarak geçmişine verilen şaşırtıcı değil. Stüdyo mimarisi bile bir ofise benziyor, uzun halı kaplı koridorlar, aynalı uygulama stüdyolarına ve lüks bir spor salonunda yer almayan giyinme odalarına götürüyor. Duşlar, kilitli dolaplar ve ücretsiz tamponlar sağlanmaktadır. Bu egzersizlerden ne kadar zevk aldıkları hakkında dersten sonra soyunma odasında sohbet eden en son egzersiz kıyafetine bürünmüş genç bir kadın kalabalığı, ancak asteya (çalma) ve saucha’yı teşvik etmek için yama ve niyamalara işaret eden işaretler tarafından atılabilir (temizlik).

Power yoga uzun zamandan beri bir asanaya dayalı egzersiz yapmak isteyen insanlara hizmet veren bir yer edindi ve CPY bu geleneğin içinde serbest ağırlık içeren yoga dersleri bile sunuyor. Geçmişte, yoga yapmanın artıları ve eksileri hakkında özel bir stüdyoda veya spor salonunda yazdık. CorePower Yoga gibi şirketler, yoga için bir spor salonu yaratarak bu ayrımı ortadan kaldırıyor. Kurumsal bir yoga durumunun birçoğu var: tutarlılık, paketlenmiş bir program ve giderek daha fazla ulusal bir varlık. Bununla birlikte, her CorePower stüdyosu en iyi yerel öğretmenlerin çoğunu işe alır.

Talimatın kalitesinden sürekli olarak etkilendik ve normal öğrencilerin en sevdikleri öğretmenlerle genellikle mahalle stüdyolarının ayırt edici özelliği olan sürekli ilişkilerini kurma fırsatı bulduk. Yeni öğrencilere ücretsiz bir hafta sunmak, pazarlama dehasının bir vuruşudur; Bundan yararlanın ve CPY’nin yakınınızdaki bir yere yakında varması durumunda kendinize karar verin.

    İlginizi Çekebilir
    Kadınla çalışan yoga eğitmeni

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir