Popüler Yoga Türleri

Hemen hemen her yoga türü aynı poz temellerini paylaşır, ancak farklılıklar vardır. Farklı yoga tarzlarına değişen yaklaşımlar hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yoga Türleri

İlk Bikram Yoga Sınıfınız Sırasında Ne Beklenmeli?

11 Tem, 2019 407

Bikram Yoga çok özel bir sıcak yoga metodolojisidir. Bikram Yoga'nın her zaman sıcak yoga olduğunu, ancak sıcak yoga her zaman Bikram olmadığını anlamak önemlidir. Başka bir deyişle, Bikram Yoga, sıcak bir stüdyoda gerçekleştirilen yoga "adı marka" bir versiyonudur.

Popüler Yoga Türleri

Jivamukti Yoga Kökenleri ve Sınıfları

18 Mar, 2019 486

David Life ve Sharon Gannon, 1983 yılında New York'ta, grubunu East Village'daki ikonik Life Cafe adlı restoranında çaldıklarında mümkün olan en Bohemyalı şekilde bir araya geldi. Her ikisi de sanat, müzik ve 80'lerin karşı kültürüne derinden karışmıştı ve kısa sürede birlikte yoga yapmaya başladılar. 1984'te ABD'de ortaya çıkan ilk hibrit yoga stillerinden biri olan Jivamukti'yi kurdular. Jivamukti bir melezdir, çünkü metodolojisi ve felsefesi birkaç farklı guru öğretisinin unsurlarını sentezler. Yaşam ve Gannon en etkili üç öğretmenlerini Swami Nirmalanda, Ashtanga gurusu Sri K. Pattabhi Jois ve Shri Brahmananda Sarasvati olarak görüyorlar. Jivamukti adı, “yaşarken kurtuluş” anlamına gelen Sanskritçe bir sözden ilham aldı. Uzun yıllar boyunca, Jivamukti, ilk önce 2. Cadde'de ve 10. caddede ve daha sonra Lafayette Caddesi'nde, Doğu Köy köklerine yakın kaldı. 2006 yılında, Jivamukti Union Square'e taşındı ve bir kafe ve butik ile bir amiral gemisi atölyesi açtı. İlk adanmışlar arasında Gwyneth Paltrow, Christy Turlington, Uma Thurman, Russell Simmons ve Sting gibi Hollywood ve müzik endüstrisi ünlüleri vardı.

Popüler Yoga Türleri

İyengar Yoga Tarihi ve Uygulaması

17 Mar, 2019 442

BKS İyengar 14 Aralık 1918'de doğdu. Hindistan'ın Mysore kentinde, kayınbiraderi Krishnamacharya ile birlikte çalıştığı, tüberküloza yakalandıktan sonra sağlığını geliştirmek için yoga yaparak genç olarak yoga yapmaya başladı. Iyengar, 1936'da yoga öğretmeye başladı. 1960'lı yıllarda Amerikalı ve Avrupalı öğrenciler yoga eğitimi almaya başladıkça, Iyengar'ın yöntemi öne çıktı. İlkokulu olan Ramamani İyengar Anıtı Yoga Enstitüsü'nü (karısı olarak adlandırdı) 1975 yılında Hindistan'ın Pune kentinde kurdu. Bu merkez, yoganın popülerleşmesi için bir bağ oldu. Batılılara yoga öğreten ilk öğretmenlerden biri olan Iyengar'ın modern asana uygulaması üzerindeki etkisi göz ardı edilemez. 20 Ağustos 2014'te 95 yaşında vefat etti. Oğlu Prashant ve kızı Geeta, şimdi RIMYI'yi yönetiyor.

Popüler Yoga Türleri

T. Krishnamacharya Modern Yoga'nın Babası

17 Mar, 2019 539

İsmi, belki de en ünlü öğrencilerinden daha az tanınmakla birlikte, T. Krishnamacharya'yı modern yoganın babası olarak adlandırmak abartı sayılmaz. Hatha yogaya eşsiz bir yaklaşım geliştirmesi, yorulmayacak terfii ve istisnai destekleyicileriyle birlikte, doğrudan yoganın batılı öğrencilere ulaşılabilirliğine yol açtı.

Popüler Yoga Türleri

Kanada'dan Moksha veya Modo Sıcak Yoga

17 Mar, 2019 432

Moksha Hot Yoga, 2004 yılında Toronto, Kanada'da yoga öğretmenleri Ted Grand ve Jessica Robertson tarafından kuruldu. Moksha, 50'den fazla bağlı stüdyonun bulunduğu Kanada'da hızla popüler oldu.

Popüler Yoga Türleri

Viniyoga'ya Giriş

16 Mar, 2019 532

Viniyoga, vinyasa yoga ile aynı şey değildir ve tamamen adaptasyonla ilgilidir. Her öğrencinin sağlığını ve iyiliğini artırmak için tasarlanmış yoga öğretmeye bütüncül, terapötik bir yaklaşım getiriyor.

Popüler Yoga Türleri

Sadece Yogaya Su Ekleyin

16 Mar, 2019 419

Belli bir yaştaki kadınları y yerelimdeki havuzdaki erişte ile uzanırken görmüştüm, bu yüzden su yogunluğunun neyle ilgili olduğunu bildiğimi düşündüm: standart yoganız sulandırılmış, muhtemelen süper yumuşak, belki biraz sıkıcı. Yine de, su yogalarıyla ilgili bir makale planlıyordum, bu yüzden bir sınıf için aynı YMCA'ya doğru koştum. Ve oğlum, şaşırdım.

Popüler Yoga Türleri

CorePower Yoga İnceleme

16 Mar, 2019 1127

CorePower Yoga her yerde patlıyor. 2002 yılında Denver, Colorado’da kurulan CPY’nin ülke çapında 170 stüdyosu var ve hızla genişliyor. Power yoga hayranıysanız veya yeni yoga trendlerini denemek istiyorsanız, CPY çok çekici olabilir. Çekirdek iş hakkında ılık (en iyi ihtimalle) ılık hissediyorsanız veya sıcak yogadan ne kadar hoşlandığınızdan emin değilseniz, ilgilendiğiniz kişiler korkutucu olabilir.