İlginizi Çekebilir
Kadınla çalışan yoga eğitmeni
  1. Ana Sayfa
  2. Popüler Yoga Türleri

Germe ve Durgunluk için Nazik Yoga Stilleri

Germe ve Durgunluk için Nazik Yoga Stilleri
+ - 0

Nazik yoga, yakılan kaloriler için değil, gerginlik ve zihniyet rahatlığı için yapılır. Nazik yoga stilleri haberlerde olmayabilir, ancak yoga spektrumunda oynayabilecekleri önemli bir kısma sahipler. Yoga ilgi odağının çoğu yeni hibrid trendlere ve sıcaklık ve atletizmde sürekli yükselen uç noktalara gidiyor. Yeni şeyler denemek için hazırlıklı olsanız da, bazen sadece eski moda bir gerginlik istersiniz, belki biraz ilahi bile.

Nazik Yoga Farklı mı?

Nazik sözlük tanımı, ılımlı veya hafif çizgiler boyunca. Nazik, güç veya aşırı esneklik özelliklerine değil germe ve nefes almaya odaklanan bir uygulama tarzını tanımlamak için yoga sözlüğüne dahil edilmiştir. Yine de, tüm sınıfı battaniyeye sarılmış sırtüstü bir pozisyonda geçirmeyi beklememelisiniz (eğer çekici geliyorsa restoratif yoga yapmayı deneyin). Oturmuş uzatmalara ek olarak durma duruşları, öne doğru kıvrımlar ve düşük darbeli sırt kıvrımları yapabilirsiniz.

Hatha Nazik Yoga İle Kıyaslandı

Birçok Hatha yoga sınıfı yumuşak olmasına rağmen, kelimeler eşanlamlı değildir. Hatha yoga, genellikle akış odaklı olmayan bir sınıfı belirtmek için kullanılmasına rağmen, her türlü fiziksel yoga anlamına gelebilecek çok daha genel bir terimdir. Nazik bir sınıf bazı vinyasa akışını içerebilir, ama asıl nokta kalp atış hızınızı yükseltmek veya bacağınızı başınızın arkasına almaya çalışmak değildir. Gerçekten bedenine ve nefesine uyum sağlamak için. Uzatmaya vurgu yaparak destekle desteklenen duruşlar bekleyin.

Nazik Yoga Stilleri

Aşağıdaki yoga stillerinde başlangıç seviyesindeki sınıflar, nazik yoga araştırmanıza başlamak için iyi yerlerdir. Ancak, nasıl etiketlendiklerine rağmen sınıflar değişebilir. Sınıfın nazik olduğunu düşünüyorlarsa, öğretmen ya da stüdyo müdürüyle önceden konuşun.

  • İntegral yoga: Integral, Sri Swami Satchidananda tarafından Batı’ya getirilen nazik bir Hatha yoga uygulamasıdır. Zihin, beden ve ruhu bütünleştirmeyi amaçlamaktadır. Sınıflar genellikle nefes egzersizleri, ilahi, kriya ve meditasyon içerir.
  • Kripalu yoga: Meditasyon, fiziksel iyileşme ve ruhsal dönüşümü vurgulayan şefkatli bir yaklaşımla yapılan nazik bir Hatha yoga pratiğidir. Öğrenciler düşüncelerini yargılamadan gözlemlerler ve kendilerini oldukları gibi kabul edip sevmeye gelirler. Sınıflar genellikle pranayama egzersizleriyle başlar ve asana pratiğinin ardından hafifçe uzar ve final rahatlama ile biter.
  • Sivananda yoga: Swami soyundan çıkan bu yöntem Sivananda, Swami Vishnudevananda tarafından Batı’ya getirildi. 12 pozisyonda uygun egzersiz, nefes alma, gevşeme, vejeteryan diyet ve meditasyonla pozitif düşünme dahil olmak üzere, optimal sağlık ve ruhsal gelişim için beş ilkeye dayanmaktadır. Pozlar, ters çevrmeleri, ters eğilmeleri, öne eğilmeleri, bükülmeleri, dengeleri ve hamstring gergilerini içerir.

Nazik Yoga Sizin İçin mi?

Nazik yoga dersleri yeni başlayanları ve fiziksel olarak zorlu olanları kabul edecek. Meditasyon içerebilirler. Sakinleştirici ve stresi azaltmak için tasarlanmıştır. Daha atletik yoga stillerinden korktuysanız veya gevşemenin bir yolunu arıyorsanız, yumuşak yoga’yı keşfetmek isteyebilirsiniz.


    Yorum Yap