İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Popüler Yoga Türleri
  3. Kanada'dan Moksha veya Modo Sıcak Yoga

Kanada'dan Moksha veya Modo Sıcak Yoga

Modo Yoga Sınıfı

Moksha Hot Yoga, 2004 yılında Toronto, Kanada’da yoga öğretmenleri Ted Grand ve Jessica Robertson tarafından kuruldu. Moksha, 50’den fazla bağlı stüdyonun bulunduğu Kanada’da hızla popüler oldu.

Eylül 2013’de, Moksha Amerika’da Modo Yoga ismini kullanmaya başladı (Mokk isminin de kullanılması şaşırtıcı olan pek çok stüdyoda karışıklıktan kaçındı. Şu anda ABD’de, New York, Los Angeles, Austin ve Portland, Oregon’daki stüdyolar dahil olmak üzere 10’dan fazla Modo Yoga merkezi var.

Stüdyoda Neler Beklenmeli?

Her stüdyo bağımsız olarak bir sertifikalı Moksha yoga öğretmenine aittir ve kurucuları Ted Grant ve Jessica Robertson tarafından onaylanmıştır. Tüm ilgili stüdyolar, sürdürülebilir yapı malzemeleri ve doğal temizleyiciler de dahil olmak üzere, alanlarını çevre dostu tutmak için sıkı “yeşil” standartlara uymaktadır.

Bir Modo stüdyosunu ziyaret ederseniz, ekolojik çabaların kanıtlarını, öğrencilerin ders sırasında kullanabilecekleri doldurulabilir stüdyo su şişesi sunmak ve kağıt tasarrufu için kuru silme feragat formu kullanmak gibi küçük ayrıntılarda görebilirsiniz. Ayrıca, haftalık olarak düşük maliyetli sınıflar ve yoganın daha ekonomik olması için karma yoga olanakları sunma konusunda kararlıdırlar. Sınıflar yansıtılmıştır.

Yöntem

Modo yöntemi, 103 derece F’ye kadar ısıtılmış bir odada yapılan yaklaşık 45 pozluk bir dizidir. Savasana ile başlayan ve biten tam seri 90 dakika sürer. Seri saatin yoğunlaştırılmış bir versiyonu 60 veya 75 dakikada.

Öğretmenin pozlar sırasına göre aşağıdaki temel yapı içinde daha fazla takdir sahibi olduğu akış sınıfları da vardır. Öğrenciler, bir dizi ayakta durma pozisyonuna geçmeden önce pratik yapmak üzere bir niyet belirlemeye davet edilirler. Ayakta dururken pozlama yaptıktan sonra, sınıf kalça açıcıları ve spinal / üst gövde çalışması içeren bir zemin sırasına geçer.

Yin yoga dersleri birçok Modo stüdyosunda da mevcuttur. Bazı stüdyolar haftada bir kaç Modo dersi de vermeyebilir.

Felsefe

Moksha Yoga, her bir kişinin ihtiyacına bağlı olarak hem erişilebilir hem de zorlu olacak şekilde tasarlanmıştır. Yerel olarak sahip olunan stüdyolar topluluk oluşumunu desteklemektedir.

Modo Yoga’nın felsefesinin temelini yedi “sütun” oluşturuyor. Yedi ayağı şunlardır: sağlıklı olun, erişilebilir olun, yeşil yaşayın, toplumun desteklenmesi, uzanın, öğrenmek için yaşayın ve barış. Bu ilkeler, öğrencilerin stresi azaltmalarına, tüm yaşam deneyimlerine açık olmalarına, topluluklarında değişiklik için olumlu bir güç olmalarına ve koruma ve çevreciliği desteklemeye yardımcı olmayı amaçlar.

Modo Yoga Sizin İçin mi?

Sıcak yoga aşkı bir zorunluluktur, çünkü 103 derece çok kızarır. Modo stüdyoları, pratikte rekabetçi olmayan bir ortamda çalışmak için uygun, pozitif yerlerdir. Yedi dayanaktan biri olan erişilebilirlik, Modo’nun tüm ırklara, cinsiyetlere, ekonomik sınıflara, yaşlara ve vücut tiplerine açık olma niyetini ortaya koymaktadır. Modo sınıfları bu çeşitliliği yansıtmaktadır.


Yorum Yap

    Yorum Yap