Yoga Önerileri

Yoga giderek daha çok yaygın bir egzersiz haline geldi. İster acemi ister profesyonel olsun, hatha, vinyasa ve sizi rahatlatmaya ve yenileştirmeye yaratacak diğer yoga uygulamalarını öğrenin.

Yoga Öğrencisinin Yaşam Tarzı

Yogada Hizalama Neden Önemli?

21 Mar, 2021 157

"Vücudunuzu dinleyin" yoga derslerinde tekrar tekrar duyduğunuz bir şeydir. Birçok öğrenci için, takip etmek zor bir direktif, özellikle de vücudunuzu dinlemenizi söyleyen aynı yoga öğretmenleri de sizi rahatsız edici pozisyonlara koyarken ve sizi istediğinizden daha uzun süre kalmaya teşvik ettiğinde. Peki hangisi? Bunu kendi yolunda mı yoksa onların yolunda mı yapman gerekiyor?

Yoga Öğrencisinin Yaşam Tarzı

Alignment Yoga Mats Gözden Geçirilmesi

10 Şub, 2020 262

İlk önce yoga yapmaya başladığınızda, alınacak birçok bilgi var. Pozların adlarını ve temel şekillerini hatırlamak her şeyden önce yeni yogiler için. Öğretmeniniz uyum hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilir, ancak bir grup sınıfında öğretmen her pozu düzeltmek için her öğrenciye ulaşamaz. Yine de uyum çok önemlidir ve daha sonra kötü olanları düzeltmeye çalışmak yerine iyi alışkanlıklar yaratmak daha iyidir.

Yoga ve Sağlığınızı Anlamak

Etkili Yoga Siyatik için Gerilir

4 Şub, 2020 4940

Siyatikiniz varsa, kelimenin tam anlamıyla ve mecazi olarak popoda gerçek bir acı olduğunu biliyorsunuz. Aslında, etkilenen bölgeler kalçalarınızı, bacaklarınızı ve sırtınızı içerebilir ve semptomlarınız zayıflık, uyuşukluk, karıncalanma ve yanma ile aşırı ilavesi arasında olabilir. Bunun nedeni, rahatsızlığın kaynağının, vücudunuzdaki en uzun sinirlerin, omurganın tabanından iki taraftan akan ve her bacağın arkasından biten siyatik sinirlerinin tahriş olmasıdır. Vücudunuzun her tarafında bir sinir olduğundan semptomlarınız sırt veya bacağın sadece bir tarafında olabilir.

Popüler Yoga Türleri

İlk Bikram Yoga Sınıfınız Sırasında Ne Beklenmeli?

11 Tem, 2019 379

Bikram Yoga çok özel bir sıcak yoga metodolojisidir. Bikram Yoga'nın her zaman sıcak yoga olduğunu, ancak sıcak yoga her zaman Bikram olmadığını anlamak önemlidir. Başka bir deyişle, Bikram Yoga, sıcak bir stüdyoda gerçekleştirilen yoga "adı marka" bir versiyonudur.

Yoga Önerileri

Yoga Yapmak İçin Günün En İyi Zamanı Nedir?

14 Haz, 2019 424

En basit şekliyle yoga yapmak için en uygun zaman sizin için en uygun zamandır. Yoganın tüm faydalarına erişimin anahtarı zaman içinde tutarlı bir uygulama olduğundan (ve gelecekte çok umut verici), yaşam tarzınıza uyan ve zamanlamanıza uygun olan rutini bulmanız gerekir. Bu, yaşamınız değiştikçe zaman içinde değişebilir. Örneğin, yıllar sonra işten hemen sonra akşam yoga derslerine gitmiş olabilirsiniz. Ama sonra çocuklarınız olduğunda, gün boyunca okuldayken gitmek daha mantıklı geliyordu. Sürdürülebilir bir rutin bulduğunuz sürece, haftanın farklı günlerinde farklı zamanlarda yoga yapsanız bile farketmez. Programınızı yoga etrafında çalışmaya çalışmak yerine yoga programınıza uygun olsun.

Yoga Öğrencisinin Yaşam Tarzı

Mula Bandha Yoga'da Nasıl Kullanılır?

18 Mar, 2019 693

Mula bandha (ayrıca bazen hecelenmiş moola bandha) kök görünüşü olarak çevrilir. Buradaki Sanskritçe "mula", kök çakrası olan Muladhara çakrasındakiyle aynıdır. Bandha, enerji akışını kontrol etmek için asana ve pranayama uygulamasında kullanılan üç iç gövde "kilit" anlamına gelir. Bantlar, vücudun belirli bölümlerinin kas kasılmasıyla birleşir. Çakralar ve Koshalar gibi ince beden kavramlarından farklı olarak, bandhalar fiziksel bedene özgüdür. Mula bandha ilk kilit. Bundan sonrakiler pranayama uygulamalarında daha sık kullanılan uddiyana bandha ve jalandhara bandha'dır.

Yoga Kitaplar ve Videolar

Tara Stiles App İnceleme ile FitStar Yoga

18 Mar, 2019 388

FitStar Yoga, popüler FitStar kişisel antrenman uygulamasının arkasındaki milletten bir yoga uygulamasıdır. Yoga yinelemesi, Strala Yoga'nın kurucusu Tara Stiles'ın talimatlarını içeriyor. Bu uygulama çeşitli nedenlerle kalabalıktan sıyrılıyor. En dikkat çeken, uygulamanın sizin için kişiselleştirilmiş bir oturum oluşturma yeteneğidir, ancak önceden var olan rutinleri seçme seçeneği de vardır. Diğer yenilik ise, uygulamanın çevrimiçi sosyal ağ sitelerine tamamen entegre olmasıdır.

Yoga ve Sağlığınızı Anlamak

Yoga, Daha İyi Duruş için Pozlar

18 Mar, 2019 579

Öğrenciler genellikle yoganın daha uzun boylu yapıp yapamayacağını bilmek ister. Yoga sizi büyütmek istemeyecek olsa da, duruşunuzu belirgin bir şekilde artırabilir, bu da sizi daha uzun, daha ince ve daha güvenli görünmesini sağlar. Birçok postüral problem, işyerindeki bir bilgisayar terminaline atılan veya araba süren her gün harcanan saatlerden kaynaklanmaktadır. Bu yoga pozları, sarkma eğiliminizi azaltmanın yanı sıra, beden duruşunuzu ve çekirdeğinizin gücünü artırarak, duruşunuzu geliştirmek için uzun bir yol kat edecektir.

Popüler Yoga Türleri

Jivamukti Yoga Kökenleri ve Sınıfları

18 Mar, 2019 460

David Life ve Sharon Gannon, 1983 yılında New York'ta, grubunu East Village'daki ikonik Life Cafe adlı restoranında çaldıklarında mümkün olan en Bohemyalı şekilde bir araya geldi. Her ikisi de sanat, müzik ve 80'lerin karşı kültürüne derinden karışmıştı ve kısa sürede birlikte yoga yapmaya başladılar. 1984'te ABD'de ortaya çıkan ilk hibrit yoga stillerinden biri olan Jivamukti'yi kurdular. Jivamukti bir melezdir, çünkü metodolojisi ve felsefesi birkaç farklı guru öğretisinin unsurlarını sentezler. Yaşam ve Gannon en etkili üç öğretmenlerini Swami Nirmalanda, Ashtanga gurusu Sri K. Pattabhi Jois ve Shri Brahmananda Sarasvati olarak görüyorlar. Jivamukti adı, “yaşarken kurtuluş” anlamına gelen Sanskritçe bir sözden ilham aldı. Uzun yıllar boyunca, Jivamukti, ilk önce 2. Cadde'de ve 10. caddede ve daha sonra Lafayette Caddesi'nde, Doğu Köy köklerine yakın kaldı. 2006 yılında, Jivamukti Union Square'e taşındı ve bir kafe ve butik ile bir amiral gemisi atölyesi açtı. İlk adanmışlar arasında Gwyneth Paltrow, Christy Turlington, Uma Thurman, Russell Simmons ve Sting gibi Hollywood ve müzik endüstrisi ünlüleri vardı.

Yoga Önerileri

İlk Yoga Sınıfınızdan Önce İpuçları

18 Mar, 2019 413

Yogada yepyeni olduğunuzda, ne giyeceğiniz, ne giyeceğiniz, sınıfa ne getireceğiniz ve kendinizi nasıl hazırlayabileceğiniz de dahil olmak üzere nelerin içine gireceğinizle ilgili birçok sorunuz olacak. Neyin beklendiğini ve neyin önceden işe yaradığını bilmek birinci sınıfınızda daha rahat hissetmenize yardımcı olacaktır. İşte ilk akışınızdan önce bilmeniz gerekenler.