Yoga Öğrencisinin Yaşam Tarzı

Özel bir yoga öğrencisiyken, pratiğinizi hayatınızın diğer yönlerini etkileyen bulabilirsiniz. Yogayı günlük rutininize nasıl getireceğinizi öğrenin.

Yoga Öğrencisinin Yaşam Tarzı

Yogada Hizalama Neden Önemli?

21 Mar, 2021 137

"Vücudunuzu dinleyin" yoga derslerinde tekrar tekrar duyduğunuz bir şeydir. Birçok öğrenci için, takip etmek zor bir direktif, özellikle de vücudunuzu dinlemenizi söyleyen aynı yoga öğretmenleri de sizi rahatsız edici pozisyonlara koyarken ve sizi istediğinizden daha uzun süre kalmaya teşvik ettiğinde. Peki hangisi? Bunu kendi yolunda mı yoksa onların yolunda mı yapman gerekiyor?

Yoga Öğrencisinin Yaşam Tarzı

Alignment Yoga Mats Gözden Geçirilmesi

10 Şub, 2020 247

İlk önce yoga yapmaya başladığınızda, alınacak birçok bilgi var. Pozların adlarını ve temel şekillerini hatırlamak her şeyden önce yeni yogiler için. Öğretmeniniz uyum hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilir, ancak bir grup sınıfında öğretmen her pozu düzeltmek için her öğrenciye ulaşamaz. Yine de uyum çok önemlidir ve daha sonra kötü olanları düzeltmeye çalışmak yerine iyi alışkanlıklar yaratmak daha iyidir.

Yoga Öğrencisinin Yaşam Tarzı

Mula Bandha Yoga'da Nasıl Kullanılır?

18 Mar, 2019 672

Mula bandha (ayrıca bazen hecelenmiş moola bandha) kök görünüşü olarak çevrilir. Buradaki Sanskritçe "mula", kök çakrası olan Muladhara çakrasındakiyle aynıdır. Bandha, enerji akışını kontrol etmek için asana ve pranayama uygulamasında kullanılan üç iç gövde "kilit" anlamına gelir. Bantlar, vücudun belirli bölümlerinin kas kasılmasıyla birleşir. Çakralar ve Koshalar gibi ince beden kavramlarından farklı olarak, bandhalar fiziksel bedene özgüdür. Mula bandha ilk kilit. Bundan sonrakiler pranayama uygulamalarında daha sık kullanılan uddiyana bandha ve jalandhara bandha'dır.

Yoga Öğrencisinin Yaşam Tarzı

Yoga'da Namaste'ı Anlamak

17 Mar, 2019 469

Namaste'nin tam anlamıyla çevirisi (telaffuz nah-mah-stay) "Sana boyun eğiyorum". Nazik bir selamlama olarak ve “teşekkür ederim” demenin bir aracı olarak kullanılır. Yoga derslerinde öğretmen ve öğrencilerin ders sonunda karşılıklı saygının bir jesti olarak isim alışverişinde bulunmaları geleneksel hale gelmiştir.

Yoga Öğrencisinin Yaşam Tarzı

2019'da Satın Alınacak En İyi 10 Temel Yoga Pantolonu

17 Mar, 2019 371

Çok fazla pantolon, çok az zaman, değil mi? Temel yoga pantolonları için harika seçenekler. Tozluk, yoga için olduğu kadar, diğer etkinliklerde veya evin her yerinde rahatlık ve performans için de giyilmeye devam ediyor. Forma uygun tozluklar yoga ve Pilates'te faydalıdır, böylece eğitmeniniz formunuzu görebilir ve pratikte ilerlemenize yardımcı olur. Geniş bacaklı tasarımların aksine, inversiyon yaptığınızda toparlanmayacaklar. Tozluklar, minderin üzerindeyken rahatsız edici olabilecek aşırı süslemelerden de kaçınır.

Yoga Öğrencisinin Yaşam Tarzı

Çıplak Yoga Sınıfı Denemeden Önce Ne Bilmeli?

17 Mar, 2019 525

Çıplak yoga yapmak gittikçe popüler hale geliyor ve oturma odanızda çıplak uzanmanın ötesine geçti. Henüz ana akım olmamakla birlikte, çıplak yoga dersleri, yoga stüdyoları ve topluluk merkezleri de dahil olmak üzere, özel kulüpler gibi daha çeşitli ortamlarda sunulmaktadır. Tahmin edebileceğiniz gibi, sınıfın mekanı sesi belirliyor ve müşteriyi belirlemeye yardımcı oluyor. Çıplak yoga uygulamak için birçok farklı motivasyon vardır, ancak vücudu doğal haliyle kabul etmek için ortak bir çalışma vardır.

Yoga Öğrencisinin Yaşam Tarzı

İlham Verici Yoga Sözleri

16 Mar, 2019 652

Yoga alanınızı ilham verici bir alıntı içeren sanat eseri ile dekore etmek isteyebilirsiniz. Veya, pratiğiniz boyunca meditasyon yapabileceğiniz bir teklif listesi tutabilirsiniz. Bu ünlü alıntılar yoga pratiği ve felsefe konularına odaklanmanıza yardımcı olabilecek klasiklerdir. Her birinin bir tarihi ve keşfetmesi gereken daha derin bir anlamı vardır.

Yoga Öğrencisinin Yaşam Tarzı

Yoga için Spor Sütyenleri

16 Mar, 2019 386

Yoga yapmaya ilk başladığımda spor sütyenim yoktu. Henüz icat edilmemiş olabilirler. Koşucular muhtemelen onlara sahipti, ancak pratik yaptığımız çalışmaları günlük işlerimizde yaptık. Biri siyah diğeri pembe olan spor sütyenlerine yatırım yapmadan önce epeyce zaman geçti. Onları The Gap'ta yakaladım. Yedi garip yıl ve çoğu, birçok yoga uygulaması daha sonra yükseltme zamanı gelmişti ve spor sütyen manzarası oldukça farklı görünüyordu. Yoga için en iyi sütyeni bulma arayışı doğdu.

Yoga Öğrencisinin Yaşam Tarzı

İlkbahar için Strappy Yoga Tops

16 Mar, 2019 428

Hava nihayet ısındığında, mevsim için giyinmek istemek çok doğal. Yıllık gardırop güncellemeniz yoga için üstler içeriyorsa, sunulan en iyi askılı tankların bu turuna bir göz atmak istersiniz. Uzun ve ince, gevşek ve perdeli, zarif ve sportif, ilkbahar ve yaz ruh halini yakalayan sekiz stil bulduk.