1. Anasayfa
  2. Yoga Öğrencisinin Yaşam Tarzı

İlham Verici Yoga Sözleri

İlham Verici Yoga Sözleri
0

Yoga alanınızı ilham verici bir alıntı içeren sanat eseri ile dekore etmek isteyebilirsiniz. Veya, pratiğiniz boyunca meditasyon yapabileceğiniz bir teklif listesi tutabilirsiniz. Bu ünlü alıntılar yoga pratiği ve felsefe konularına odaklanmanıza yardımcı olabilecek klasiklerdir. Her birinin bir tarihi ve keşfetmesi gereken daha derin bir anlamı vardır.

1

Makalede Neler Var?

Lokah Samastah Sukhino Bhavantu

Lokah Samastah Sukhino Bhavantu
Lokah Samastah Sukhino Bhavantu. Ann Pizer

Lokah samasta sukino bhavantu’nun pek çok olası çevirisi vardır, ancak en basit olanı “her yerde her şey mutlu olabilir ve acı çekmekten özgür olabilir.” Bu hoş düşünce, modern yoga derslerinde sıklıkla söylenir. Bu mantra muhtemelen tam bir yerleşim mümkün olmamakla birlikte, eski Hindu metinleri olan Vedaların bir parçası olarak ortaya çıktı.

2

Yoga sadece kafanda durmuyor

Yoga sadece kafanda durmuyor
Ann Pizer

Integral Yoga Kurucusu Swami Satchidananda “Yoga sadece kafanın üstünde durmuyor … iki ayak üstünde durmayı öğreniyor” olarak anılıyor. Yoga öğretmenleri ve öğrencileri ile rezonansa girer, çünkü yoganın yüceltilmiş akrobasi imajını popüler kılar. Kafanızın üzerinde durmayı ya da sizin için zor olan diğer pozları yapmayı öğrenmek eğlencelidir ve size bir başarı hissi verirken, bu aslında bir yoga pratiğinin amacı değildir. Yoga yapmaktan aldığınız güven, matınızı ve yaşamınızı etkiliyorsa, bu daha çok böyle.

Aynı şekilde, eğer asla baş alamazsanız, bu yogada kötü olduğunuz anlamına gelmez, çünkü hiç kimse bu uygulamanın bütünlüğünü temsil etmez. Aslında, duruşlar kendilerini bir süre sonra meselenin yanında tutuyorlar.

3

Pratik ve Hepsi Geliyor – Pattabhi Jois

pratik ve her şey geliyor
© Ann Pizer

“Pratik ve herkes geliyor” Ashtanga Guru Pattabhi Jois’in kullandığı yoga yöntemiyle ilgili soruları cevaplamak için kullandığı birkaç alıntıdan biri. Bu alıntı, kesinlikle çok sayıda soruyu cevaplayacak kadar esnek olsa da, asana uygulamalarının etkinliğini sorgulayan öğrencilere aydınlanma için bir yöntem olarak uygulanmıştır. Ayrıca, Ashtanga tarafından teşvik edilen uzun vadeli ve tutarlı bir uygulamanın değerini de gösterir.

4

Yoga, Kalıcı Olmaması Gerekenleri İyileştirmeyi Öğretiyor

yoga bize öğretir
© Ann Pizer

“Yoga bize neye ihtiyaç duyulmayacağını ve neyin iyileştirilemeyeceğine tahammül etmeyi öğretiyor” diyor yoga gurusu BKS Iyengar. Bu alıntıların popülaritesi, birçoğunun yoganın kendi bedenleri ve ruhları üzerindeki etkilerini deneyimlemeyi onaylayan yoga öğrencileri ile büyük bir rezonansa sahip olduğunu göstermektedir. Bu alıntı ayrıca, Iyengar’ın yogaya yaklaşımını kısaca anlatıyor. Birincisi, Iyengar’ın kendi yaşamında yaşadığı gibi, herhangi bir fiziksel rahatsızlığı iyileştirme yeteneğine sahip olan asana geliyor. Asana’nın ötesinde, yoga, öğrencilerin sürekli pratik yaparak kendileri için keşfettiği zihin üzerine olan etkidir.

2005 yılında “Işığa Işık” adlı eserinde İyengar, bu temayı daha da araştırıyor, şöyle yazıyor: “Beden, sınırlarını aşmadıkça ve zorunlulukları ortadan kaldırmadıkça, engel olarak karşımıza çıkacaktır. Farkındalığımızı ve kendimize nasıl hakim olacağımızı öğretmek. ”

5

Yoga Yüzde 99 Uygulama, Yüzde 1 Teori

99practice
© Ann Pizer

“Yoga yüzde 99 pratik, yüzde 1 teoridir.” Ashtanga Guru Pattabhi Jois’in en sevdiği bir sözdü. Bu, nasıl aydınlanacağınız ve yaşamın anlamı hakkında felsefi tartışmalar yapmanın faydalı olmadığı anlamına gelir. Bunun yerine, öğrenciler zamanlarının çoğunu Ashtanga yönteminin öngördüğü yoga asanalarını yaparak geçirmelidirler. Başka bir deyişle, kafandan çık.

6

Yoga Chitta Vritti Nirodha

Yoga Chitta Vritti Nirodha
Yoga Chitta Vritti Nirodha. Ann Pizer

Yoga chitta   vritti   nirodha “genellikle yoga asana’nın amacını tanımlamak için alıntı yapılan bir alıntıdır. Patanjali’nin Yoga Sutraları eski bir felsefi metindir. Sutralar, belli bir konuyu ele alan kısa aforizmalardır, bu durumda yoga. Bu ikinci sutra ve Bu, bir yoga tanımı sağlar. Bu ifadenin Sanskritçe’den nasıl çevrildiği konusunda farklılıklar olsa da, ortak bir yorum “yoga, zihnin dalgalanmalarının sona ermesidir”, başka bir deyişle, elde etmek için yoga yapıyorsunuz. maymun zihninden zihinsel berraklık, durgunluk ve özgürlük.

7

Karşılaştırma Sevinç Hırsızıdır

Karşılaştırma Sevinç Hırsızıdır
Karşılaştırma, Sevinç Hırsızıdır. Ann Pizer

“Karşılaştırma sevinç hırsızıdır”, bir alıntı genellikle Theodore Roosevelt’e atfedilir; Hıristiyan bir yazar olan Dwight Edwards bazen kredi alıyor, ancak başka bir Hıristiyan yazar, J. Oswald Sanders’tan duyduğunu söylüyor. İlk kim söyleseydi, özellikle modern izleyiciler ve yogilerle rezonansa geldi.

Yoga, karşılaştırmanın yararlı bir zihin durumu olmadığını öğretmeye çalışır. Bir sonraki mattaki kişinin sizden daha iyi veya daha kötü bir şey yapabileceğini düşünmeniz önemli değil. Onların daha iyi olduğunu düşünüyorsanız, kendiniz için üzülüyorsunuz. Eğer daha kötü olduklarını düşünüyorsanız, bunu geliştirmek için bunu kullanın. Hiçbiri de sağlıklı bir tutum değildir. Kendini şu anda kendinle kıyaslamak bile geçmişte sana yardımcı olmuyor. Yoga, şu anda kim olduğunla ilgili içerik hissetmeni sağlamak için çalışıyor. Minderde bu şekilde hissettiğinizde, minderin dışına doğru çalışmaya başlar.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir