İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yoga Öğrencisinin Yaşam Tarzı
  3. Çıplak Yoga Sınıfı Denemeden Önce Ne Bilmeli?

Çıplak Yoga Sınıfı Denemeden Önce Ne Bilmeli?

Adam Güney Afrika

Çıplak yoga yapmak gittikçe popüler hale geliyor ve oturma odanızda çıplak uzanmanın ötesine geçti. Henüz ana akım olmamakla birlikte, çıplak yoga dersleri, yoga stüdyoları ve topluluk merkezleri de dahil olmak üzere, özel kulüpler gibi daha çeşitli ortamlarda sunulmaktadır. Tahmin edebileceğiniz gibi, sınıfın mekanı sesi belirliyor ve müşteriyi belirlemeye yardımcı oluyor. Çıplak yoga uygulamak için birçok farklı motivasyon vardır, ancak vücudu doğal haliyle kabul etmek için ortak bir çalışma vardır.

Şimdi Yerel Yoga Stüdyosunda Uygun mu?

Yoga merkezlerinde sunulan çıplak yoga dersleri, giyim sınırları tarafından numaralandırılmamış uygulamalara vurgu yaparak eşlik etme eğilimindedir. Öğretim tarzı öğretmene bağlı olarak değişecektir. Kesinlikle bunun için kendi pasanızı, ayrıca terli olursanız bir havlunuzu getirmek isteyeceksiniz çünkü genellikle kıyafetleriniz tarafından emilen terleme matınızı kayganlaştırabilir.

Bu tür çıplak sınıfın adanmışları, kesinlikle cinsel olmayan, ısrar ettikleri güvenli bir ortamda çıplak uygulamada özgürlüğü bulur. Oda, öğrencileri daha konforlu hale getirmek için genellikle karartılır ve kıyafetler bazen ritüel olarak kaldırılır. Birçoğu, sevimli, uygun yoga kıyafetlerinin zorbalığından daha fazla hareket özgürlüğü ve özgürlüğün tadını çıkarmanın yanı sıra, toplumun normlarının dışına çıkmakta da heyecanlanıyor. Herkes çıplak olduğunda statü yoga tozluk sorunu kesinlikle yoktur.

Sadece üyeler

Çıplak yoga yapmak için bir araya gelen özel gruplar eşcinsel erkeklere hitap ediyor. Her ne kadar bu gruplar yukarıda belirtilenlerle aynı ilgi alanlarına sahip olsalar da, özellikle bedeni, hareket özgürlüğünü ve yasakların kabulünü kabul etmekle birlikte, bu sınıflardaki atmosfer cinsel olarak yüklenebilir. Genellikle sertifikalı yoga eğitmenleri tarafından verilen sınıflar (bu kuruluşların özel yapıları dikkate alınmaksızın düzenlenmiş olsa da) genellikle ortak çalışmaları içerir, bu nedenle diğer çıplak erkeklere dokunmada belli bir rahatlık düzeyi şarttır. Ve vahşi alemler dağılmayabilirken çoğu kişi bunun bir tür karşılama sahnesi olduğunu kabul ediyor.

Çıplak Yoga Dersleri Sizin İçin mi?

Cildinizde çok rahat görünüyorsanız (ve gösteriyorsanız), muhtemelen kendinizi çıplak bir yoga sınıfında hissedeceksiniz. Birçok çıplak insan, diğer çıplaklar ve doğuştan gelen aktiviteleri ve yaşam tarzlarını yönlendiren aynı dürtü ile motive edilir. Ne de olsa, akşam yemeğinizi pişirmeyi ve çıplak TV izlemeyi seviyorsanız, yoga kıyafetleri giymek çok mantıklı değil.

Bununla birlikte, çıplak yoga savunucuları, hepsinde kendilerini tamamen rahat hissetmeyen ve en çok faydalanmayı amaçlayan beden imajları üzerinde çalışmak isteyen öğrenciler olduğunu düşünüyor. Bir avuç yabancı ile aşağıya bakan çıplak bir köpek yaparken kendinden emin olduğunuz bir yere varacaksanız, başka hiçbir şey sizi endişelendirmeyecektir. Çıplak yoga yapmak için gerçek bir arzunuz varsa, ancak halk arasında sıyrılmak için kendinizi tam olarak getiremiyorsanız, o zaman muhtemelen ev pratiklerinizi geliştirmek için iyi bir zamandır.


Yorum Yap

    Yorum Yap