1. Ana Sayfa
 2. Egzersizler
Trendlerdeki Yazı

Büyük Kalori Yakma için Tabata Eğitim

Büyük Kalori Yakma için Tabata Eğitim
+ - 0

(HIIT) yüksek yoğunluklu Ara egzersiz bu gün tüm öfke, yağ yakmak için en etkili egzersiz biri sunan, kilo vermek ve formda almak. (Genellikle 10-60 saniye için yapılır) bu sabit aralıklarla yoğunluk yeni bir seviyeye götürecek, sen vücut kalori ton yakmak güzel ve rahat dışarı. Yoğunluk aralığı (bazen aynı uzunlukta veya daha uzun) takip eden dinlenme süresi ki tekrar tekrar tekrar yapmak ve……ve kurtarmak için sağlar.

Geleneksel HIIT egzersiz zor, ama eğer mutlak sınırı itmek, Tabata eğitim daha bak bir meydan okuma arıyoruz.

Ne Tabata Mı?

Tabata egzersiz ile çok yüksek yoğunluklu veya dinlenme 10 saniye ardından anaerobik eğitim 20 saniye içeren bir ısınma ve serin bir aşağı dahil) en basit, 4 dakikalık bir egzersiz. 8 kez çok kısa, çok yoğun egzersiz için 4 dakika toplam bu döngüyü tekrarlayın. Tabata eğitim ve diğer aralığı egzersiz arasındaki fark dik yoğunluğu. Dinlenme aralıkları ile çalışma ayarlar daha kısa olduğundan, yoğunluğu oksijen borcu artıyor arttıkça, bir sıkılmış ortalığı egzersiz 4 dakika sonra gidiyor.

Aslında sporcular için performansını artırmak için oluşturulmuş olsa da, Tabata eğitim ana isabet, ortalama egzersiz heyecan verici yeni bir egzersiz programı sunuyor. Bugün Tabata egzersiz sadece 4 dakika değil, ama bir saat kadar. Bu egzersiz sadece sabit bir bisiklet, orijinal çalışmada kullanılan tüm bunların, ancak faaliyetleri ve çeşitli egzersizler: Kardiyo, vücut geliştirme, kettlebell, bileşik hareket, ya da bir karışım olarak karıştırmayın.

Bir egzersiz izleyin veya (aşağıya bakınız) kendi oluşturmak olsun, Tabata eğitim denemeden önce dikkat etmeniz gereken bazı artıları ve eksileri vardır.

Artıları

 • Kısa Egzersiz Olsun – sizin egzersiz bir Tabata ya da bir dizi, her Tabata tatbikat sadece 4 dakika sürüyor. (Sadece 10 saniye) çok kısa kurtarma kesimleri yoğunluğu çok yüksek zam, daha az zamanda daha fazla yapmak için izin
 • Geliştirir Performans – hız patenciler orijinal çalışma faydalanmış aslında bu Tabata artırır hem anaerobik ve aerobik kompaktlığı (çoğu kardiyo egzersiz sadece hedef bir ya da diğer). Aynı zamanda vücudunuzun daha verimli hale geldikçe oksijen kullanarak günlük hayatında iyileştirme bu tür ve diğer egzersiz göreceksiniz
 • Zor – mükemmel bir pick-me-up için gelişmiş egzersiz arayanlar için yeni bir şey deneyin
 • Etkili Aralığı egzersiz olmuştur kanıtlanmış yakmak daha fazla kalori ve performansı artırın. Anaerobik aralığı eğitim odaklanarak, Tabata eğitim gibi faydaları yanan bu kalori daha fazla-

Eksileri

 • Yeni Başlayanlar için – Tabata eğitimi için en gelişmiş egzersiz kimsin rahat yüksek yoğunluklu egzersiz. Yoğunluğu birikir, sonuna tepede. Eğer eğitim bu tür için kullanılan değilseniz yoğunluğu sessizce girmek için çok kolay
 • Son derece Rahatsız edici – Eğer gidip sırasında yüksek yoğunluklu aralıklarla (yaklaşık 10 Seviyesi üzerinde algılanan efor ölçeği), 4 dakikalık döngüsü olacak gibi hissediyorum en uzun, en rahatsız 4 dakika yaşam.
 • Risk Yaralanma – Orada her zaman bir risk yaralanma olduğunda yapıyor yüksek etkili, yüksek yoğunluklu egzersiz. (Kemer altında düzenli egzersiz birkaç ay) ve iyice egzersiz öncesi ısınma bu eğitim bu tür için yeterince uygun olduğunu sağlayarak bu riski en aza indirmek.
 • Monoton – 4 dakika egzersiz aynı, hatta sorumluluğunuz altında yer arasında, can almak monoton ve hızlı bir şekilde yorgunluk kasları, neden formu (motivasyon) için acı.

Başlarken

Bazıları diğerlerinden daha iyi çalışacaktır, ancak bu Tabata teknik direktör olarak (örneğin, Amy Dixon Breathless Vücut olarak)) Video, ses egzersiz (en sevdiğim spor DJ tarafından sunulan, Deekron veya istediğiniz herhangi bir aktivite ile kendi Tabata egzersiz yapabilirsiniz denemek için bir dizi seçenek vardır: bu Tabata eğitim güzellik:

 • Dışarıda Sprint
 • Sabit bisiklet
 • Eliptik
 • Yüksek yoğunluklu kardiyo egzersizleri: zıplattılar, tane burpee, squat atlar, vb.
 • Yüksek yoğunluklu egzersizleri: ağız Kavgası, itmek, akciğerler, vb.

8 kez yorgunluk neden olabilir aynı egzersiz yapıyor, bu yüzden sonuna kadar (form) yoğunluğu kalmış olabilir unutmayın. (Ve monotonluğu önlemek için) bu mücadele bir şekilde karıştırmak ve aynı Tabata döngüsü egzersizleri maç. Örneğin, döngüsü boyunca 8 farklı egzersiz yapıyorum squat sıçrama ya da atlama jack alternatif.

Egzersiz kolaylaştırmak için bir zamanlayıcı kullanın. Bu Tabata Pro App ($2.99) en sevdiğim Tabata Zamanlayıcılar benim gibi zaten çalışma ve dinlenme aralıkları uzunluğunu ayarlamak için izin.

Örnek Tabata Kardiyo Egzersiz

Aşağıda iki yüksek ile 4 Tabata setleri, her içeren bir Tabata egzersiz sadece bir örnektir yoğunluklu her set boyunca dönüşümlü olacak egzersizler. Unutmayın, bu gelişmiş bir egzersiz, bu yüzden fitness seviyesine uygun ve gerekirse daha uzun süre dayanır al egzersizleri değiştirin.

Isınma: 10 dakika kardiyo, giderek artan yoğunluğu

Tabata 1 Set:
1. Tane burpee
2. Dağcılar
20 saniye boyunca her egzersiz alternatif, 8 devre arasında ve tekrar 10 saniye dinlenme.
1 dakika dinlen

Tabata 2 Ayarlayın:
1. Uzun Atlar
2. Plyo-Jacks
20 saniye boyunca her egzersiz alternatif, 8 devre arasında ve tekrar 10 saniye dinlenme.
1 dakika dinlen

Tabata 3 Set:
1. Squat Atlar
2. Koşu – Yüksek Diz
20 saniye boyunca her egzersiz alternatif, 8 devre arasında ve tekrar 10 saniye dinlenme.
1 dakika dinlen

Tabata 4 Ayarlayın:
1. Atlama Başladı
2. Yan Atlama Hamleler Tarafa
20 saniye boyunca her egzersiz alternatif, 8 devre arasında ve tekrar 10 saniye dinlenme.
1 dakika dinlen
Soğuma: 5 dakika

Toplam Egzersiz Süresi: 35 Dakika


  Yorum Yap