Koşu

İster ilk kez koşuyorsun, ister sonraki yarış için antrenman yap, uygun form, en iyi ayakkabılar, antrenman stratejileri ve daha fazlası hakkında bu bilgiyi oku.

Yeni Başlayanlar İçin Koşu İpuçları

Yorulmadan veya Sarılmadan Nasıl Çalıştırılır

14 Mar, 2020 115

Yeni koşucular, kendilerini koşuya başladıktan kısa bir süre sonra kendilerini sarılırken bulduklarında sık sık hayal kırıklığına uğrarlar. Bazı kimseler size sadece biçimsiz olduğunuzu söylese de, çoğu zaman söz konusu kondisyon düzeyiniz değil; Koşma hızınız ve koşma şekliniz.

Uzun Mesafe

Yarım Maraton Çalıştırmak için 13 Neden

19 Şub, 2020 121

Yarım maraton (13,1 mil) en hızlı büyüyen yarış mesafelerinden biridir ve tüm dünyada yeni ırklar ortaya çıkmaktadır. Yarım maraton koşup koşmamanız konusunda çitin üzerindeyseniz, mesafeyi denemek için 13 neden:

Koşu Sakatlanma önleme

Karanlıkta Koşmak için 10 Güvenlik Püf Noktası

19 Şub, 2020 90

Yoğun programlarla ve sınırlı saatlerce süren gün ışığında, bazı koşucular koşmak için tek zamanlarının sabahın erken saatlerinin veya akşamın karanlığında olduğunu bulur. Gün ışığında koşmak her zaman daha güvenli bir seçimdir, ancak gece veya sabahın erken saatlerinde koşmanız gerekiyorsa, bu yönergelere uyduğunuzdan emin olun.

Koşu

Denenmiş ve Gerçek Koşma Kuralları

19 Şub, 2020 128

Ne zamandır koşucu olursan ol, tekrar tekrar kendini kanıtlamış klasik koşu kurallarından bazılarını gözden geçirmene yardımcı olur. Koşmanın denenmiş ve gerçek prensiplerinden bazıları:

Yeni Başlayanlar İçin Koşu İpuçları

Fartlek Nasıl Çalışır?

10 Şub, 2020 131

Fartlek matkapları, yeni başlayan koşucular için hızlı çalışmaya başlaması için harika bir yol olan gayri resmi hız oyun antrenmanlarıdır. İşte basit bir başlangıç seviyesi fartlek antremanı nasıl yapılır.

Koşu

Koşarken Nasıl Nefes Almalıyım?

8 Şub, 2020 299

Doğru nefes alma, koşarken genel rahatlığınız ve performansınız açısından büyük bir fark yaratır. Vücudunuz doğal olarak doğru olanı yapsa da, mümkün olan en derin nefesleri almanıza izin vermeyen bazı solunum alışkanlıklarınız olabilir. Artı, nefes alma ve koşma ile ilgili bazı teorilere av düşmüş olabilirsiniz. Çalışırken nasıl nefes almanız gerektiğini öğrenin.

Koşu Kilo kaybı

Kilo Verme Koşusu

8 Şub, 2020 120

Buradaki en güçlü egzersizlerden biri olan koşu, kilo vermek için oldukça verimli bir aktivite. Birçok koşucu kilo verir ve ağırlıklarını koruyabilir. Bununla birlikte, başkalarının genel kilo kaybı hatalarına kurban gittiğini belirtmekte fayda var. Kilo vermek için koşmayı kullanmayı umuyorsanız, bazı denenmiş ve doğru tavsiyelere kulak vermeniz başarılı olmanıza ve yolda kalmanıza yardımcı olabilir.

Ayakkabı, Konfeksiyon ve Dişli

2019’daki En İyi Kış Koşu Çorapları

29 Eyl, 2019 374

Soğuk havalarda koşarken doğru koşu çoraplarını giymek sadece bir rahatlık meselesi değil aynı zamanda bir güvenlik sorunudur. Ayaklarınız çok soğuk ve ıslanırsa, donma tehlikesi vardır. Kışın koşarken maksimum rahatlık ve koruma için bu koşu çoraplarından bazılarını deneyin.

Yarış Eğitimi

Yeni Başlayanlar İçin 10K Eğitim Programının Koşma / Yürüyüşü

9 Eyl, 2019 164

Bu 10 haftalık 10K antrenman programı, 10K yarışını çalıştırmak / yürüyüş yapmak isteyen başlangıç koşusu / yürüyüşçüleri için tasarlanmıştır. Belirli bir yarış için antrenman olmasanız bile, bu program 60 dakikadan daha uzun bir süre koşmanıza / yürümenize yardımcı olur. Program, 20 dakika boyunca zaten koşabildiğinizi / yürüyebildiğinizi (1 dak / 1 dak koşu / yürüyüş aralıklarında) yapabileceğinizi varsayar. Her şeyden önce çalışan bir program arıyorsanız, bu başlangıç 10K eğitim planını deneyin.

Koşu

Tempo Koşusunun Hız ve Dayanıklılık İçin Faydaları

14 Haz, 2019 308

Tempo koşu parkurları, koşucuların hızlarını ve güçlerini arttırmaya çalışmak için mükemmel bir yoldur. Bunlar, sürekli olarak 10K yarış hızından biraz daha yavaş olan, düzenli bir çaba seviyesinde yapılan koşulardır.