Uzun Mesafe

İster bir maraton koşucusu olun, isterse rahat bir koşucu olun, ne yiyeceğinizi, motivasyonunuzu nasıl koruyacağınızı ve uzun mesafeli koşularınız için hazırlanmaktan yararlanabilirsiniz.

Uzun Mesafe

Yarım Maraton Çalıştırmak için 13 Neden

19 Şub, 2020 251

Yarım maraton (13,1 mil) en hızlı büyüyen yarış mesafelerinden biridir ve tüm dünyada yeni ırklar ortaya çıkmaktadır. Yarım maraton koşup koşmamanız konusunda çitin üzerindeyseniz, mesafeyi denemek için 13 neden:

Uzun Mesafe

Maraton 26.2 Mil Neden?

20 Mar, 2019 418

Maraton olarak adlandırılan ilk yarış, 1896'da Yunanistan'ın Atina kentindeki ilk modern Olimpiyat Oyunlarında yapıldı, ancak maratonun kökleri daha da ileri gitti. Uzun mesafe yarışı bu Olimpiyat oyunlarının son etkinliğiydi ve M.Ö 490'da Pheidippides'in (Phidippides) efsanevi koşusunu yeniden yaratıp anma amaçlıydı.

Uzun Mesafe

Bir Maratondan Önce Ne Yiyelim?

20 Mar, 2019 367

İlk maratonunuzu koşmaya mı hazırlanıyorsunuz? Yoksa geçmişte yarışı kesin olmayan sonuçlarla mı yönettin? Yarış öncesi hidrasyon ve yakıt verme büyük bir günde nasıl hissettiğinizi belirleyebilir. Pek çok yeni ve kıdemli yarışçı soruyor: "Yakında bir maraton koşuyorum. Daha önceki günlerde ne yiyelim?"

Uzun Mesafe

Bir Maratonda Duvara Vurmamak için 5 İpuçları

19 Mar, 2019 357

Bir maraton için antrenman yapıyorsanız, muhtemelen bazı maratonların bir maratondaki 20 kilometreden sonra çarptığı korkunç "duvar" ı duymuşsunuzdur. Duvar, kasların içindeki bir koşucunun glikojeninin (depolanmış enerji) tükendiği, maratondaki noktadır, bu da hızını önemli ölçüde yavaşlatmaya, bazen de yürümeye zorlar. Popüler inanışın aksine, duvara çarpmamak da mümkündür. İşte duvarı maratonda yenmek için bazı ipuçları.

Uzun Mesafe

New York Maratonuna Girmenin 3 Yolu

17 Mar, 2019 362

New York Şehri Maratonu, sadece dünyadaki en büyük maraton değil, en popüler maratondur. Bu nedenle, koşucu olarak yarışmaya girmek, yarışın kendisi kadar zor olabilir. Yıllık maraton, her Kasım ayının ilk Pazar günü gerçekleştirilir, ancak yerinizi güvence altına almak için önceden plan yapmanız gerekir.

Uzun Mesafe

Yarım Maraton Çalıştırmak İçin İyi Bir Zaman Nedir?

17 Mar, 2019 330

Yarı maratonların çoğu (13.1 mil) için bitiş süreleri, elit koşucular için bir saatten biraz daha yavaş koşucular veya yürüyüşçüler için üç saatten fazladır. Koşu tecrübesine, cinsiyete, yaşa ve yarış pistine bağlı olarak koşucular arasında çok büyük farklılıklar vardır.

Uzun Mesafe

Kova Listesi Maratonları

17 Mar, 2019 366

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla maraton varken, 26,2 mil nereye koşulacağına karar vermek zor. Aşağıdaki slaytlar, dünyanın en büyük ve en iyi maratonlarından bazılarını içerir ve birçok koşucunun kova listelerinde bulunabilir. Hangilerini daha önce kontrol ettiniz? Peki listenizde sırada ne var?

Uzun Mesafe

Maraton Öncesi Ay Eğitimi

17 Mar, 2019 406

Maratondan önceki ay, iki şeye odaklanmanız gerekiyor: 18 – 22 mil uzun antrenman günlerinde ve takımların, ayakkabıların, kıyafetlerin ve atıştırmalıkların son sarsılmasında.

Uzun Mesafe

2018'de ABD Yarı Maratonu Baharı

17 Mar, 2019 386

Amacınızı bu baharda yarı maraton koşmaya ayarladınız, şimdi hangi yarı maratona koşacağınıza karar vermelisiniz. Yarı maratonlar çok popüler bir yarış mesafesidir, bu yüzden yerel olanı bulma şansınız çok yüksektir. Ancak eşsiz bir deneyim arıyorsanız ya da yeni bir şehri ziyaret etmek istiyorsanız, geziye değer bu ilk ABD bahar yarı maraton koleksiyonunu inceleyin.

Uzun Mesafe

ABD'deki En İyi Güz Maratonları

17 Mar, 2019 431

Yani, bu sonbaharda bir maraton koşmak için hedefinizi zaten belirlediniz, ama işte zor soru: Hangisini çalıştırmalısınız? Eşsiz bir deneyim ya da muhteşem bir yer arayanlar için, ABD'deki en iyi sonbahar maratonlarının bu listesine göz atın. İçlerinden biri, bu milleri yazın sıcağında ve neminde çalıştırır ve buna değecektir.