1. Anasayfa
 2. Uzun Mesafe

New York Maratonuna Girmenin 3 Yolu

New York Maratonuna Girmenin 3 Yolu
0

New York Şehri Maratonu, sadece dünyadaki en büyük maraton değil, en popüler maratondur. Bu nedenle, koşucu olarak yarışmaya girmek, yarışın kendisi kadar zor olabilir. Yıllık maraton, her Kasım ayının ilk Pazar günü gerçekleştirilir, ancak yerinizi güvence altına almak için önceden plan yapmanız gerekir.

New York Şehri Maratonuna bir piyango aracılığıyla, uygun bir hayır kurumu adına koşarak veya garantili giriş kuralları yoluyla girebilirsiniz.

Makalede Neler Var?

Piyango İle Nasıl Başvurulur

Etkinliği düzenleyen New York Yol Koşucuları (NYRR), her baharda bir çekiliş çekilişi düzenledi. Her yıl 14.000’den 20.000’e kadar koşucu, dörtte biri seçilme şansı ile başvuruyor. Üç farklı çizim havuzu vardır:

 • Bir New York şehrinin 60 mil içinde yaşayan ABD sakinleri için
 • Diğer tüm ABD sakinleri için bir tane
 • Uluslararası sakinler için bir tane

Giriş ücreti başvuru türüne göre değişmekle birlikte New York Metro’da yerleşik 200 dolardan uluslararası rakipler için 340 dolardan fazla olabilir.

Başvuru dönemi, bir önceki yılın Ekim ayının ortasından, katılmayı planladığınız yılın Şubat ayının ortasına kadar devam eder. Başvuru sürecine TCS New York Marathon web sitesinden başlayabilirsiniz.

Bir Sadaka Adına Nasıl Girilir

New York Şehri Maratonu’nun yardım programı, koşuculara yardım amacıyla kabul etmeleri halinde koşuculara garantili bir yer sunmaktadır. Maraton web sitesinde listelenen 350’den fazla hayır kurumundan herhangi biri için belirli miktarda para toplamaya karar vermeniz gerekir. Uygun yardım kuruluşları dört gruba ayrılır:

 • Altın seviye yardımlar, yarış günü avantajları ve VIP deneyimi sağlar.
 • Gümüş seviye yardımları ayrıca ulaşım ve çadırlı bir başlangıç alanı dahil olmak üzere yarış günü perks sağlar.
 • Bronz seviye yardımları garantili yarış girişi sunar.
 • Topluluk yardım kuruluşları, Bronz yardım kuruluşlarıyla aynı yararları sağlar, ancak topluma dayalı kar amacı gütmeyen kuruluşlara fon sağlamak için tasarlanmıştır.

Öne çıkan hayır kurumlarından bazıları hızlı bir şekilde rezervasyon yaptırırken erken plan yapmak önemlidir. Bazıları hafta içi antrenmanları ve ABD Atletizm sertifikalı bir antrenör ile haftasonu antrenmanlarını içeren fayda paketinin bir parçası olarak ücretsiz maraton antrenmanı sunuyor.

Garantili Giriş Nasıl Kazanılır

Nitelikli standartlara dayalı olarak, çeşitli birey grupları, garantili giriş için uygundur. Bu, uygun olan her kişinin gireceği anlamına gelmez. Başvurunuzu yapmanız ve belirtilen pencerede giriş ücretinizi ödemeniz gerekecektir.

Listenin başında, NYRR skorlu tam veya yarı maratonlardan herhangi birinin yarış sürelerine göre kalifiye olmuş sporcular var. Yaş grubunuz için belirli bir kalifiye zaman ayırmanız ve bunu bir önceki yılın 1 Ocak ve 31 Aralık tarihleri arasında yapmanız gerekecektir.

Garantili giriş için uygun olan diğer kişiler şunlardır:

 • En az dokuz NYRR puanı alan, eleme yarışlarını tamamlayan ve önceki takvim yılında en az bir etkinlik için gönüllü olan New York Road Runner üyeleri.
 • En az dokuz NYRR puanı alan, eleme yarışını tamamlayan ve bir önceki yıl NYRR gençliğine, topluluğuna ve gönüllü programlarına minimum 1000 dolar bağış yapan New York Road Runner üyeleri
 • Bir önceki yılki maratona giren yarışmacılar yarıştan önce iptal etmek zorunda kaldılar.
 • 15 veya daha fazla New York Maratonu’nu tamamlayan herhangi bir birey.

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir