1. Anasayfa
  2. Uzun Mesafe

ABD'de Hızlı Maraton Kursları

ABD'de Hızlı Maraton Kursları
0

Bazı insanlar manzara ya da yarış perdesi için maraton seçerken, diğerleri sadece nispeten düz olan ve genellikle elverişli koşullara sahip bir maraton istiyor. Boston Maratonu (BQ) için kalifiye olmak isteyenler hızlı maraton dersleri alıyorlar. Bir maraton kişisel rekoru (PR) ayarlamak veya ilk maratonunuz için hızlı bir zaman geçirmek isteyen insanlardan biriyseniz, hızlı olduğu bilinen ABD maratonlarına bakın.

Makalede Neler Var?

A1A Maratonu

Runners in sun

Kahraman Resimleri / Dijital Görme / Getty Images

Nerede: Fort Lauderdale, Florida
Ne zaman: 17 Şubat 2019

Neden Koşuyorsun: Eğer hızlı bir seyir istiyorsanız ancak yokuş aşağı koşmayı sevmiyorsanız, düz ve doğal A1A Maratonu sizin için uygun olabilir. Okyanus esintilerini hissedecek ve Amerika’nın en ünlü yollarından birinde koşarken palmiye ağaçlarını göreceksiniz. Yarışta bol miktarda parkur eğlencesi, plaj temalı bir bitiş madalyası ve yiyecek, içecek, bira ve canlı müzik eşliğinde yarış sonrası plaj partisi bulunmaktadır.

Phoenix Maratonu

Gündoğumu koşucuları

Kristin Duvall / Fotoğrafçının Seçimi / Getty Images

Nerede: Mesa, Arizona
Ne zaman: 9 Şubat 2019

Neden koşuyorsun: Phoenix Maratonu, baştan sona yaklaşık 1000 fit düşen, hızlı, net, yokuş aşağı, noktadan noktaya bir parkur. Yarışın son 10K’si neredeyse tamamen yokuş aşağı. Rota ve elverişli koşu havası, bunu PR veya BQ arayanlar arasında favori bir yarış haline getirir.

Rite Aid Cleveland Maratonu

Rite Aid Cleveland Maratonu

Diego Lezama / Getty Images

Nerede: Cleveland, Ohio
Ne zaman: 19 Mayıs 2019

Neden Koşuyorsun : Rite Aid Cleveland Maratonu rotası nispeten düz ve sıkıcı değil. Maraton güzergahı Cleveland Browns Stadyumu, Rock ‘n’ Roll of Fame ve Erie Gölü’nden geçiyor. Yarış Mayıs ayının ortalarında yapılır, bu yüzden sıcağı sıcağında koşmaktan endişelenmenize gerek kalmaz.

Kırmızı Maraton için Pocono Dağı Koşusu

Doğada maraton yarışı çalışan atletik insan grubunun düşük açılı görünüş.
Skynesher / Getty Images

Nerede: Pocono Dağları, Pensilvanya
Ne zaman: 19 Mayıs 2019

Neden koşuyorsun: Maratonun isminde “dağ” kelimesinin seni yönlendirmesine izin verme, çünkü Kırmızı Maraton için Pocono Dağı Koşusu ülkedeki en hızlı maraton parkurlarından biri. Nasıl? Kurs, deniz seviyesinden yaklaşık 1946 fit yüksekte başlar – 26,2 mil rotadaki en yüksek nokta. Oradan, 400 feet yükseklikte bitireceğiniz düz dağdan aşağıya yelken açılabilir. Maraton, ağaçların ve çiçeklerin çiçeklenmeye başladığı her Mayıs ayında düzenlenir ve bu parkurun manzarasını seyreder.

Dağlar 2 Sahil Maratonu

Dağlar 2 Sahil Maratonu

Lothar Schulz / Getty Images

Nerede: Ventura, Kaliforniya
Ne zaman: 26 Mayıs 2019

Neden Koşuyorsun: Dağlar 2 Sahil Maratonu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en hızlı maraton derslerinden biridir. Bu noktadan noktaya yarış, Ventura Nehri Vadisi boyunca esiyor, Ventura’nın güzel plajlarına doğru ilerliyor. Koşucular, ilk 20 kilometreden 18’inin 700 feet’in üzerinde bir yokuş aşağı ağa sahip olmasını sevecekler, bu da sizi daha hızlı yapmanıza yardımcı olacak, ancak dizlerinizi incitmeyecek. Ventura’nın 6 kilometrelik yassı bir tur turundan sonra, koşucular ve aileleri bitiş çizgisine gelen bir partiyle muamele görüyor, sadece sörf ve şehir merkezindeki Ventura şehir merkezindeki mağaza ve restoranlara sadece birkaç adım uzaklıktadır.

Newport Maratonu

Newport Maratonu koşucuları

gradyreese / Getty Images

Nerede: Newport, Oregon
Ne zaman: 1 Haziran 2019

Neden koşturulmalı: Newport Maratonu deniz seviyesinden yaklaşık 60 metre yüksekte başlar ve bir yerleşim bölgesinde mahalleden yavaşça dönen tepelere sahiptir. Karşılaştığınız en dik tepe dördüncü milden 40 metre. Düz maraton yolu, yarışın çoğunda Yaquina Körfezi’ne sarılarak size muhteşem su manzaraları sunar. Erken kayıt olduğunuzdan emin olun – Newport Maratonu, yarışı daha samimi ve eğlenceli kılmak için giriş sayısını sınırlar.

Büyükannenin Maratonu

Büyükannenin Maratonu koşucuları

Lya_Cattel / E + / Getty Images

Nerede: Duluth, Minnesota
Ne zaman: 22 Haziran 20189

Neden koşturmalısınız: Büyükannenin Maratonu, ilk kez katılımcılar için idealdir, çünkü arazi, hafifçe yuvarlanan tepelerle nispeten düzdür ve mil 22’den önce daha büyük bir eğim gösterir. .

Maratonla

Maraton koşucusu ile

laura stanley / E + / Getty Images

Nerede: Allentown, Pennsylvania
Ne zaman: 8 Eylül 2019

Neden Koşuyorsun: Runner’ın Dünyası Bart Yasso’su tarafından tasarlanan net iniş kursu ile Via Maraton, ABD’deki en hızlı maratonlardan biri 2014’te, üçüncü en hızlı (Boston ve Bay State’ten sonra) medyan maraton zamanı (3:54 : 42) ABD’de, ABD’de Çalışan’a göre. Yarış doğal, gölgeli, iyi işaretlenmiş ve kalabalık değil, PR için harika bir parkur.

Aziz George Maratonu

Aziz George Tapınağı, Çam Vadisi Mtns, Aziz George Utah
Witold Skrypczak / Getty Images

Nerede: St. George, Utah
Ne zaman: 5 Ekim 2019

Neden Koşusu: Hızlı bir düşüş maratonu arayanlar için popüler bir seçim olan St. George Maratonu, Pine Valley Dağları’nda yaklaşık bir mil yukarıdan başlayıp sonuna kadar 2600 metre inen net bir yokuş aşağı, noktadan noktaya parkur. Parkur, başlangıçtan bitişe kadar yaklaşık yarım mil düşmesine rağmen, parkur boyunca birkaç yokuş yukarı var.

Şarap kadehi Maratonu

Şarap kadehi Maratonu

laura stanley / E + / Getty Images

Nerede: Corning, New York
Ne zaman : 6 Ekim 2019

Neden koşuyorsun: Her sonbaharda güzel New York’ta düzenlenen Wineglass Maratonu, Boston Maratonu’na hak kazanan en yüksek koşucu oranlarından birini veriyor. Tabii, birkaç küçük tepe hariç, düzdür ve sonbahar yaprakları ile New York kırsalının muhteşem manzarasını sunar. Yarış, deniz seviyesinden yaklaşık 1050 fit yüksekte başlar ve yaklaşık 26.2 mil sonra yaklaşık 940 feet yükseklikte biter.

Amerika Şikago Maratonu

Bank of America Chicago Maratonu koşucuları

Steven Dahlman / Getty Images

Nerede: Şikago, Illinois
Ne zaman: 13 Ekim 2019

Neden Koşuyorsun: Chicago Maratonu düz, hızlı bir maratondur, bu yüzden asla maraton koşmazsan ya da en hızlı vaktini çalıştırmaya çalışıyorsan, yapmak için harikadır. Hızına ek olarak, kurs çok çeşitli mahalleler ve düzinelerce yerel ve tarihi simge yapıyla dokunduğu için doğal bir Chicago turu sunuyor. Bir sürü çığlık hayranı tarafından desteklenirken Chicago şehri hakkında harika olan her şeyi göreceksiniz.

Steamtown Maratonu

Steamtown Maratonu koşucuları

Kahraman Resimleri / Getty Images

Nerede: Scranton, Pennsylvania
Ne zaman: 13 Ekim 20189

Neden Koşuyorsun : 955 fit net yükseklik düşüşü ile Runner World , Steamtown Maratonu’nu “Ülkenin en hızlı 10 maratonundan biri” olarak adlandırdı. Bu rotada gerçekten biraz buhar patlayacaksınız – bu maratonun Boston Maratonu için en iyi yerlerden biri olduğu söyleniyor. Aslında, 2006 yılında, tüm koşucuların yüzde 28’i Boston Maratonu için nitelikli oldu. Yarış, her Ekim ayında sıcaklıkların nispeten serin olduğu ve sonbaharın yeşilliklerinin doruğa çıkmaya başladığı zamanlarda düzenlenir.

Mohawk-Hudson Nehri Maratonu

Mohawk-Hudson Nehri Maratonu koşucuları

Diego Lezama / Getty Images

Nerede: Albany, New York
Ne zaman: 13 Ekim 2019

Neden Koşuyorsun: Running Times dergisi Mohawk-Hudson Nehri Maratonu’nu ülkedeki en hızlı maraton yollarından biri olarak adlandırıyor. Ekim ayının başında koşan bu çok düz maraton da çok doğal. Tabii genel olarak, 13 mil asfalt parkuru içeren Mohawk Nehri’ni takip eder, daha sonra 5 mil bisiklet parkuru kullanan Hudson Nehri’ne ilerler. 370 fit net yükseklik kaybı var – 12 ile 13 mil arasında yalnızca bir yokuş yukarı var. Yarış 800 koşucu ile sınırlıdır; koşucular kalabalıkların yavaşlamasını önlemek için yardımcı olur.

Baystate Maratonu

Baystate Maraton koşucuları

Lya_Cattel / E + / Getty Images

Nerede: Lowell, Massachusetts
Ne zaman: 20 Ekim 2019

Neden kaçsın : Baystate Maratonu’nun organizatörleri “Boston’a giden köprü Lowell’den geçiyor” demekten hoşlanıyor. Nitekim, her yıl yarış katılımcılarının yaklaşık üçte biri bir Boston Maratonu eleme saatini yürütüyor. 2014’te, Baystate Maratonu, ABD’de en hızlı ikinci (Boston’dan sonra) medyan maraton süresine (3:53:05) sahipti. Elbette çoğu güzel Merrimack Nehri boyunca uzanıyor. Maraton, her yıl ekim ayının ortasında, çalışma sıcaklıklarının ideal olduğu yerlerde yapılır. 2.000 koşucu ile sınırlı ve hızlı bir şekilde satıyor, bu yüzden erken kayıt olduğunuzdan emin olun.

Büyük Ayı Maratonu

Yokuş aşağı koşan adam

Mike Harrington / Getty Images

Nerede: Büyük Ayı, CA, Kaliforniya
Ne zaman: 9 Kasım 2019

Neden koşuyorsun: Büyük Ayı Maratonu (eski adıyla Canyon City) başlangıçta 6,629 ft’den bitiş çizgisinde 1546 ft’e düşer, bu yüzden yokuş aşağı koşunuzu pratik etmeniz gerekir. Yol boyunca, Büyük Ayı ve San Bernardino Ulusal Ormanı’nın ormanları ve kanyonları arasında, Redlands’in eteklerine doğru ilerlerken güzel manzaralarla karşılaşacaksınız.

Philadelphia Maratonu

Philadelphia Sanat Müzesi

Margie Politzer / Getty Images

Nerede: Philadelphia, Pensilvanya
Ne zaman: 24 Kasım 20189

Neden Koşuyorsun: Hızlı bir şehir maratonu deneyimi yaşamak istiyorsan ancak kalabalıklarla uğraşmak istemiyorsan, Philadelphia Maratonu senin için iyi bir seçenek olabilir. Çoğunlukla düz rota ve neredeyse garanti edilen geç Kasım soğuk sıcaklıkları hızlı yarış süreleri için iyi bir kombinasyon oluşturur.

California Uluslararası Maratonu

California Uluslararası Maraton koşucuları

mbbirdy / E + / Getty Images

Nerede: Sacramento, Kaliforniya
Ne zaman: 8 Aralık 20189

Neden Koşusu : Kaliforniya Uluslararası Maratonu “Batıdaki En Hızlı Kurs” olarak selamlanıyor. Tabii deniz seviyesinden 366 feet yüksekte başlar ve State Capitol’de 26 feet yükseklikte biter. Bu maraton, her gün Aralık ayının başında, ortalama gündüz sıcaklıklarının 50’li yılların ortalarında olduğu ve rahat çalışma koşullarına izin verdiği için yapılır. Yarış sadece 7.000 koşucuya açık, bu yüzden doldurmadan önce kayıt olun.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir