1. Anasayfa
  2. Uzun Mesafe

Kova Listesi Maratonları

Kova Listesi Maratonları
0

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla maraton varken, 26,2 mil nereye koşulacağına karar vermek zor. Aşağıdaki slaytlar, dünyanın en büyük ve en iyi maratonlarından bazılarını içerir ve birçok koşucunun kova listelerinde bulunabilir. Hangilerini daha önce kontrol ettiniz? Peki listenizde sırada ne var?

1

Makalede Neler Var?

Tokyo Maratonu

tokyo marathon
Junko Kimura / Getty

Ne zaman: 25 Şubat 2018
Nerede: Tokyo, Japonya
Neden koşuyorsun: Tokyo Maratonu, tüm Asya’daki en büyük maraton yarışıdır ve Japon koşucular ile dünyadaki maratoncular arasında son derece popülerdir. Birinci sınıf yarışta, bir piyangoya dayanan son seçimlerle neredeyse 300.000 kişinin başvurduğu yaklaşık 30.000 nokta var. Bu iyi düzenlenmiş maratonun, Tokyo’nun geçmişini, bugününü ve geleceğini kültürel ve doğal bir tura çıkarırken, yol boyunca bol miktarda destek ve seyirci var.

2

Paris Maratonu

parismarathon.jpg
Getty Images Avrupa

Ne zaman: 8 Nisan 2018
Nerede: Paris, Fransa
Neden Koşuyorsun: Büyük bir şehirde en güzel maraton parkurlarından biri olan Paris maratonu düz ve hızlı bir parkur. Kalabalık desteği yaşarken, Paris’in en ünlü yerlerinden bazıları için doğal bir tura çıkacaksınız.

3

Boston maraton

Boston Maratonu Koşucuları
Getty Images

Ne zaman: 16 Nisan 2018
Nerede: Boston, Kütle.
Neden Koşuyorsun : Birçok koşucu, kova listesinde dünyanın en eski yıllık maratonuna sahiptir çünkü Boston’a giriş yapmak önemli bir başarıya işaret eder. Ancak, yarışın zorlayıcı eleme sürelerine uymasanız bile, her zaman yarışın yardım ortaklarından birine katılabilirsiniz. Boston’a koşmaya başlamak, çoğu koşucunun parkurun sonlarına doğru bir dizi tepeye (rezil Heartbreak Tepesi dahil) aldırmadığı bir heyecandır.

4

Londra Maratonu

londonmarathon.jpg
Moment Mobile ED

Ne zaman: 22 Nisan 2018
Nerede: Londra, İngiltere
Neden koşuyorsun: Beş dünya maratonu dalından biri olan London Maratonu, doğal parkuru, inanılmaz kalabalık desteği ve eğlenceli atmosferi nedeniyle birçok koşucu listesinde yüksek. Yarışa giriş yapmak zor olabilir, ancak yarış bir giriş karşılığında para toplamak isteyenler için birçok yardım noktası sunar.

5

Big Sur Uluslararası Maratonu

bigsurmarathon.jpg

Ne zaman: 29 Nisan 2018
Nerede: Monterey, Kaliforniya
Neden Koşuyorsun: Kim ABD’deki en doğal maratonu çalıştırmak istemez ki? Big Sur Uluslararası Maratonuna katılanlar sekoya doğru koşarlar ve Pasifik Okyanusu’nun nefes kesen manzaralarını tecrübe ederler; Bunu yapan yarışçılar, gönüllülerin ve yarış desteğinin olağanüstü olduğunu bildiriyor. Kurs boyunca oynayan klasik bir piyaniste bile davranacaksınız.

Tam bir maratona hazır değil misiniz? Her zaman benzer muhteşem manzaraya sahip olan Big Sur yarı maratonu vardır.

6

Berlin Maratonu

berlinmarathon.jpg
Bongarts / Getty

Ne zaman: 24 Eylül 2017
Nerede: Berlin, Almanya
Neden Koşunursa: Dünyanın önde gelenlerinden biri olan Berlin Maratonu, düz, hızlı bir parkur ve çok doğal bir maraton. Dünya rekoru burada geçmişte kırıldı, bu yüzden elit yarış da çok rekabetçi ve heyecan verici. Dünyanın en iyi maratoncularının ayak izlerini takip ettiğinizi bilmek sadece maratonun çekiciliğini arttırır. Yol boyunca devam eden büyük kalabalık desteği ve parti atmosferi sizi en iyi şekilde kişiselleştirmenize yardımcı olabilir.

7

Chicago Maratonu

Chicago Maratonu Son İşlemcisi
Scott Olson / Getty Images

Ne zaman: 8 Ekim 2017
Nerede: Şikago, Illinois
Neden koşuyorsun: Chicago’da maraton dünya rekoru sayısız kez kırıldı, bu yüzden çok hızlı bir seyir ve PR çalıştırmaya çalışan koşucular arasında favori. Ayrıca koşucuların zamanını artırmaya yardımcı olan muazzam kalabalık desteği ile tanınır.

Kurs, Chicago şehir merkezinde Michigan Gölü kıyısındaki Grant Park’ta başlar ve biter. Yol boyunca, Willis Tower, Chicago Ticaret Kurulu, Lincoln Park Hayvanat Bahçesi, United Center, Çin Mahallesi Kapısı ve Chicago’nun çeşitli semtlerinin birçoğu da dahil olmak üzere kentin birçok özelliğine hayran kalacaksınız. Ayrıca Windy City’de neşelendiren ve müzik dinleyen birçok destekleyici hayranınız olacak.

Ayrıca bakınız: Chicago Maratonuna Nasıl Girilir

8

New York Maratonu

NYC Maratonunda İkincisi
Fotoğraf Spencer Platt / Getty Images tarafından

Ne zaman: 5 Kasım 2017
Nerede: New York, NY
Neden Koşuyorsunuz: Maraton ana dallarından bir diğeri olan New York, hem katılımcılar hem de seyirciler açısından dünyanın en büyük maratonu. Koşucular şehrin beş ilçesini dolaşıyor ve New York’un çeşitli ve hareketli semtlerini deneyimliyor. 2,5 milyondan fazla seyirci New York sokaklarında koşuculara tezahürat yaparken, bu gerçekten benzeri olmayan bir yarış. Piyango ile giriş kazanmak her yıl daha da zorlaşıyor, ancak yarışta bazı yardımseverlik ekipleri var.

Big Sur gibi, dolu dolu yapamıyorsanız, NYC yarı maratonu (Mart ayında düzenlenen) oldukça havalı bir alternatif.

Ayrıca bakınız: New York Şehri Maratonuna Nasıl Girilir

9

Atina Klasik Maratonu

athensmarathon.jpg
Getty Images Avrupa

Ne zaman: 12 Kasım 2017
Nerede: Atina, Yunanistan
Neden koşuyorsun: Orijinal, tarihi maraton parkurunu koşmak yenemez, ancak 1896 Olimpiyat stadyumunda ilham verici bir son atıyor ve Atina maratonu gerçekten hayat boyu bir fırsat.

Daha fazla Maraton:

  • Hızlı ABD Maratonları
  • Bahar ABD Maratonları
  • ABD Güz. Maratonlar
  • Kış ABD Maratonları
  • Acemi Dostu ABD Maratonları

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir