1. Anasayfa
  2. Uzun Mesafe

ABD'de 9 Muhteşem Yaz Maratonu

ABD'de 9 Muhteşem Yaz Maratonu
0

Çoğu koşucu yaz aylarında yarış yerlerine seyahat etmek için daha fazla zamana sahiptir. Ancak Temmuz, Ağustos ve Eylül ayının başlarında maraton bulmak zor olabilir. İlkbahar ve sonbahar, maratonlar için daha popüler olan mevsimlerdir, çünkü hava koşuları için daha rahattır.

Fakat sıcak havalarda koşuşturma sizin işiniz ise, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda yarış var. Peki en iyi yaz maratonlarını nasıl buluyorsunuz? Eğer istekli ve seyahat edebiliyorsanız, dışarıda değerli yarışlar var. Bu yaz, 26.2 mil koşmak veya yürümek için bu eşsiz ve heyecan verici yerlerin listesine göz atın.

Makalede Neler Var?

Missoula Maratonu

Runner in Missoula

Aurora Resimleri / Getty Images

Nerede: Missoula, Montana
Ne zaman: Haziran ayının sonundan Temmuz ayının başlarında
Neden bu yaz maratonunu yönetmeliyim: Missoula Maratonu erken başlar, böylece koşucular doğal Montana kırsalında koşarken dağların arkasındaki muhteşem gün doğuşunu izleyebilirler. Kurs, tarihi şehir merkezinde Missoula’da sona erer ve koşuculara güzel ve eşsiz bir bölge turu sunar. 1.500 katılımcıya sahip olan bu yarış, güzel bir manzaraya sahip kırsal, topluluk destekli bir maraton arayan koşucular için mükemmeldir. 7.5 saatlik kurs limitiyle de yürüteç dostu.

San Francisco Maratonu

köprüden maraton
Marty Honig / Getty Images

Nerede: San Francisco, Calif.
Ne zaman: Temmuz ayı ortalarında
Neden Yapmalı: San Francisco Maratonu, yarışın ilk yarısındaki Embarcadero ve Fisherman’s Wharf’tan muhteşem Golden Gate Park’a, Haight Ashbury bölgesine ve San Francisco’ya kadar şehrin doğal güzelliği ve ünlü simge yapılarına doğal bir tur atıyor Devlerin ikinci yarısında AT&T Park. Çoğu koşucu için öne çıkan nokta, San Francisco’nun ünlü Golden Gate Köprüsü’nden geçmek. Tabii ki, bazı tepeler var, ama şehrin bildiği gülünç dik tepelerden hiçbirini kullanmayacaksınız. San Francisco, bir yaz maratonu için mükemmel bir destinasyondur, çünkü kentin tipik Temmuz havaları tipik olarak ılık, kuru ve serindir.

Krater Gölü Jant Maratonu

Krater Gölü

Bruce Shippee / EyeEm / Getty Images

Nerede: Krater Gölü Ulusal Parkı, Oregon
Ne zaman: Ağustos ortası
Neden Yapmalı: ABD’deki en pitoresk maraton parkurlarından biri olan Krater Gölü Rim Maratonu, görkemli Krater Gölü’nün kenarı boyunca uzanıyor. Engebeli dağların tepesinde, deniz seviyesinden 5,980 ila 7,850 metre yükseklikte, ancak nefes kesici manzaralarla ödüllendirileceksiniz.

Pikes Peak Maratonu

Manitou Springs

Aşkın Grafikler / Getty Images

Nerede: Manitou Springs, Colorado
Ne zaman: Ağustos sonu
Neden böyle yapmalısınız: Pikes Peak Maratonunun isminin temelinde zor olduğunu varsayarsanız, kesinlikle haklısınız. Yarış o kadar fizikseldir ki yarış organizatörleri kimsenin denemesine izin vermezler.

Kalifiye olmak için 2: 25: 00’ın altında yarı maraton veya daha uzun bir yarışı, 6: 00: 00’ın altında bir maraton veya daha uzun bir yarışı tamamlamış olmanız gerekir. Ancak, kesimi yaparsanız ve meydan okumaya hazırsanız, tepeye çıkmanın ve yüksek irtifalarda koşmanın zorluğu nefes kesici (tam anlamıyla) görüşlere, benzersiz bir deneyime ve ömür boyu övünme haklarına değer.

Yarış Manitou Springs’de başlıyor ve bitiyor, ancak parkurun büyük kısmı Pike Ulusal Ormanı’ndaki Barr Trail’de koşuyor. Kursun ilk yarısında 7,815 feet yükseklik kazanımı (zirveye başlama) vardır. Koşucular Pikes Peak zirvesine ulaştıklarında, geri dönüp bitirmeye geri dönüyorlar.

Santa Rosa Maratonu

Santa Rosa

John Elk / Getty Images

Nerede: Santa Rosa, Calif.
Ne zaman: Ağustos sonu
Neden bunu yapın: Santa Rosa Maratonu, koşucuların California şarap ülkesinin tüm güzelliğini düz ve hızlı bir şekilde deneyimlemelerini sağlar. Katılımcılar doğal Santa Rosa Creek Greenway’in tüm uzunluğunu geçtikten sonra pitoresk Juilliard Park’ta başlar ve biter. Yarışa giriş, 3/4 fermuarlı ceket, dolu bir şişe De Loach şarabı ve krep, ücretsiz bir bardak bira veya şarap ve karpuz ile tamamlanan yarış sonrası bir festival içerir.

Marathon Üzerinden Lehigh Valley Sağlık Ağı

Allentown PA

DenisTangneyJr / Getty Images

Nerede: Allentown, Penn.
Ne zaman: Eylül başı
Neden: Runner Dünyası’nın Baş Koordinatörü Bart Yasso tarafından tasarlanan Via Marathon, Lehigh Nehri boyunca uzanıyor ve ayrıca tarihi ve doğal güzelliği ile bilinen Delaware ve Lehigh Ulusal Mirası Koridoru’ndan geçiyor. 240 feet net yükseklik düşüşüyle, yarış ABD’deki en hızlı maratonlardan biri. Yarış doğal, gölgeli, iyi işaretlenmiş ve kalabalık değil. .

Sioux Şelalesi Maratonu

Sioux Falls, Güney Dakota

DenisTangneyJr / Getty Images

Nerede: Sioux Falls, Güney Dakota
Ne zaman: Eylül başı
Neden yapmalı: Sioux Falls Maratonu rotası, sizi Sioux Falls çevresinde 26.2 mil manzaralı doğal bir yolculuğa çıkaran bir döngü kursu. Şehrin tarihi şehir merkezi Falls Park’ı, Sioux Falls River Greenway’i ve Big Sioux Nehri kıyılarının yanında ödüllü parkurunu deneyimleyeceksiniz.

Hava Kuvvetleri Maratonu

Dayton OH

Erik Lykins / Getty Images

Nerede: Dayton, Ohio
Ne zaman: Eylül ayı ortalarında
Neden yapmalı: Yol boyunca bol miktarda ilham ve destek olan daha küçük, hızlı ve iyi düzenlenmiş bir maraton arıyorsanız, Hava Kuvvetleri Maratonu sizin için bir seçenek olabilir. Hava Kuvvetleri Müzesi’ndeki yarış öncesi makarna yemekten Hava Kuvvetleri üssünden geçmeye, bitiş çizgisinde madalya dağıtan Hava Kuvvetleri personeline kadar yarış, orduyu takdir etmek ve onurlandırmak için sayısız fırsat sunuyor.

Dört Şehir Maratonu

Moline

Ken Ilio / Getty Images

Nerede: Moline, Hasta.
Ne zaman: Eylül sonu
Neden yapmalı: Quad Cities Maratonu kursu ülkedeki en güzel ve en doğal nehir manzaralarından birine sahiptir. Tüm güçlü Mississippi Nehri boyunca dört şehri, üç köprüyü, iki eyaleti ve bir adayı kapsıyor. Yarış hafta sonu herkes için bir şeyler sunuyor. Maratonla birlikte yarım maraton, maraton rölesi, 5K, Pump n Run, 1 mil yürüyüş ve çocuklar için mikro maraton var.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir