1. Anasayfa
  2. Motivasyon

Steve Prefontaine Koşu Hakkında Alıntılar

Steve Prefontaine Koşu Hakkında Alıntılar
0

Amerikalı koşucu Steve “Pre” Prefontaine, 1970’lerin koşucu patlamasına ilham verdi. 24 yaşında bir araba kazasında ölmeden önce, koşu efsanesi Amerikan rekorunu 2.000 metreden 10.000 metreye kadar yedi mesafeli olayda tuttu.

Birçok koşucu Prefontaine’nin dövüş ruhundan ve kararlılığından ilham alır. İşte inanılmaz çalışma ahlakını yakalayan ve çözen ilham verici Steve Prefontaine’den alıntılar.

Makalede Neler Var?

mükemmellik

“Elinden gelenin altında bir şey vermemek, hediyeyi feda etmek.”

“Büyükler için gitmek için iyi olmaktan korkmayın.”

“Başarı, sahip olduğunuz mesafe değil, başladığınız yere seyahat ettiğiniz mesafedir.”

Yarış ve Kazanma

“İstediğim şey bir numara olmak.”

“Biri beni yenebilir, ama bunu yapmak için kanamaları gerekecek.”

“Hiç kimse kolay olmayan iki mil yürüdükten sonra 5000 metrelik bir yarış kazanamayacak. Benimle değil. Hızı tamamen zorla kaybedersem, en azından kendimle yaşayabilirim.”

“Çalışacağım, böylece sonunda saf bir yarış olacak ve eğer öyleyse, onu kazanabilecek tek kişi benim.

“Çoğu insan kimin en hızlı olduğunu görmek için bir yarış yapar. Kimin en çok cesarete sahip olduğunu, kendisini yorucu hızda cezalandırabileceğini görmek için koşarım ve sonunda daha da kendini cezalandırır.

Azim

“Yorgunluğun seni korkutmasına izin verme.”

“Koşmak bana güven veriyor.”

Kalabalık için sahne

“Bazı insanlar kelimelerle ya da müzikle ya da bir fırça ve boyalarla yaratırlar. Koşarken güzel bir şey yapmayı severim. Bu sadece bir yarıştan daha fazlası, bir stil. Diğerlerinden daha iyi bir şey yapıyor. Yaratıcı olmak. ”

“İnsanlar bir piste gittiklerinde, bir şey, bir dünya rekoru, daha önce yapılmamış bir şey arıyorlar. Tüm bu manyetik enerjiyi alıyorsunuz, insanlar bir seferde bir şeye odaklanıyor. Bu daha fazla rekabet etmek istememi sağlıyor. Tüm çalışma saatlerinde hepsini değerli kılıyor. ”

“Sadece dışarı çıkıp kaçmam. İnsanlara heyecan verici bir şeyler izlemekten hoşlanırım.”

“Bir yarış, insanların anlayabilecekleri birçok şekilde bakabileceği ve etkilenebileceği bir sanat eseridir.”

Prefontaine’nin Hayatı

“İçimden bir şey az önce ‘Hey, bir dakika bekle, onu dövmek istiyorum’ dedi ve ben de kaçtım.” Dedi.

“Coos Körfezi’nden bir çocuk, bir bacağı diğer yarışlardan daha uzun sürüyor mu?” Bütün hayatım boyunca insanlar bana ‘Çok küçüksün Pre’, ‘Yeterince hızlı değilsin’, ‘Vazgeçti senin aptal rüyan Steve ‘. Ama bir şey unuttular, ben kazanmalıyım. ”

“Orada ne yaptığınızı merak etmelisiniz. Yıllar geçtikçe kendime koşmaya devam etmek için binlerce sebep verdim, ama her zaman başladığı yere geri dönüyor. başarma hissi.”

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir