1. Anasayfa
  2. Koşu Kilo kaybı

Kilo Verme Platosunu Kırmak

Kilo Verme Platosunu Kırmak
0

Sağlıklı beslenme ve egzersizle kilo veriyorsanız, başarınızla gurur duymalısınız. Doğru şekilde kilo kaybedersiniz – yavaş ve sabit.

Son derece sinir bozucu olmasına rağmen, birkaç ay kilo kaybettikten sonra insanların platoya çarpması da yaygındır. İşte o platoyu aşmak için atılması gereken bazı adımlar

Makalede Neler Var?

İhtiyacınız Kaç Kalori Öğrenin

Kilo verdikçe, kalorinizin değişmesi gerekir çünkü kilonuzu korumak için daha az kalori gerekir. Yani, kilo vermeye devam etmek istiyorsan, kalori alımını yavaş yavaş azaltmalısın.

Her gün kaç kalori almanız gerektiğini kolayca belirlemek için aşağıdaki gibi bir hesap makinesi kullanın.

Kalori Girişinizi İzleyin

Bazı insanlar düşündüğünden çok daha fazla kalori tüketir. Sadece birkaç hafta boyunca yapsanız bile, yediğiniz ve içtiğiniz her şeyi takip etmeniz faydalı olacaktır. Gerçekten ne kadar yediğiniz ve her ısırık ve yongayı kaydetmeniz gerektiğini bilmek, denize girmeden önce iki kez düşünmenizi sağlayacak daha iyi bir fikre sahip olacaksınız.

Koşu Programınızı değiştirin

Düzenli bir rutinin içine girmişseniz, örneğin, haftada beş kez 30 dakika boyunca konuşma hızında koşarken, koşularınızdan en az birine hız eklemeyi deneyin. İşte denemek için basit bir hız egzersiz: Kolay bir hızda bir mil ile ısınmak. Rahat bir tempoda iki dakika çalıştırın. Oldukça ağır nefes almalısınız (ama hava solumak için). Daha sonra, kolay bir tempoda koşarak iki dakika boyunca iyileşir. Bunu iki mil boyunca tekrarlayın ve sonra bir mil kolay çalıştırarak soğumaya bırakın. Ayrıca, kalori yakımınızı arttırmak için bazı tepe tekrarları yapmayı da deneyebilirsiniz.

Kilometrenizi Artırın

Her koşuşta genellikle 3-4 mil giderseniz, koşularınızdan birini daha uzun tutmaya çalışın. Koşularınızdan birine yarım mil ekleyerek başlayın. 6 mil ulaşana kadar kilometrenizi yarım mil artırmaya devam edin. Daha uzun süre çalışmak daha fazla kalori ve yağ yakacak ve dayanıklılığınızı artıracaktır.

Gücü-Eğitim Ekleyin

Haftada iki veya üç kez 15 ila 20 dakikalık ağız kavgası, akciğer veya adım artışı yapmak kadar basit olabilir. Kuvvet antrenmanı yaparak, aynı anda daha fazla kalori yakar, metabolizmanızı arttırır ve yağsız kas kütlesini geliştirirsiniz. Ekstra bonus olarak, koşular sırasında kendinizi daha güçlü hissedeceksiniz ve daha fazla sakınmaya karşı dayanıklı olacaksınız.
Elbette, bu kuvvet antrenmanının yağsız kas kütlesi eklemenize yardımcı olacağını unutmayın, bu yüzden aslında bir veya iki sterlin kazanabilirsiniz. Ölçekteki sayıya çok fazla odaklanmamaya çalışın ve kaybolan inç veya kıyafetlerinizin uyumu gibi diğer önlemlere dikkat edin.

Pes etme

Yolda bir miktar çarpma yapmamaya çalışın, kilo verme çabalarınızı azaltın. Sabırlı olun ve zaten geliştirdiğiniz iyi alışkanlıkları sürdürün. Hedefine ulaşabilirsin ve vuracaksın!

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir