1. Anasayfa
  2. Motivasyon

Çalışmanızı Sağlamak için 20 Kısa Motivasyona Alınan Sözler

Çalışmanızı Sağlamak için 20 Kısa Motivasyona Alınan Sözler
0

Kısa süren alıntılar harikadır çünkü hatırlamaları kolaydır ve genellikle basit ama güçlü bir mesaja sahiptirler. Sadece koşu sırasında düşünecek bir şeyler vermekle kalmaz, aynı zamanda koşuya çıkmak için kendinizi motive etmeye çalışırken de iyidirler.

Bu tek gömlekler ünlü koşuculardan, ayakkabı şirketlerinden ve diğer ilham verici kaynaklardan gelir. Bir yarış günü için bir tişörtün üzerine basılmasını sağlayın veya arkadaşlarınıza tüm adanmışlığınızın karşılığını ödeyeceğini hatırlatmak için en sevdiğiniz sosyal medyada paylaşın.

Makalede Neler Var?

Nike

Smiling female runner resting with hands on knees on sunny urban street
Kahraman Resimleri / Getty Images


“Senden daha meşgul olan biri şu anda koşuyor.”

Nike, çalışan dünyada bir güç merkezi markasıdır ve tanıtım kampanyaları ilham vericidir. Bu, özellikle günümüzün yoğun dünyasında mükemmel bir örnek. Koşuya vaktiniz olmadığını düşünüyorsanız, bu çizgiyi hatırlayın ve koşu ayakkabılarınızı giyme motivasyonunu bulun.

Yeni denge


“Maratonculuk. Akıl üzerine arzunun zaferi.”

Birçok maratoncu, en sevdikleri New Balance ayakkabılarına güvenir ve reklamları özel olarak koşuculara seslendiren başka bir şirkettir. Bu alıntı, birkaç basit kelimeyle, dünyada neden bir maraton koşmak istediğinizi sorduğunda ne açıklamaya çalıştığınızı açıklıyor.

Zengin Davis


“Uzun mesafeli koşu yüzde 90 zihinsel ve diğer yarısı fiziksel.”

Rich Davis, uzun mesafeli koşulara yabancı değil ve 1990’da Dayton Mesafe Koşu Şeref Salonu’na girmiştir. Öğretmen ve kros koçu olarak otuz yıl süren bir kariyeriyle, bilmesi gereken birkaç büyük bilgelik sözlerine sahip olduğunu geçmek. Bu teklifin matematiği toplanmayabilir, ancak deneyimli koşucular bunun doğru olduğunu biliyorlar.

Jay Foonberg


“Elimden gelenin en iyisini yaptığımda, yarışımı kazandım.”

Jay Foonberg, bu harika çizgiyi söylerken hala 70’lerinde koşuyordu. Yaşları ne olursa olsun, birçok koşucunun motivasyonunu özetler.

Bu Beverly Hills avukatı yıllar boyunca kelimelere kısa değildi. Smithsonian Dergisinde yayınlanan 2006 tarihli bir makalede, tüm koşucuların “üç D” ye sahip olduğunu, arzu, disiplin ve demans: “Bunu yapmak için delirmiş olmanız gerektiğini” söylediğini belirtti.

Kara Goucher


“Yarış eğlencelidir; zor işlerin bir ödülüdür.”

Olimpiyat yapan uzun mesafe koşucusu Kara Goucher, yarışlar hakkında bir iki şey biliyor. Bu alıntıdan, koştuğu tüm yarışlardan sonra bile hala hoşlandığını söyleyebilirsin.

Fred Lebow


“Hayattaki birkaç şey bir maratonun heyecanıyla eşleşiyor.”

New York Yol Koşucuları (NYRR) Onur Listesi üyesi Fred Lebow (1932-1994), New York Şehri Maratonu’nun efsanesiydi. Bir koşucunun kendisi, 1970’lerden beri dünyaca ünlü yarışın bir parçası oldu ve bu yılların 22’sini yarış direktörü olarak geçirdi.

Bill Rodgers


“Maraton seni alçakgönüllü yapabilir.”

Koşularınız için harika hissettiğiniz zaman, biraz ego almak kolay olabilir. Ancak, dört Boston ve dört NYC maratonu kazanan Bill Rodgers’a göre, bir maraton sizi Dünya’ya geri getirecek.

Lance Armstrong


“Her şey mümkün, ama inanmak zorundasın ve savaşmalısın.”

Koşucu olarak tanınmayabilir, ancak bisikletçi Lance Armstrong, yarış ve sıkı çalışmaya çok aşinadır. Bu alıntı, spor veya yaşamda karşılaşabileceğiniz diğer zorluklardan bağımsız olarak herkes için ilham kaynağı olabilir.

Kathleen Harris


“Yavaş yavaş ilerlemekten korkma … hala ayakta durma korkusu.”

Bir yarışın sonuna doğru, bir ayağını diğerinin önüne koymakta zorlandığınızda, bu kelimeleri koşucu Kathleen Harris’den hatırlayın. Sadece hareket etmeye devam etmelisin.

Amby Burfoot


“Koşarken, oluruz.”

Beş basit kelime, birçok koşucunun koydukları kilometrelerce yaşadığı büyümeyi özetliyor. Bu, Runner World dergisinde baş editör olmaya devam eden eski Amerikan maratoncu Ambrose “Amby” Burfoot’tan mükemmel bir duygu.

Asics


“Koşmak, terlemekten daha fazlasını serbest bırakır.”

Ayakkabı firması Asics, koşmanın gerçekten iyi bir terapi olabileceğini hatırlatıyor. Çok az şey bir günün gerilimini ya da iyi, uzun vadede hissettiğini düşündüğün herhangi bir endişeyi serbest bırakır. Bir veya iki saatliğine kaçma şansınız var, tadını çıkarın.

Paul Tergat


“Kendine sor: ‘Daha fazlasını verebilir miyim?’. Cevap genellikle: ‘Evet’.”

2003’ten 2007’ye kadar Kenyalı Paul Tergat dünya rekorunu maratonda düzenledi. O zamandan beri emekli olmasına rağmen, bu kuşağın en saygın uzun mesafe koşucularından biri olmaya devam ediyor. Bu alıntı basittir, ancak geçen kilometreleri zorlamak için zamana ve yaşa güvenebilirsiniz.

Kevin Nelson


“Her gün koşarken iyi bir gün.”

Kevin Nelson, “Runner Günlük İlham Kitabı” nın yazarı, bu yüzden ondan mükemmel bir alıntı. Günlük koşunuzun, günün getirdiği şey ne olursa olsun buna değeceği çok iyi bir hatırlatmadır.

Florence Griffith-Joyner


“Yaralanmalar beni çapraz antrenmana inandırdı.”

Atletizm Olimpiyatı,   Florence Griffith-Joyner, koşucuların koşu dışında antrenmanlardan faydalanabileceğini hatırlatır. Küçük şeyler vücudunuzu mümkün olduğunca sağlıklı tutmanıza yardımcı olabilir, bu da sizi daha uzun süre çalıştırabilir.

Paula Radcliffe


“Yaşamayı ve koşmayı hayal edemiyorum.”

Bazı insanlar koşmak için doğmuşlardı ve İngiliz uzun mesafe koşucusu Paula Radcliffe de onlardan biriydi. Maratonda sadece rekor dünya koşusu yapmakla kalmadı, gerçekten koşmaktan zevk alıyor. Bu, her seviyedeki koşucuların kesinlikle ilgili olabileceği bir alıntı.

Art Williams


“Size kolay olacağını söylemiyorum… Size buna değeceğini söylüyorum.”

Motivasyon yazarı Art Williams, yaşamın her bölümü için ilham alıyor. Bu alıntı sadece koşucular için çok uygun. Ne zaman vazgeçmek istersen, sadece amaçlarını hatırla.

Emil Zátopek


“Daha iyi olabilirsem neden olmasın?”

Eğitim zor olabilir, ama sonunda buna değer. Bu çizginin amacı, 1952’de Helsinki Olimpiyat Oyunları’nda üç altın madalya kazanan Çekoslovakyalı uzun mesafe koşucusu Emil Zátopek.

Marc Davis


“Tek gereken, sahip olduğun tek şey.”

Bazı günler geride kaldığınızı ve yeterince çalışamadığınızı hissedebilirsiniz. Bu düşünceler aklınıza geldiğinde, bu çizgiyi ünlü Amerikan atletizminden ve koşucu Marc Davis’ten hatırlayın.

Arthur C. Clarke


“Limitlerinizi tanımlamanın tek yolu, onların ötesine geçmektir.”

İngiliz bilim kurgu yazarı Arthur C. Clarke’tan gelen bu çizgi, birçok insanı yıllar boyunca birçok nedenlerden dolayı motive etti. Koşarken, kelimenin tam anlamıyla, önünüzde yatan her milin, hatta her ayağın üzerine bastırabilirsiniz.

Benjamin Franklin


“Acıyan, talimat veren şeyler.”

Dört kelimeyle Benjamin Franklin, bugün hissettiğiniz acının yarının getirebilecekleri için bir ders olduğunu açıkça hatırlatır.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir