1. Ana Sayfa
  2. Ayakkabı, Konfeksiyon ve Dişli

Koşu için En İyi Spor Sütyeni Nasıl Seçilir

Koşu için En İyi Spor Sütyeni Nasıl Seçilir
+ - 0

Doğru spor sütyenini giymek, özellikle uzun koşularda rahatınız için kritik öneme sahiptir. Koşu, yüksek etkili bir spordur, bu nedenle koşu için seçtiğiniz sütyen, çapraz eğitim günlerinde sevdiğinizden farklı olabilir. Sizin için mükemmel olanı aldığınızdan emin olmak için bu adımları izleyin.

Şahsen Alışveriş

Uyum ve rahatlık için spor sütyenlerini denemeniz önemlidir. Çalışan bir özel mağazaya gidin, çünkü özellikle koşucular için tasarlanmış yüksek etkili spor sütyenlerine sahip olacaklar. Başka bir yerde alışveriş yapıyorsanız, yüksek etkili bir sütyen aradığınızdan emin olun. Birçok spor sütyeni, özellikle daha büyük bir göğsünüz varsa, koşucular için doğru desteğe sahip değildir.

Doğru Kumaşı Seçin

Sürtünmeyi önleme ve konfor için, Coolmax ve Dri-FIT gibi nemi emen kumaşları arayın. % 100 pamuktan yapılmış spor sütyenlerinden uzak durun, çünkü terlemeye başladıktan sonra ıslak kalacaklar.

Kayış Genişliği ve Kupa Konstrüksiyonunu Düşünün

Büyük bir göğsünüz varsa ve çok fazla desteğe ihtiyacınız varsa, yastıklı ve ayarlanabilir olması muhtemel olan geniş omuz kayışlarına sahip spor sütyenlerini arayın. Daha geniş bir kayış, basıncın daha rahat dağıtılmasına da yardımcı olacaktır. Ayrıca, her göğüs için ayrı fincanlara sahip bir “kapsülleme” tipi sütyenlerde (“sıkıştırma” veya raf sütyeni stiline kıyasla) daha rahat edersiniz.

Toka veya Toka Yok mu?

Bir kazak stili daha küçük göğüsler için iyidir (örneğin, A veya B fincanları), ancak büyük bir göğsünüz varsa, muhtemelen bir toka ile birlikte gelen bir sütyen ile daha rahat edersiniz. Daha ayarlanabilir olacak.

Dikişleri ve Balenli Kontrol Edin

Üzerinde çalıştığınız spor sütyenlerin dikişlerini inceleyin. Sürtünmeyi önlemek için dikişsiz kumaşlar, yuvarlatılmış kenarlı dikişler veya kapalı dikişler isteyeceksiniz. Balenli sütyenleri seviyorsanız, balenin tamamen kaplandığını kontrol edin, böylece cildinizi oymaz.

Farklı Boyutlarda Deneyin

Birkaç farklı boyuttaki spor sütyenini denediğinizden emin olun. Sizin için doğru boyut, normalde giydiğiniz fincan boyutu olmayabilir. Malzeme kırışırsa veya demet çıkarsa sütyen çok büyüktür. Rahatça oturmalıdır, ancak nefesinizi daraltmamalıdır. Sütyen cildinize kesiyorsa veya meme dokusu arkadan veya yanlardan dökülüyorsa, o zaman çok küçüktür. İki parmağınızı kayışların altına kaydırabilirseniz, bu iyi bir seçimdir.

Test Et

Spor sütyenlerini denediğinizde, satın almadan önce desteklerini test etmek için yerinde koşu yapın veya atlama jakları yapın. Yukarı ve aşağı zıplarken, sütyen meme hareketini en aza indirmelidir.

Sevdiğiniz Sütyeni Bulduğunuzda Çevrimiçi Alışveriş Yapın

Tam olarak aradığınız spor sutyeni türünü biliyorsanız ve çevrimiçi alışveriş yapmak istiyorsanız, her zaman sitenin değişim ve iade politikasına bakın. Online olarak daha iyi fırsatlar bulabilirsiniz. Titlenine.com iyi bir sütyen seçimine ve mükemmel bir iade politikasına sahiptir, bu yüzden iyi uymazlarsa spor sütyenlerini iade edebilirsiniz.

Sütyenlerinizi Sıkça Değiştirin

Mükemmel spor sütyenini bulduktan sonra, sonsuza kadar tutmayın! Yaklaşık 72 yıkamadan sonra, elastikiyet kaybolduğunda veya kilonuz önemli ölçüde değiştiğinde spor sütyenlerini değiştirmeniz gerekir. Nem tutmayan kumaşların ömrünü uzatmak için spor sütyenlerinizi havayla kurutun.


    Yorum Yap