1. Anasayfa
 2. Ayakkabı, Konfeksiyon ve Dişli

2019'un En İyi 8 Sıkıştırma Çorapları

2019'un En İyi 8 Sıkıştırma Çorapları
0

Editörlerimiz bağımsız olarak en iyi ürünleri araştırır, test eder ve tavsiye eder; İnceleme sürecimizle ilgili daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz. Seçtiğimiz linklerden yaptığımız alışverişlerden komisyon alabiliriz.

Makalede Neler Var?

İlk bakış

En İyisi: Amazon’da Physix Gear

Bu çoraplar, alt bacaklarınızdaki yorgunluğu ve şişmeyi azaltmak için tüm gün giyilebilir.”

Koşmanın En İyisi: Amazon’da Vitalsox

Top ve ayağın üst kısmında yastıklı, ama çok büyük değil, bu yüzden herhangi bir spor ya da iş ayakkabısı ile kolayca giyebilirsin.”

Plantar Fasiit için en iyisi: Amazon’da Bitly Plantar Fasiit Çoraplar

Kemerinizi ve topuk ağrınızı hafifletmeye yardımcı olabilir ve iyileşmenizi hızlandırmak için iyileştirici kan akışını teşvik edebilir.”

Shin Splints için en iyisi : Amazon’da Zensah Tech +

Koşucular, ne kadar hızlı koşarsanız çalıştırın, çorabı yerinde tutan kaymaz manşeti seviyor.”

Erkeklerin En İyisi: Shoes.com’da 2XU Sıkıştırma Performansı

En hafif ve en rahat sıkıştırma çoraplarından biri olarak ününüz.”

Bayanlar için En İyisi: Amazon’da CEP Bayanlar İlerici +

Bu çoraplar rahat ve özel bir kullanım sunarken, kabarcıkları da önlüyor.”

En İyi Bütçe: Amazon’daki SB SOX

Bu hafif ve dayanıklı çoraplar yastıklı topuk ve ayak parmağı desteğine sahiptir.”

Seyahat için En İyi: Amazon’da Travelon Compression Seyahat

Onları bir kez çektikten sonra, üst kısımda daralan bir halka olmadan bile, sabit kalırlar.”

En Çok Tıklananlar

En İyisi: Physix Dişli Sıkıştırma Çorap

4.8

Amazon’dan satın alın

Genel kalitesi, performansı, değeri, rahatlığı ve dayanıklılığı nedeniyle Physix Gear Compression Socks bu listenin başında yer alıyor. Rahat, yüksek nefes alabilen ve dayanıklı bir kumaştan yapılmış olan bu çoraplar, alt bacaklarınızdaki yorgunluğu ve şişmeyi azaltmak için tüm gün giyilebilir. Kumaş aynı zamanda neme dayanır, bu da ayaklarınızı kuru ve kabarmasız tutmanıza yardımcı olur.

Topuk, ayak, baldır ve ayak parmaklarındaki doğru miktarda destek ve sıkıştırma sayesinde, parlama atelleri, plantar fasiit ve diğer alt bacak rahatsızlıkları için rahatlama sağlayabilir. Kalıcı kelepçeleri bu çorapların sıkışmasını veya çok sert hissetmeden düşmesini önler. Bu çorapları egzersiz sırasında kullanabilir veya toparlanmanızı artırmak için bittiğinde giyebilirsiniz. Kullanıcılar ayrıca, çorapların herhangi bir sıkıştırma kaybetmeden iyice yıkanmasını da severler. İki farklı boyutta ve birkaç farklı renk kombinasyonunda mevcutturlar, böylece size en uygun ve stil olanları seçebilirsiniz.

Koşmanın En İyisi: Vitalsox Sıkıştırma Çorap

4.2

Amazon’dan satın alın

Vitalsox Sıkıştırma Çoraplar koşucular arasında oldukça popülerdir, ancak düzenli olarak egzersiz yapan, hamile ya da ayak ya da baldır ağrısı ile uğraşan ya da ayakları üzerinde çok fazla zaman geçiren herkes için mükemmel bir seçenektir. Topa ve ayağın üstüne hafifçe bastırılıyorlar, ancak fazla hacimli değiller, bu yüzden herhangi bir spor veya iş ayakkabısı ile kolayca giyebilirsiniz. Dolgu ilave konfor sağlar ve koşma gibi etkileyici sporlardan kaynaklanan aşınma ve ayak stresini önlemeye yardımcı olur.

Çorapların eşsiz Drystat materyali nemi kontrol ederken, bakteri üremesini azaltırken, kabarcık ve kokulu çorap riskinizi azaltır. Sıkıştırma orta ayak etrafında başlayarak, plantar fasiit ve incinme lekeleri gibi genel yaralanmaları uzaktayken kemer desteği sağlar. Bu çoraplar çeşitli boyutlarda ve birçok farklı renkte temin edilebilir, böylece ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize en uygun olanları seçebilirsiniz.

Plantar Fasiit için en iyisi: Bitly Plantar Fasiit Çorap

Amazon’dan satın alın

Plantar fasiit hastasıysanız veya yatkınsanız, Bitly Plantar Fasiit kompresyon çoraplarını kesinlikle göz önünde bulundurmalısınız. Kemer ve ayak bileğinize hedeflenmiş sıkıştırma ve destek sağlayarak, bu çoraplar kemerinizi ve topuk ağrınızı hafifletebilir ve iyileşmenizi hızlandırmak için iyileştirici kan akışını teşvik edebilir. Nem geçiren, hava alabilen kumaş sıcaklık düzenlemesini destekler, böylece ayaklarınız serin ve kuru kalır. Bu çoraplar birkaç farklı boyut ve renkte temin edilebilir, böylece ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize göre bir tane alabilirsiniz.

Shin Splints: Zensah Tech + Sıkıştırma Çorap

Amazon’dan satın alın Walmart’tan satın alın

İncik lekeleri veya baldır krampları ile uğraşıyorsanız, bu Zensah Tech + Sıkıştırma Çorapları size biraz rahatlama sağlarken, egzersiz öncesi ve sonrası rahatınızı ve performansınızı artırmanıza yardımcı olabilir. Bu çoraplar kan dolaşımını ve oksijen akışını iyileştirmek, bacak yorgunluğunu azaltmak ve kasları desteklemek için dereceli sıkıştırma özelliğine sahiptir. Hafif, nem emici ve termal düzenleyici bir kumaştan yapılmış olan bu çoraplar cildinize karşı rahat hisseder ve kesintisiz teknoloji kabarcıkları, sürtünmeyi ve tahrişi azaltır. Ayrıca, kemerlerinizi desteklemeye yardımcı olmak için ayağın etrafında elastik bir bant bulunur. Koşucular, ne kadar hızlı koşarsanız çalıştırın, çorabı yerinde tutan kaymaz manşeti seviyor.

Erkekler İçin En İyi: 2XU Sıkıştırma Performansı Run Çorapları

2XU Compression Performance Run Socks
Shoes.com İzniyle
Shoes.com’dan satın alın

2XU Sıkıştırma Performansı Koşma Çorapları, en hafif ve en rahat sıkıştırma çoraplarından biri olma ününe sahiptir. Zonlu nefes alabilen paneller ve nem emici kumaşla, ayaklarınızın gün boyu kuru, serin ve rahat kalmasını sağlayan bol miktarda hava akımı ve nem kontrolü sağlar. Dereceli sıkıştırma baldırı, parlaklığı, ayak bileğini, Aşilleri ve ayağı destekler, böylece kan akışını arttırır ve azami kas içerir. Kusursuz yapı ve hafif dolgu, ayaklarınızı daha rahat ve kabarık tutmanıza yardımcı olur. Bu çoraplar için diğerlerine kıyasla biraz daha fazla ödeme yaparken, bu kadar güvenilir ve yüksek performanslı bir ürün için fiyat değer.

Kadınlar için En İyisi: CEP Kadın Aşamalı + Sıkıştırma Koşusu Çorap

Amazon’dan satın alın

CEP Women Progressive + Sıkıştırma Run Çorapları, bacağının çevresini 400’den fazla saran ve ipliği toparlayan ve performansı artıran hassas bir sıkıştırma sağlayan sıkıştırma iplerine sahiptir. Sıkıştırma baldır kaslarınızı içerir ve dolanmayı arttırır, bu da kas ağrılarını azaltır, ayrıca incinme ve diğer aşırı kullanım yaralanmalarını önler. Ayak parmaklarınızı kısıtlamadan ayağınıza kalıplayarak, bu çoraplar rahat ve özel bir oturuş sağlarken, kabarcıkları da önler. Aynı zamanda, kaç kilometrede koşarsanız koşun, çoraplarınızı yerinde tutan bir diz bandının hemen altında bir halo üst gruba sahiptir. Flaş yeşili, Hawaii mavisi / pembe, siyah / pembe ve altın metal dahil, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda eğlenceli renk var.

En İyi Bütçe: SB SOX Sıkıştırma Çorap

Amazon’dan satın alın

Egzersiz, iş veya ağrı kesici için sıkıştırma çoraplarına ihtiyaç duyduğunuzda, SB SOX Sıkıştırma Çorapları, benzer çoraplardan daha düşük bir fiyata ideal sıkıştırma ve destek sağlar. Bu hafif ve dayanıklı çoraplar daha fazla konfor için yastıklı bir topuk ve toe desteği sunar. Koku önleyici, antistatik, nem emici ve nefes alabilir kumaş, bakteri ve mantarların büyümesini durdurarak ayaklarınızı kuru ve sağlıklı tutar. Dört farklı boyutta bulunurlar, böylece size en uygun fitili ve miktarda destek alabilirsiniz.

Seyahat için En İyi: Travelon Sıkıştırma Seyahat Rahat Çoraplar

Amazon’dan satın alın Walmart’tan satın alın

Uzun bir yolculukta olacaksanız ve alt bacaklarınızda kan birikintisi ve şişmesi konusunda endişe duyuyorsanız, Travelon’un bu rahat sıkıştırma çorapları mükemmeldir. Hedefinize ulaştığınızda, yürürken de bacak yorgunluğunu önlemek için onları da giyebilirsiniz. Onları bir kez çektikten sonra, üst kısımda daralan bir halka olmadan bile sabit kalırlar. Birkaç farklı ebatta mevcutturlar ve beyaz, siyah veya ten rengi gelirler.

Verywell tarafından test edildi

Nasıl Test Ettik?

İki üst düzey çift sıkıştırma çorabı aldık ve hakemlerimiz bunları sekiz saat boyunca test etti. Testçilerimizden bu sıkıştırma çoraplarını kullanırken rahatlıklarından etkinliklerine kadar en önemli özellikleri dikkate almalarını istedik. Burada önemli noktaları ana hatlarıyla belirttik, böylece siz de alışveriş yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilirsiniz.

Sıkıştırma Çoraplarında Nelere Bakmalı

Performans: Performansın anahtarı, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak doğru miktarda destek sağlayan bir çift sıkıştırma çorabı bulmaktır. Egzersiz yaparken yorgunluğu azaltmaya ve yaralanmayı önlemeye yardımcı olan bir çift isteyebilir veya bunları uzun süredir seyahat etmek, uzun uçuşlarda veya ilave desteğe ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda kullanmak için kullanabilirsiniz. Bazı çiftler bacaklarınızın ve ayaklarınızın belirli kısımlarına hedeflenen sıkıştırma sunar, bu nedenle bir çift seçerken bireysel ağrı noktalarınızı ve gereksinimlerinizi düşünmek istersiniz.

Değer: Sıkıştırma çorapları fiyat açısından büyük farklılık gösterir, bu yüzden ne sıklıkla giyeceğinizi düşünün. Ayrıca, stil sizin için önemliyse, nasıl göründüklerini düşünün – bazıları temel renklerle gelirken, diğerleri çeşitli tonlar ve desenlerle gelir. Son olarak, yıkamadan sonra sıkışmalarını kaybetmeyen çorapları seçtiğinizden emin olun.

Konfor: Destekleyici ancak çok sıkı olmayan bir çift sıkıştırma çorap bulmak isteyeceksiniz. Bazıları ayrıca, koşuyorsanız önemli olabilecek ayaklarda dolguyu sunar. Ek olarak, materyallerini göz önünde bulundurun; Örneğin nem emici kumaştan yapılmış çoraplar sürtünmeyi ve kabarcıkları önlemeye yardımcı olabilir.

Test Sonuçları: Physix Gear Compression Socks (Genel Olarak En İyi)

4.8

Amazon’dan satın alın

Ne Seviyoruz?

 • Etkili sıkıştırma

 • Rahat

 • Çekici tasarım

Neleri Sevmiyoruz

 • İnce

 • pricier

Physix Dişli Sıkıştırma Çorap
Physix Dişli Çoraplar
Physix Dişli

Bu çoraplar, eleştirmenlerimizden birine göre “şaşırtıcı derecede rahattı”. Bir testçi ayrıca tasarımlarının “gerçekten güzel” olduğunu ve çok nefes alabilir olduklarını düşündü: “Onları giyerken asla terli veya aşırı ısınmış hissetmedim” dedi. Diğer taraftan, test uzmanlarımız koymakta biraz zor olduklarını belirtti ve bir eleştirmen tabanlarının biraz daha kalın olmasını diledi. Genel olarak olsa da, bu çift şiddetle tavsiye geldi.

Test Sonuçları: Vitalsox Sıkıştırma Çorap (Koşu İçin En İyi)

4.2

Amazon’dan satın alın

Ne Seviyoruz?

 • Hızlı kuru

 • İyi tasarım

 • Rahat

Neleri Sevmiyoruz

 • Bandın etrafını sıkın

 • Daha çekici görünebilir

“Bu çoraplar çok çabuk kurudu” dedi. “Bu yönden gerçekten etkilendim.” Diğer önemli noktalar, bir süre sonra bunları giydiğini söyleyemediğini belirten bir testçi ile tasarımları ve konfor seviyeleriydi. Olumsuzluklar açısından, hakemlerimizden biri “grubun etrafında sıkı” olduklarını ve “en güzel çoraplar olmadıklarını” düşündüklerini belirtti. fiyat, bu iyi bir seçenek, ”dedi,“ özellikle terli ayaklarınız varsa ”.

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir