Koşu Sakatlanma önleme

Koşmak eğlencelidir, ancak bazı yaralanma riskleriyle gelebilir. En yaygın koşu yaralanmalarından bazılarını nasıl önleyeceğinizi ve tedavi edeceğinizi keşfedin, böylece mesafeyi aşabilirsiniz.

Koşu Sakatlanma önleme

Karanlıkta Koşmak için 10 Güvenlik Püf Noktası

19 Şub, 2020 211

Yoğun programlarla ve sınırlı saatlerce süren gün ışığında, bazı koşucular koşmak için tek zamanlarının sabahın erken saatlerinin veya akşamın karanlığında olduğunu bulur. Gün ışığında koşmak her zaman daha güvenli bir seçimdir, ancak gece veya sabahın erken saatlerinde koşmanız gerekiyorsa, bu yönergelere uyduğunuzdan emin olun.

Koşu Sakatlanma önleme

Yağmurda Koşmanın 13 Püf Noktası

20 Mar, 2019 840

Yağmurlu hava, koşularınızı içeri almak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Çoğu yarış yağmur nedeniyle iptal edilmez. Yağmurda koşma fırsatlarından yararlanmalısınız. Bunu yapmak zihinsel tokluk oluşturur ve yarış gününde yağmur yağarsa zihinsel olarak daha hazırlıklı hissedeceksiniz. Antrenman ya da yarış için olsun, yağmurda koşmaya hazır olduğunuzdan emin olmak için bu ipuçlarını deneyin.

Koşu Sakatlanma önleme

Koşucularda Sıkı Baldır Kasları Nasıl Tedavi Edilir

20 Mar, 2019 428

Sıkı baldır kasları koşucular için sık görülen bir problemdir. Vücudunuz koşarken kaslara (gastrocnemius ve soleus kasları olarak bilinir) yerleştirilen strese yanıt verdiği için doğal olarak oluşabilirler. Sıkı baldır kaslarının en sık görülen belirtileri ağrıyı, spazmları, ayağı işaret ettiğinizde veya esnettiğinizde "çekme" hissidir.

Koşu Sakatlanma önleme

Koşarken Ayak Kabarcığı Nasıl Önlenir ve Tedavi Edilir

19 Mar, 2019 402

Çoğu koşucu, acı veren bir ayak kabarcığı nedeniyle en az bir koşu ya da yarışı mahvetti. Genel nedenleri ve belirtileri bilerek, bunları önlemek için adımlar atabilirsiniz. Çabalarınıza rağmen kabarırsanız, nasıl güvenli bir şekilde tedavi edileceğini bilmeniz gerekir.

Koşu Sakatlanma önleme

Utanç verici Koşu Sorunları Nasıl Tedavi Edilir

17 Mar, 2019 491

Koşma, hem ruh halini hem de enerji seviyesini yükselten harika bir egzersiz kaynağı olsa da, bir koşucunun kelimenin tam anlamıyla utanç verici bir sağlık durumuna girebileceği zamanlar vardır.

Koşu Sakatlanma önleme

Koşucular için Self-Masaj Aletleri

17 Mar, 2019 625

Masaj, koşucuların yaralanmanın iyileşmesine ve önlenmesine yardımcı olmak ve performansınızı artırmak için güçlü bir terapi olabilir. Bir uzman tarafından yapılan masajlar faydalı olsa da (ve kendilerini harika hissederken), bazı koşucular düzenli olarak masaj yaptırmak için paraya veya zamana sahip değillerdir. Ancak köpük rulo, stik ve masaj topları gibi masaj aletlerini kullanarak benzer avantajlar elde edebilirsiniz. Koşucular için en iyi masaj yöntemlerinden bazılarına göz atın.

Koşu Sakatlanma önleme

9 Temel Koşu Sonrası Germe

17 Mar, 2019 720

Post-run, germek için harika bir zaman çünkü kaslarınız ısınacak. Bu uzantılar, çalıştırma sırasında ve sonrasında sık sık sıkışan belirli bölgeleri hedef alır. Esnekliğinizi, konforunuzu ve performansınızı iyileştirmeye yardımcı olması için bunları çalışma sonrası yordamınızın bir parçası haline getirin.

Koşu Sakatlanma önleme

Stres Kırığını Önleme, Belirleme ve Tedavi Etme

17 Mar, 2019 683

Stres kırıkları kemik yüzeyindeki küçük çatlaklardır ve en sık alt bacak veya ayakta görülür. Ciddi bir çalışan aşırı kullanım yaralanmasıdır, ancak çalışma mesafenizi ve yoğunluğunuzu arttırma konusunda dikkatli olmanız durumunda önlenebilirler.

Koşu Sakatlanma önleme

Koşucular Nasıl Hastalanmayı Önleyebilir?

17 Mar, 2019 493

Soğuk algınlığı, grip veya başka bir enfeksiyon nedeniyle hiç kimse büyük bir yarıştan kurtulmak istemez. Yıllık grip çekimi hastalığınızı önlemenin ilk adımı olsa da, bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olabilecek başka şeyler de var.

Koşu Sakatlanma önleme

Z Açıyı Yarasız Serbest Çalışma için Optimize Edin

17 Mar, 2019 367

Soru: Fizyoterapistim koşu formumu video yürüme analizi teknolojisini kullanarak analiz etti ve Z açımda çalışmam gerektiğini söyledi. Z açısı nedir ve mekaniği çalıştırmada neden önemlidir?