1. Anasayfa
  2. Koşu Sakatlanma önleme

Koşucular için Self-Masaj Aletleri

Koşucular için Self-Masaj Aletleri
0

Masaj, koşucuların yaralanmanın iyileşmesine ve önlenmesine yardımcı olmak ve performansınızı artırmak için güçlü bir terapi olabilir. Bir uzman tarafından yapılan masajlar faydalı olsa da (ve kendilerini harika hissederken), bazı koşucular düzenli olarak masaj yaptırmak için paraya veya zamana sahip değillerdir. Ancak köpük rulo, stik ve masaj topları gibi masaj aletlerini kullanarak benzer avantajlar elde edebilirsiniz. Koşucular için en iyi masaj yöntemlerinden bazılarına göz atın.

1

Makalede Neler Var?

TriggerPoint’in GRID Köpük Silindiri

Trigger Point Foam roller
Amazon.com izniyle

Araştırmalar, düzenli köpük haddelemesinin atletlere kas ve eklem ağrısının azalması, dolaşımın ve esnekliğin artması, daha fazla hareket alanı, daha iyi denge ve daha iyi yürüyüş gibi faydaları sağlayabileceğini göstermiştir. Çok sayıda köpük rulo denedim ve TriggerPoint’in GRID’i piyasadaki en iyilerden biri. Özellikle IT grubumda ve hamstring’lerde, kasları, düğümleri ve bükülmeleri sıkmak için kullanıyorum. Randevu alma masrafı veya sıkıntısı olmadan profesyonel bir masajın avantajlarından yararlanacaksınız.

2

Mandala Masaj Topları

Mandala masaj topları
Amazon.com izniyle

Mandala Masaj Topları, kendi vücut ağırlığınızı kullanarak nazik masajla kas düğümlerini ve gerginliği gidermenize yardımcı olabilir. Sadece topları dar alanlara yerleştirin ve yerçekiminin devralmasına izin verin. Dayanıklı, sert kauçuktan yapılmış toplar, tenis toplarından ve daha esnek masaj aletlerinden daha fazla destek sağlar. Yoğun kauçuk, gerginliğin serbest bırakılması için fasyaya daha derin bir şekilde uzanır. Topların kullanımı kolaydır ve bir tenis topundan biraz daha küçüktür ve onları çok taşınabilir hale getirir.

3

GoFit Ayak ve El Kurtarma Masaj Silindiri

GoFit Ayak Masajı
Amazon.com izniyle

Eğer ayaklarınızda ağrılarınız ve ağrılarınız varsa (ve koşucuda olmayanlar) GoFit’in ayak masajı masasını denemek isteyebilirsiniz. Ayağınız için sağlam ve şekillendirilmiştir ve yumuşak kavramalı lastik derin doku masajı için çarpmalara mükemmeldir. Bu rulo özellikle faydalıdır ve plantar fasiit ile ilgilenenler için rahatlama sağlayabilir. Masaj cihazına uyguladığınız basıncı değiştirerek yoğunluğu kolayca kontrol edebilirsiniz.

4

Maraton Çubuğu Kendinden Masajlı

Maraton Çubuğu
Amazon.com izniyle

Maraton Çubuğu, esnekliği artırmak, iyileşme süresini hızlandırmak ve kas ağrısını, sertliği ve ağrıyı azaltmak için koşucular için özel olarak tasarlanmıştır. Köpük silindirine benzer şekilde, kendi kendine masaj yapmak için Stick’i kaslarınız üzerinde yuvarlayabilirsiniz. Stick bir sırt çantasına veya küçük bir valizin içine sığacak kadar küçük olduğundan, egzersiz veya yarışlara kolayca götürebilirsiniz. Koşucular, özellikle sıkı bacak kaslarını gevşetmede etkili olduğunu düşünüyor. Daha kısa ve uzun versiyonların yanı sıra, farklı sertlik seviyeleri vardır, bu nedenle ihtiyaçlarınız için en uygun olanı seçebilirsiniz.

5

Pro-Tec Atletizm Yüksek Yoğunluklu Dikenli Masaj Topu

Pro-Tec Masaj Topu
Amazon.com izniyle

Plantar fasiit ile ilgilenenler için mükemmel bir araç olan bu 3 “çaplı masaj topu, derin doku masajı sağlar. Dikenli dış katman, uyarıcı bir etki sunar, dolaşımı arttırır. Ayaklarda etkili olmasının yanı sıra, koşucular da bu masaj topunu bulur. Dar / boğaz sırt ile başa çıkmada yardımcı olur Topun küçük ebadı, özellikle daha büyük bir köpük rulo veya masaj çubuğunun etkili bir şekilde erişemeyebileceği, sırtın bazı küçük alanlarına ulaşmada özellikle yardımcı olur.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir