Yeni Başlayanlar İçin Koşu İpuçları

Yeni başlayan biri olarak, koşma hakkında birçok sorunuz olabilir. Başlamayı, dayanıklılığı arttırmayı ve hatta bir yarışa doğru adım atmayı öğrenin.

Yeni Başlayanlar İçin Koşu İpuçları

Yorulmadan veya Sarılmadan Nasıl Çalıştırılır

14 Mar, 2020 280

Yeni koşucular, kendilerini koşuya başladıktan kısa bir süre sonra kendilerini sarılırken bulduklarında sık sık hayal kırıklığına uğrarlar. Bazı kimseler size sadece biçimsiz olduğunuzu söylese de, çoğu zaman söz konusu kondisyon düzeyiniz değil; Koşma hızınız ve koşma şekliniz.

Yeni Başlayanlar İçin Koşu İpuçları

Fartlek Nasıl Çalışır?

10 Şub, 2020 319

Fartlek matkapları, yeni başlayan koşucular için hızlı çalışmaya başlaması için harika bir yol olan gayri resmi hız oyun antrenmanlarıdır. İşte basit bir başlangıç seviyesi fartlek antremanı nasıl yapılır.

Yeni Başlayanlar İçin Koşu İpuçları

Çalışırken Çok Zıplamaktan Kaçının

20 Mar, 2019 586

Güzel akışkan basamakları yerine, bazı koşucular yukarı ve aşağı hareket eder. Bu konuda ne yapabilirsin?

Yeni Başlayanlar İçin Koşu İpuçları

Bir PR veya Kişisel Kayıt Ne Demektir

20 Mar, 2019 370

İlk yol yarışınıza koşup bitirme zamanınızı elde ettiğinizde, bir PR ya da bir "Kişisel Kayıt" elde edersiniz. Belirli bir mesafedeki yarışta en iyi zamanınızı gösterir. Yani, 28: 45'te bir 5K yarışı yaparsanız, 5K mesafesindeki PR'ınız budur. Bir sonraki 5K yarışında 28:45'ten daha hızlı koşarsanız, bu mesafe için yeni bir PR'ınız olur. Böylece, 1 milimetreden maratona kadar farklı yarış mesafeleri için PR'ler olacak. Hatta bazı yarışçılar diğer yarış parkurlarının diğerlerinden daha zorlu olduğu için iç mekan parkuru ile dış mekan parkuru PR'lerinin yanı sıra belirli yol yarışları için PR'leri bile takip eder.

Yeni Başlayanlar İçin Koşu İpuçları

Adım Cirounuzu İyileştirme

19 Mar, 2019 412

Adım cirounuz veya adım sıklığınız, bir dakikalık koşu sırasında attığınız adımdır. Çoğu koşucu için, adım devri çeşitli adımlarda aynı kalır ve adım uzunluğu değiştirilerek hız değişiklikleri gerçekleştirilir.

Yeni Başlayanlar İçin Koşu İpuçları

Koşarken Rahatlamanın 6 Yolu

17 Mar, 2019 452

Koşarken rahatla? Kulağa zıt gelebilecek olan karşı sezgisel (hatta imkansız), çaba sarfetmek için önemli bir hedef. Piste ya da koşu parkuruna giderken gerginseniz, kolayca yorgunluk, düşük performans ve hatta yaralanmalara yol açabilecek hatalı ve güvenli olmayan koşu formuna kolayca geçebilirsiniz.

Yeni Başlayanlar İçin Koşu İpuçları

9 Koşu için Temel Görgü Kuralları

17 Mar, 2019 384

Patikalarda, patikalarda, patikalarda veya yollarda koşarken, koşucular olmayanlar da dahil olmak üzere herkes için bu alanları güvenli ve zevkli tutmak için temel kurallara uymak koşucular için önemlidir. Çok kullanımlı bir yolda, yerel parkurunuzda veya parkurunuzda veya yolda koşuyorsanız takip etmeniz gereken bazı temel güvenlik ve kurallar kuralları aşağıdadır.

Yeni Başlayanlar İçin Koşu İpuçları

Koşu hakkında Kendi Kendine Bilinçli Hissetmeyi Durdurma

17 Mar, 2019 403

Yolda koşarken veya spor salonunda koşu bandında koşarken görülme korkusu, birçok insanın koşu alışkanlığına başlamalarını veya devam etmelerini önler. Yavaş, aptal, çok şişman, diğer koşuculara veya arabayla geçen insanlara çok yaşlı görüneceğinden endişeleniyor olabilirsiniz.

Yeni Başlayanlar İçin Koşu İpuçları

Yarışlar İçin 10 Çalışan Görgü Püf Noktası İpuçları

17 Mar, 2019 366

Yol yarışlarında yarışacak yeniyseniz, belirtilen ve yazılı olmayan kuralların bazılarına aşina olmayabilir. Pek çok kıdemli koşucu spora katılan yeni koşucuları görmeye bayılırken, diğer koşucuların düşüncesiz davranışları hakkında evcil hayvanlara sahipler. Can sıkıcı diğer koşuculardan kaçınmak (ve yeni başlayanlar gibi görünmekten kaçınmak) için, yarışlara katılırken bu görgü kurallarına uyduğunuzdan emin olun:

Yeni Başlayanlar İçin Koşu İpuçları

Koşucular için Germe ve Esneklik

17 Mar, 2019 411

Germe ve esnekliğin koşucular için büyük bir fark yaratabileceğini duymuş olabilirsiniz. Bu söylentiler doğru mu? Koşucular için en iyi gerginlikler hangileridir?