1. Anasayfa
  2. Yeni Başlayanlar İçin Koşu İpuçları

Yarışlar İçin 10 Çalışan Görgü Püf Noktası İpuçları

Yarışlar İçin 10 Çalışan Görgü Püf Noktası İpuçları
0

Yol yarışlarında yarışacak yeniyseniz, belirtilen ve yazılı olmayan kuralların bazılarına aşina olmayabilir. Pek çok kıdemli koşucu spora katılan yeni koşucuları görmeye bayılırken, diğer koşucuların düşüncesiz davranışları hakkında evcil hayvanlara sahipler. Can sıkıcı diğer koşuculardan kaçınmak (ve yeni başlayanlar gibi görünmekten kaçınmak) için, yarışlara katılırken bu görgü kurallarına uyduğunuzdan emin olun:

1

Makalede Neler Var?

Spot için Öde

Amateur racers at the start of the Bolder Boulder 10 K Race, Memorial Day, Boulder Colorado
John Kieffer / Photolibrary / Getty Images

Girmediğiniz, “eşkıya” olarak da adlandırılan bir yarışta koşmak, yarış organizatörlerine, gönüllülere ve özellikle katılmak için para ödeyenlere adil değil. Ayrıca, yarış organizatörleri su ve spor içecekleri gibi kurs olanaklarını ve yarışa kaydolanların sayısına dayalı tıbbi yardım planladıkları için güvenli değildir. Aşırı kalabalık yarış koşulları ise düşmelere ve diğer sorunlara neden olabilir.

2

Düzgün bir şekilde sıraya girin

Maraton Başlat
Getty Images Kuzey Amerika

Hiçbir şey, bir yarış başlangıcında bir koşucuya, silah patladıktan sonra daha yavaş koşucularla dolaşmaktan daha rahatsız edici olamaz. Daha hızlı koşucular başlangıç çizgisinin önünde, daha yavaş koşucular ve arkadaki yürüyüşçülerde sıralanmalıdır. Bazı ırkların, tahmini tempo veya post pace işaretlerine dayanarak mercanları vardır. Olmazsa, koşuculara tahmin edilen tempoda yaklaşmalarını isteyin ve sizinkinden daha hızlıysa, daha ileri geri gidin. Çoğu yarışta zamanlama çipleri kullanılır, bu nedenle başlangıç çizgisine ulaşmanız için geçen süre son net sürenizde sayılmaz.

3

Jingle yapma

Runner yarışta
Loungepark

Gevşek değişiklikler veya cebinizde bir anahtar taşımayın. Sizi rahatsız etmese de, sürekli jingling size yakın olanlara gerçekten sinir bozucu olabilir.

4

Bütün yolu alma

su ile çalışan grup
Cultura RM Exclusive / Edwin Jimenez / Getty

Bir grupla koşuyorsanız, ikiden fazla koşmamaya çalışın, böylece diğerleri sizi geçebilir.

5

Su İstasyonlarında Dikkatli Olun

Yerdeki su bardağı
Chris McGrath / Getty

Su istasyonları biraz karmakarışık ve kalabalık olabilir. Bir su durdurucusunda çalışırken dikkatli olun ve diğer koşucuları kesmeyeceğinizden veya üzerine su dökmeyeceğinizden emin olun. Su durağından geçmek için duracak veya yavaşlayacaksanız, arkanızda koşucu olmadığından emin olun.

6

Gönüllülere Takdir Göster

Water Stop'ta Yarış Gönüllüleri
Salah Malkawi / Getty Images

Teşekkür ederim de!” size su veren ya da madalyayı boynunuza geçiren gönüllülere Zamanlarına gönüllü oluyorlar ve yarış onlarsız başarılı olamazdı.

7

Kulaklık Takarken Dikkat Edin

Runner Kulaklık takmış
Paul Gilham / Getty Images

Evet, çoğu yarış koşucuların (bir ödül için yarışmadıkları sürece) müzik dinlemelerine izin verir ve birçok koşucu, müzikleri olmadan koşamazlar. Ancak, sizin ve diğer koşucuların güvenliği için, etrafınızda olanları hala duyabildiğinizden emin olmalısınız. Ses seviyesini düşük tutun veya bir kulaklık ucu ile koşun, böylece yarış görevlilerinden gelen talimatları ve yarış sırasındaki diğer koşuculardan gelen uyarıları (yani “solunuzda”) duyabilirsiniz.

8

Çok Destekleyenler, Çok

Yarış izleyicileri tezahürat
Rüya Resimleri / Ostrow

Onları geçerken sizi neşelendiren yarış izleyicilerini kabul edin. “Teşekkür” diyemeyecek kadar yorgunsanız onlara bir gülümseme gösterin, el sallayın veya yaşasın. Onları iyi hissettirecek ve başkaları için kök salmaya teşvik edecek.

9

Bitirmeye Devam Et

Bitiş çizgisine koşan kadın
Sarı Köpek Yapımları

Bitiş çizgisinde veya olukta hemen durmayın. Hemen arkanıza giren koşucular olacak, bu yüzden durmak güvenli olana kadar devam edin.

10

Glutton Olma

Maratondan sonra koşucular içme suyu gülümseyen
Kahraman Resimleri / Getty Images

Bitiş çizgisindeki yiyecek ve içecek payından daha fazlasını almayın. Paket kızaklarının arkası, sonunda onlar için hala yeterli güzellik bulunduğunda bunu takdir edecektir.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir