1. Anasayfa
  2. Yoga Kitaplar ve Videolar

YogaGlo Online Yoga Videolar İnceleme

YogaGlo Online Yoga Videolar İnceleme
0

Akış veya indirme için yoga videoları sunan birçok web sitesi var, ancak hepsi bunu takip ediyor. YogaGlo’nun öğretmen kadrosu ve düzenli güncellemeler konusundaki taahhüdü benzersizdir. Canlı sınıfları kaydetme kavramına öncülük ettiler (ve kısaca patentlediler) ve beş yıl içinde abonelik fiyatlarını artırmadılar.

Makalede Neler Var?

Nasıl çalışır

Dersler California, Santa Monica’daki YogaGlo stüdyosunda canlı olarak kaydedilmektedir. (Yakınınızda yaşıyorsanız, bu sınıfları üyeliğinizle ücretsiz olarak da alabilirsiniz.) Videolar daha sonra YogaGlo web sitesinde yayınlanmaktadır. Üyelik ücreti ayda 18 dolar olup, yeni sınıflara ve 2500’den fazla videodan oluşan geniş arşivine sınırsız erişim sağlar. YogaGlo, Roku, Apple TV ve Google Play gibi birçok popüler görüntüleme cihazına entegre edilmiştir. İTunes ve Android için uygulamalar ayrıca telefonunuzda veya tabletinizde sınıflara erişmenizi sağlar.

Hangi Sınıflar Sunulur?

Vinyasa, Hatha, Ashtanga, restoratif ve Yin olmak üzere çok çeşitli yoga stilleri mevcuttur. Seansınızı, sınıfın uzunluğuna (beş dakikadan iki saate kadar), uygulama seviyesine, anatomik odak alanına veya öğretmene göre de seçebilirsiniz. YogaGlo Vinyasa ve Hatha’da uzmanlaşan ünlü çağdaş yoga öğretmenlerinden Kathryn Budig, Elena Brower, Jason Crandell, Tias Little, Noah Mazé, Tiffany Cruikshank ve Richard Freeman gibi gerçekten etkileyici bir çizgi oluşturdu. Bu öğretmenlerle sadece birkaç sınıfa erişmek için yoga festivallerine ve konferanslarına katılmak üzere ülkeyi gezebilirsiniz, ancak bu site aracılığıyla, evinizin rahatlığından hayran olduğunuz öğretmenlerle derinlere gidebilirsiniz.

Neden Çalışıyor?

Bu videolar, tıpkı zaman ve para izin verdiği zaman, yaptığınız gibi, gerçek yoga dersleri sunar. Beş yıldan fazla içerik ürettikten sonra, sitenin derinliği ve genişliği birbiriyle eşleşmek zordur. Gücü çeşitlidir. Sadece kısa bir ders için zamanınız var mı? Bunu yapabilirsin. Bazı karın çalışmaları için havasında? Bunu da yapabilirsiniz. Yatmadan önce rahatlamak ya da sabah şımarık olsun ister misiniz? Tamamen yapılabilir. Yogaglo, istediğiniz zaman kaliteli yoga videoları elde etmek için harika bir yoldur. Hiçbir şey gerçek, canlı yoga sınıfının deneyimini tamamen çoğaltsa da, YogaGlo oldukça yaklaşıyor.

Patent Sorunu

YogaGlo 2013 yılında yoga topluluğundaki bazı insanları sınıflarını filme almalarına yönelik bir patent alarak kızdırdı. Yayımlanan patent, “katılımcı bir bakış açısı” sunan bir dizi çekim yöntemi içindir. Bu, odanın kurulumunu ve YogaGlo’nun sınıfa katılan biri gibi hissetmenizi sağlamak için kullandığı belirli kamera açısı ve yüksekliğini kapsar. Sonuçta ortaya çıkan çevrimiçi protestodan, birçok insanın bu kurulumun o kadar yaygın olduğunu hissettiği açıktı: bir web sitesinin münhasır hakkı olmamalıdır. Buna cevaben, YogaGlo CEO’su ve kurucusu Derik Mills, 2014 sonbaharında, şirketini kaybetmeyi ve dolayısıyla onaylı patentlerini zorlamamak istediklerini açıkladı.

Web Sitelerini Ziyaret Edin

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir