1. Anasayfa
  2. Yoga Kitaplar ve Videolar

2019 yılının En İyi 10 Yoga Kitabı

2019 yılının En İyi 10 Yoga Kitabı
0

Her yoga severin en sevdiği kitapları vardır. En sevdiğimiz konu hakkında bizi bilgilendiren, ilham veren ve eğiten onlar. Herhangi bir yoga uzmanına danışın, farklı bir seçim elde edersiniz.

Listemde, kendimi tekrar tekrar çevirdiğim referans kitaplarını bulacaksınız. Aynı zamanda, bırakılması zor olan yoga hatıralarını, çeneleri düşüren fotoğrafçılığı ve 21. yüzyılda yaptığımız gibi yoga yapmaya nasıl geldiğimizin büyüleyici tarihini içerir.

Makalede Neler Var?

Genel olarak En İyi: Yogaya Işık

Light on Yoga by B.K.S. Iyengar
Penguen Rastgele Ev

BKS Iyengar’ın klasik 1966 kitabı, yüzlerce yoga pozunun ve birçok solunum tekniğinin ansiklopedik gösterimi için hala altın standart. Kuşkusuz, “Yoga Açık Işığı” herhangi bir yoga uygulayıcısı kütüphanesi için sahip olması gereken bir şeydir.

En parlak kitap olmasa da, çok güçlü. Altyazı “Modern Yoga İncil” dir ve bu bir gergin değildir. Burada bulacağınız bilgi ve ilham kaynağı herhangi bir yogiyi kolayca uzaklaştırabilir.

En İyi Koşucu: Yoga Iyengar Yolu

Yoga: İyengar Yolu
Amazon.com izniyle

Birçok yogiler, bunun Iyengar’ın “Yogaya Işık Verilmesi” için bir tamamlayıcı olduğunu düşünüyor. Anahtar pozlar kaplanmıştır ve büyük renkli fotoğraflar ve açık hizalama noktaları onu daha erişilebilir bir tamamlayıcı birim haline getirir. Yazarlar, Silva, Mira ve Shyam Mehta, kusursuz Iyengar kimlik bilgilerine sahipler.

1990’da “Yoga: İyengar Yolu” yazılmıştır ve fotoğraflar, hatıralar nedeniyle biraz eski görünebilir. Ancak, daha yeni kitaplarda çok sık görülen “seksi” fotoğraflara neredeyse tercih edilirler.

En İyi Illustrated: Yoga Anatomisi

İnceleme - Leslie Kaminoff ve Amy Matthews'un Yoga Anatomisi
Amazon.com izniyle

Leslie Kaminoff ve Amy Matthews’un “Yoga Anatomisi” nin benzersiz gücü onun çizimleridir. Bir fotoğrafçılık, tıbbi illüstrasyon ve dijital medya işlemi ile oluşturulan, her poz ilgili anatomi vurgulanmış olarak içten dışa gösterilir.

Her pozlamada vücudun kas iskelet hareketleri de ayrıntılı olarak açıklanmıştır ve Kaminoff’un diyafram ve solunum konusundaki uzmanlığı son derece değerlidir. Pek çok eğitmen ve öğrencinin günlük referans için yararlı bulabileceği bir kitap.

En İyi Anı: Poser: 23 Yogadaki Hayatım

Poser Claire Dederer tarafından
Amazon.com izniyle

Gittikçe popüler hale gelen yoga hatıra türünde olağanüstü bir giriş olan bu kitap, gerçekten iyi bir yazıyla kendini gösteriyor. İçinde, yazar Claire Dederer, yoga yolculuğuna, yoganın fiziksel yararlarının ötesine geçen bir kitapla okur.

Yazar, sırt yaralanması ve emzirme ile uğraşırken yoga keşfetti. Öyküsü evrenseldir, ancak çocuk sahibi olduktan sonra hayatlarında denge bulmakta zorlanan anneler, onu özellikle ilham verici bulacaktır. (İpucu: yoga yardımcı olur.)

En İyi Tarih: Yoga Beden: Modern Duruş Uygulamasının Kökenleri

Mark Singleton tarafından Yoga Body
Oxford University Press’in İzniyle

“Yoga Body”, bilim adamı Mark Singleton’ın yoga asana tarihine büyüleyici bir bakış açısı. Bu kitap, eski Hindistan’daki yoga kökleri hakkında bildiğiniz her şeyi alan ve kulağına çeviren gerçek bir oyun değiştirici. Bunu okuduktan sonra yoga derslerinde duyduğunuz bir çok geleneksel bilgeliği sorgularken kendinizi bulacaksınız.

Yeni Başlayanlar İçin En İyi: Cool Yoga Püf Noktaları

Miriam Austin'den Cool Yoga Püf Noktaları
Amazon.com izniyle

Miriam Austin’in “Cool Yoga Püf Noktaları”, evde pratik yapmak isteyen yeni başlayanlar için idealdir. Sandalye, blok, battaniye ve kayış gibi aksesuarlar kullanarak birçok pozun yaratıcı uyarlamasını sunar.

Yerçekimine meydan okuyan pozlarda süper esnek, gelişmiş yogiler göstermek yerine, gerçek insanlar için pratik tavsiyeler sunar. Ayrıca yoga öğretmenleri için de idealdir, çünkü öğrencilerin seveceği fikirler ile doludur.

Gebelik için en iyisi: Bol, Güzel, Mutlu

Bol. Güzel, mutlu
Amazon.com izniyle

Gurmukh Kaur Khalsa, özellikle doğum öncesi yoga dersleriyle tanınan önde gelen Kundalini yoga öğretmenidir. “Bountiful, Beautiful, Blissful” ‘daki yoga naziktir, ancak hamile kadınlar için anekdotlar ve tavsiyeler hamilelik kitapları denizinde benzersizdir. Doğal doğum düşünen herkes için güçlendiricidir.

En İyi Fotoğraf: Yoga

Linda Sparrowe tarafından Yoga
Amazon.com izniyle

Bu güzel çekilmiş fotoğrafı çekilmiş sehpa tarzı kitapta, yoganın 1990’lı yılların önde gelen öğretmenlerinden bazıları yer alıyor. Listede Rodney Yee, Sharon Gannon, David Life, Richard Freeman ve Patricia Walden gibi simgeler yer alıyor. Yazar Linda Sparrowe ders notları sunar ve David Martinez’in siyah beyaz görüntüleri çok etkileyicidir.

“Yoga” ilk önce 2002’de, sonra 2008’de tekrar yayınlandı. Ciltli ve kapaklı kitaplarda mevcut olduğunu bilmek de önemlidir, bu yüzden ne aldığınızı bildiğinizden emin olun. Fiyatlar çok farklı.

En İyi Mizah: Hell-Bent

Benjamin Lorr tarafından cehennem Bent
Amazon’un İzniyle

Benjamin Lorr’un kitabının alt başlığı her şeyi söylüyor: “Rekabetçi Yoga’da Gözlem, Acı ve Bir Aşk gibi Bir Şey Ara” Neredeyse her şeyi söylüyor çünkü bu gerçekten iyi bir yazardan Bikram yoga hakkında harika bir mizah anlayışı olan bir kitap. Ortalama yoga kitabından biraz daha eğlenceli bir şeyler arıyorsanız, “Hell-Bent” mükemmeldir.

En İyi Modern Yoga: Tanrıça Poz

Tanrıça poz Michelle Goldberg tarafından
Alfred Bir Knopf

“Tanrıça Poz”, yoganın Batı’nın ana kültürüne nasıl girdiğini gösteren büyüleyici bir bakış. Yazar Michelle Goldberg bunu Amerika Birleşik Devletleri’nde postüral yoga öğreten ilk insanlardan biri olan Indra Devi’nin biyografisini kullanarak yapıyor. Modern yoga anlayışınız, Devi’nin etkisinin önemini bilmeden tam değildir.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir