1. Anasayfa
  2. Yoga Kitaplar ve Videolar

Kilo Kaybı Dönüşümleri için DDP Yoga'yı Düşünün

Kilo Kaybı Dönüşümleri için DDP Yoga'yı Düşünün
0

Eski paraşütçü Arthur Boorman, ilham verici bir yoga dönüşüm videosu yayınladığında, DDP Yoga popüler hale geldi. 2012’de viral hale geldi ve birkaç yılda bir başka internet şöhret turu için yeniden yüzeye çıktı. Beş dakikalık klip YouTube ve DDP Yoga sitesinde mevcuttur. Boorman aşırı kilolu ve yardımsız yürüyemiyordu. Sağlığını sadece DDP Yoga sistemini kullanarak çevirdi.

Bekle, sana yalnızca yoga yapmanın kilo kaybını önemli derecede etkileyecek kadar egzersiz yapmadığı söylenmedi mi? Boorman’ın hayatını ve sağlığını iyileştirmesine yardımcı olan yoga programını öğrenin.

Makalede Neler Var?

Diamond Dallas Page ve DDP Yoga

DDP, eski bir güreşçi yanlısı fitness gurusu olan Diamond Dallas Page’i temsil ediyor. Page’in yogaya olan ilgisi, halkadaki sırtını yaraladığında başladı ve kendini rehabilite etmenin yollarını aramaya başladı. Yoga’yı karısının önerisinde denedi ve esnekliği ve gücü iyileştirmenin ne kadar çabuk görmeye başladığına şaşırdı. Öğrendiği yogayı sırtındaki terapötik egzersizlerle birleştirmeye başladı ve durumu düzelirken, egzersizler ve şınav gibi ağır çekim egzersiz hareketlerine ekledi.

Page, yoga için paspasa geçmeden önce Stairmaster’daki kardiyoyu yaparken kalp atış hızı monitörü taktığını söylüyor. Yoga sırasında monitörü açık tuttuğunda, kaslarına kuvvetlice bağlandığında kalp atış hızını önemli ölçüde artırabileceğini fark etti. Bu, DDP Yoga’yı gerçekten ayrı kılan tekniğin kökeniydi.

2014’te Page, ABC Televizyonu’nun “Köpekbalığı Tankı” nın beşinci sezonunda DDP Yoga’yı desteklemeyi bekleyen, ancak yatırımcıların panelinde kimse bulunmadığı bir pop kültürü yaşadı.

Annenin Yoga’sı değil

DDP Yoga’yı “annenizin yoga” sından ya da başkasının yogalarından farklı kılan şey, dinamik direnç denilen bir teknik kullanılmasıdır. Direnç antrenmanı, vücudunuzun çalışması için direnç oluşturmak için, halter gibi ağır bir cisim kullandığınız halter gibi egzersizi ifade eder. Dinamik direnç bir tür kendine dirençtir. Ağırlık kaldırırken yaptığınız gibi aynı işlemleri yaparsınız, ancak zilleri kullanmazsınız. Sayfa sık sık kilden, yavaşça ve çok fazla kontrol ve çabayla hareket etmek olarak tanımlamaktadır.

Dağ pozu gibi basit bir poz, kaslarınızı o kadar çekerek ve kullanarak ayakta durdurabileceğiniz bir teri dönüştürür. Dinamik direnç eklemek, kalp atış hızınızın yoga yaparken normalde olduğundan daha yükseğe tırmanmasına izin verir. DDP Yoga, kendi kalp atış hızınızı izlemek ve optimum sonuçlar için yağ yakma bölgesinde tutmak için bir kalp atış hızı monitörü kullanmanızı gerektirir.

Belirgin farklılıklara rağmen, annenizin yoganlığının DDP sistemine girmesini sağlayan bazı önemli hususlar var; derin nefes alma ve gerektiğinde pozları değiştirmeye teşvik etme. Videolarında Page, sürekli olarak öğrencileri, annenizi yalnızca gururlandırabilecek bir düşünce biçimiyle kişiselleştirmeye ve “kendin yap” durumuna getirmeye teşvik eder.

Diyetinizi Değiştirme

Arthur Boorman’ın kilo vermesinde şüphesiz büyük bir rol oynayan DDP Yoga programının bir diğer önemli faktörü de beslenme rehberi. Sayfa, tüm yiyecekleri ve makul bölümlerini temel alan üç aşamalı sağlıklı bir beslenme planı sunar. Daha fazla süt dökmek isteyenler süt içermeyen ve glütensiz ürünler kullanmaya ve mümkün olduğunca organik yiyecekler yemeye teşvik edilir. Yemek tarifleri, örnek yemek planları ve yemek günlüğü diyetinizi değiştirmede destek sağlar. DDP program rehberi ayrıca, tavsiye ve teşvik sunan çok aktif bir web topluluğu aracılığıyla bir egzersiz planı ve bol miktarda çevrimiçi destek sunmaktadır.

Düzenli Çocuklar için Yoga

Page’in programına başlangıçta, hedef kitlesinin oldukça uygun bir açıklaması olan Yoga for Regular Guys (YRG) adı verildi, bu yüzden bu programın gerçekten yogilerle tasarlanmamış olması şaşırtıcı değil. Page gibi belli bir maço mistikten yoksun olduğu algılandığından yoga yapmayı asla denemeyeceğini düşünenler için.

Bunun “geleneksel yoga” olmadığını söyleyen ilk kişi olan Page, insan yetiştirme yolunda ilerliyor. Pozları yeniden adlandırır (savaşçı ben yol savaşçısı olurum, urdhva hastasana touchdown olur, çocuğun pozu emniyet bölgesi olur, vb.) Ve genellikle dinamik direnç kıvrımlarını ve yumruklarını ekler, ayrıca “dışarı çıkar” gibi hareket eder. Page, politik olarak doğru olmakla ilgilenmez, ancak mizah ve aşikar erkeklik enjeksiyonunun “düzenli erkeklere” yogadan fayda sağlamaya ve hatta daha geleneksel bir sınıfa girmelerine yardımcı olacağını umar. Page: Yoga kesinlikle fiziksel bir arayış olarak yoga öğreten ilk kişi olmasa da, daha önce yoga topluluğunda kendileri için yer bulamayan bir nüfusa ulaşıyor.

Ama Yoga mı?

Soru, diğer yoga hibritlerinde olduğu gibi, hangi noktada yogadan ayrı olduğunu söylesin, bu onu adlandırmanın anlamı yoktur. Yogada olan veya olmayan şeylere fazla yakalanmamaya çalışabilirsiniz. Modern asana pratiğinin tarihi hakkında ne kadar çok şey öğrenirseniz, başka bir şey üzerinde orijinallik iddiasında bulunmak için herhangi bir özel yöntem söz konusu olur. DDP’nin yoga sürekliliğine eklenmesinin birçok gerçek insana yardım ettiği açık.

Açıklama: Yayıncı tarafından bir inceleme kopyası sağlanmıştır.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir