1. Anasayfa
  2. Yoga ve Sağlığınızı Anlamak

İkinci Trimesterde Doğum Öncesi Yoga

İkinci Trimesterde Doğum Öncesi Yoga
0

İkinci üç aylık dönem doğum öncesi yoga için şeref günleridir. Sabah rahatsızlığınız muhtemelen azaldı (ya da yakında başlayacak) ve karnınız büyürken, serbestçe hareket etme kabiliyetinizi engellemeye henüz başlamadı. Bu doğum öncesi yoga derslerine düzenli olarak katılmanın ritmine girmenin zamanıdır.

Önümüzdeki aylarda sizi fiziksel olarak daha konforlu hale getirmenin yanı sıra, doğum öncesi yoga dersleri genellikle diğer hamile kadınlarla tanışmanız için tek forumunuz. Topluluk duygusu ve bu destekleyicileri destekleme, doğum öncesi yoganın, en azından fiziksel yönleri kadar önemli olan büyük bir faydasıdır.

Aşağıda, ikinci trimesterde yoga yapan kadınlar için ortaya çıkması muhtemel olan konularda tavsiyeler bulacaksınız. Hamilelik sırasında yogaya yeni başlıyorsanız, bu doğum öncesi yoga dozunu okuyun ve bazı önemli bilgiler için ilk önce yapılmaması gerekenleri okuyun.

Makalede Neler Var?

Yeni Yogiler

Daha önce hiç yoga yapmadıysanız, ikinci üç aylık dönem başlamak için mükemmel bir zamandır. Deneyimli bir öğretmenle doğum öncesi yoga sınıfı bulduğunuzdan emin olun. Birçok kadın hamilelik sırasında ilk kez yoga araştırır, bu yüzden sınıftaki tek yeni yogi olacağınız için endişelenmeyin.

Tecrübeli Yogiler

Düzenli yoga derslerinizin biraz yoğun olduğunu ve daha önce çok yumuşak görünen doğum öncesi derslerin hızınızı daha fazla hissettiğini anlamaya başlıyor olabilirsiniz. Tabii ki, kendinizi hala güçlü hissediyorsanız ve karnınız büyüdükçe uygun olmayan pozlara kendi adaptasyonlarınızı ekleyebiliyorsanız, düzenli derslerinizden vazgeçmeniz için hiçbir neden yoktur. Ancak doğum öncesi yoga derslerine katılmaktan alabileceğiniz harika bir şey, diğer hamile kadınlarla tanışmak ve notları karşılaştırmak için bir şans. Bu paha biçilmez bir destek ve bilgi kaynağı olabilir.

Ev Uygulayıcıları

Aynı şekilde, hevesli bir ev pratisyeni olsanız bile, bu sınıfların teşvik ettiği topluluk ve topluluk duygusu için haftada bir veya iki kez doğum öncesi bir yoga dersine katılmak isteyebilirsiniz. Evde antrenman yaparken doğum öncesi güneşi selamlamalarını eklediğinizden emin olun.

Sabah rahatsızlığı

Umarım, ilk üç aylık dönemde yaşadığınız her türlü hastalık sona ermiştir ve fiziksel olarak daha iyi hissediyorsunuzdur. Eğer mide bulantınız devam ediyorsa, kendiniz için rahatlamaya devam edin.

Herkese Açık

İkinci üç aylık dönemde, çoğu kadın hamile olduklarını paylaşırken kendilerini rahat hissediyor. Eğer hala sessiz kalmaya çalışıyorsanız ve göstermeye başlamadıysanız, yoga öğretmenlerine hamile olduğunuzu ve ne kadar uzağınızda olduğunuzu söylemeniz önemlidir, böylece size sundukları çeşitlilik ve ayarlamaları adapte edebilmelerini sağlarlar. .

İkinci Trimester Uyarlamaları

Birçok doğum öncesi adaptasyon, büyük bir göbek yerleştirmek ve uterusun sıkışmasını önlemek için tasarlanmıştır. Karnınızın büyüklüğü, ikinci trimesterde büyük ölçüde değişebilir, ancak şansınızı göstermeye başlıyorsunuz demektir, bu rahim artık pelvis tarafından korunmadığı anlamına gelir, bu yüzden pozlarınızı buna göre uyarlamaya başlayacak, belki de pozlardan kaçınarak midenizde ve derin kıvrımlarınızda uzandığınız yerde.

Daha fazla bilgi ister misiniz?

Daha fazla bilgi için doğum öncesi yoga sayfasına giriş yapın ya da diğer üç aylık dönem kılavuzlarını kullanın: ilk üç aylık ve üçüncü üç aylık dönem.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir