Yoga ve Sağlığınızı Anlamak

Yoga birçok yaralanma ve tıbbi durum için mükemmel bir alternatif tedavi yöntemidir. Ağrı ve stres rahatlama dahil olmak üzere birçok terapötik faydaları hakkında bilgi edinin.

Yoga ve Sağlığınızı Anlamak

Etkili Yoga Siyatik için Gerilir

4 Şub, 2020 4941

Siyatikiniz varsa, kelimenin tam anlamıyla ve mecazi olarak popoda gerçek bir acı olduğunu biliyorsunuz. Aslında, etkilenen bölgeler kalçalarınızı, bacaklarınızı ve sırtınızı içerebilir ve semptomlarınız zayıflık, uyuşukluk, karıncalanma ve yanma ile aşırı ilavesi arasında olabilir. Bunun nedeni, rahatsızlığın kaynağının, vücudunuzdaki en uzun sinirlerin, omurganın tabanından iki taraftan akan ve her bacağın arkasından biten siyatik sinirlerinin tahriş olmasıdır. Vücudunuzun her tarafında bir sinir olduğundan semptomlarınız sırt veya bacağın sadece bir tarafında olabilir.

Yoga ve Sağlığınızı Anlamak

Yoga, Daha İyi Duruş için Pozlar

18 Mar, 2019 583

Öğrenciler genellikle yoganın daha uzun boylu yapıp yapamayacağını bilmek ister. Yoga sizi büyütmek istemeyecek olsa da, duruşunuzu belirgin bir şekilde artırabilir, bu da sizi daha uzun, daha ince ve daha güvenli görünmesini sağlar. Birçok postüral problem, işyerindeki bir bilgisayar terminaline atılan veya araba süren her gün harcanan saatlerden kaynaklanmaktadır. Bu yoga pozları, sarkma eğiliminizi azaltmanın yanı sıra, beden duruşunuzu ve çekirdeğinizin gücünü artırarak, duruşunuzu geliştirmek için uzun bir yol kat edecektir.

Yoga ve Sağlığınızı Anlamak

Yoga, Esnekliği Artırarak Sırt Ağrısını Önlemeye Yöneliktir

17 Mar, 2019 468

Dört pozisyondan oluşan bu seri, temel omurilik esnekliğini artırarak, çekirdeği ve omurilik destek kaslarını güçlendirerek ve omurganın bükülmesini ve uzamasını kontrol eden hareketlerde rahatlayarak bel ağrısını önlemek için Sırt Ağrısı Uzmanı Anne Asher ile birlikte tasarlanmıştır.

Yoga ve Sağlığınızı Anlamak

İkinci Trimesterde Doğum Öncesi Yoga

17 Mar, 2019 343

İkinci üç aylık dönem doğum öncesi yoga için şeref günleridir. Sabah rahatsızlığınız muhtemelen azaldı (ya da yakında başlayacak) ve karnınız büyürken, serbestçe hareket etme kabiliyetinizi engellemeye henüz başlamadı. Bu doğum öncesi yoga derslerine düzenli olarak katılmanın ritmine girmenin zamanıdır.

Yoga ve Sağlığınızı Anlamak

Üçüncü Trimesterde Doğum Öncesi Yoga

17 Mar, 2019 434

Üçüncü üç aylık dönem ilerledikçe, doğum öncesi yoga daha da zorlaşabilir (merdivenlerden yukarı yürümek, kendi ayakkabılarınızı bağlamak ve yatağınızı açmak gibi). Genel yorgunluk ve hantal hissettiğiniz gibi karnınızın büyüklüğü gerçek bir faktör haline gelir. İkinci üç aylık dönemde yoga ile biraz kuvvetli çalışmayı başardıysanız, şimdi rahatlamak için kendinize bir yer açın. Artık göbeği sıkıştıran tüm pozlardan kaçınılmalıdır. Bitiş tarihiniz yaklaşırken giderek daha temkinli bir yaklaşım sergileyin, ancak doğum öncesi yoga uygulamalarını durdurmak için hiçbir neden yok. Her zaman olduğu gibi, doğum öncesi yoga dos ve incelemeleri gözden geçirmelisiniz.

Yoga ve Sağlığınızı Anlamak

Terapi ve Sağlık İçin Yoga

16 Mar, 2019 366

Çağdaş yoganın bir egzersiz şekli olarak mı yoksa manevi bir uygulama olarak mı değerlendirileceği konusundaki tartışmayı muhtemelen duymuşsunuzdur; Peki ya yoganın bir tür ilaç olduğu fikrine ne dersiniz?

Yoga ve Sağlığınızı Anlamak

Hamilelikte Güvenli Bir Yoga Uygulaması Yapmak

16 Mar, 2019 641

Doğum öncesi yoga, hamile annelerin hamilelik sırasında gerilmeleri ve gevşemeleri ve doğum sırasında kullanabilecekleri teknikleri öğrenmeleri için popüler bir yöntemdir. Bir doğum öncesi yoga sınıfına giderseniz, pozlar gerektiğinde hamilelik için uyarlanacaktır, ancak kendi başınıza çalışmak istiyorsanız veya belirli pozların neden önleneceğini merak ediyorsanız, bu kılavuz sizin için her şeyi açıklığa kavuşturur.

Yoga ve Sağlığınızı Anlamak

Doğum Öncesi Yoga İçin Eksiksiz Bir Rehber

16 Mar, 2019 366

Hamilelik sırasında, formda kalmak ve bebeğinizin olması için en iyisini yapmak istersiniz. Doğum öncesi yoga her ikisini de yapmanın harika bir yoludur. Go-go dünyamızda yoga, bebeğinizi ve dönüşürken vücudunuzu yavaşlatmak ve bağlantı kurmak için ihtiyaç duyulan bir fırsat sunuyor. İster yoga için yeni olun, isterse deneyimli bir uygulayıcı olun, hamilelik sırasında yoganın birçok faydasının tadını çıkarabilirsiniz.