1. Anasayfa
  2. Yoga ve Sağlığınızı Anlamak

Üçüncü Trimesterde Doğum Öncesi Yoga

Üçüncü Trimesterde Doğum Öncesi Yoga
0

Üçüncü üç aylık dönem ilerledikçe, doğum öncesi yoga daha da zorlaşabilir (merdivenlerden yukarı yürümek, kendi ayakkabılarınızı bağlamak ve yatağınızı açmak gibi). Genel yorgunluk ve hantal hissettiğiniz gibi karnınızın büyüklüğü gerçek bir faktör haline gelir. İkinci üç aylık dönemde yoga ile biraz kuvvetli çalışmayı başardıysanız, şimdi rahatlamak için kendinize bir yer açın. Artık göbeği sıkıştıran tüm pozlardan kaçınılmalıdır. Bitiş tarihiniz yaklaşırken giderek daha temkinli bir yaklaşım sergileyin, ancak doğum öncesi yoga uygulamalarını durdurmak için hiçbir neden yok. Her zaman olduğu gibi, doğum öncesi yoga dos ve incelemeleri gözden geçirmelisiniz.

Makalede Neler Var?

Yeni Yogiler

Bazı kadınlar doğum izni aldıklarında doğum öncesi yoga yapmaya başlamak için sadece zamanları olduğunu düşünüyor. Bu durumda, yoga esneme ve nazik pratik yapmanın faydalarından hala yararlanabilirsiniz. Sadece öğretmeninizin durumunuzu bildiğinden ve bunu kolaylaştırdığınızdan emin olun; abartmanın zamanı değil.

Deneyimli Yogiler ve Ev Pratisyenleri

Şimdiye dek vücudunuzu dinlemeye ve ne yapmamızı söylediğine saygı duymaya alışkınsınız. Bunu yapmaya devam edin ve güvenli bir yoga uygulamasının faydalarını hamileliğiniz sonuna kadar alacaksınız. Doğum öncesi güneşi selamlama, yapmayı düşündüğünüz kadar geç yapılabilir.

Doğum için hazırlanıyor

Fiziksel olarak sizi hazırlamaktan çok, yoga, bedeninizi dinlemeyi ve beklemeden o anda olmayı öğreterek bebeğinizin doğumuna zihinsel olarak hazırlanmanıza yardımcı olacaktır. Bunu yapmanın en iyi yolu nefese odaklanmak, burundan uzun soluk almaları ve ağızdan dışarıya atmalarıdır. Bu pranayama doğum nefesi olarak adlandırılır ve sizi emeğinizden geçiren şey olabilir.

Üçüncü Trimester Uyarlamaları

Yaklaşık 36 haftada, yaptığınız inversiyon sayısını azaltmanız tavsiye edilir. Bebek şu anda doğum pozisyonuna oturmaktadır, bu yüzden pozisyonunu olumsuz yönde değiştirebilecek herhangi bir poz yapmak istemezsiniz. Ayrıca bebeğiniz makat olmadığı sürece, ayakları duvara dikmeyi ve köprü pozunu bırakmalısınız, bu durumda bu pozlar ona dönmesine yardımcı olabilir. Kedi inekleri gibi dört ayak üzerinde yapılan pozlar aynı zamanda bir bebek kızını döndürmek için de iyidir. Ayrıca aşağı doğru bakan köpeklerin sayısını azaltmalısınız, çünkü aşağı köpek hafif bir inversiyondur, yerine eller ve dizler poz verir. Preterm doğum riski altında olmadığınız sürece ağız kavgası hamileliğin sonuna kadar uygun olmaya devam eder.

Buna ek olarak, rahatsız edici herhangi bir poz yapmayı bırakın. Her zaman yaptığınız şeyleri yapamayacağınızı kabul etmek için kendinize izin verin. Hamilelik muhtemelen hayatınıza büyük bir uyum sağlamıştır, ancak yeni bir bebek sahibi olmanıza kıyasla daha kötüdür. Şimdi geliştirebileceğiniz tüm esneklik (fiziksel değil zihinsel), bebeğiniz geldiğinde size iyi bir şey yapmaz.

Prenatal Yoga Giriş sayfasını ziyaret edin veya trimester by trimester kılavuzlarını kullanın: Birinci Trimester ve İkinci Trimester.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir