1. Anasayfa
  2. Yoga Öğrencisinin Yaşam Tarzı

Alignment Yoga Mats Gözden Geçirilmesi

Alignment Yoga Mats Gözden Geçirilmesi
0

İlk önce yoga yapmaya başladığınızda, alınacak birçok bilgi var. Pozların adlarını ve temel şekillerini hatırlamak her şeyden önce yeni yogiler için. Öğretmeniniz uyum hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilir, ancak bir grup sınıfında öğretmen her pozu düzeltmek için her öğrenciye ulaşamaz. Yine de uyum çok önemlidir ve daha sonra kötü olanları düzeltmeye çalışmak yerine iyi alışkanlıklar yaratmak daha iyidir.

Peki vicdani yoga öğrencisi ne yapmalı? Piyasada kendiniz için doğru ayarları yapmanıza yardımcı olan birkaç yoga matı var. Yüzeysel olarak benzer olmalarına rağmen, hepsinin mat yüzeyindeki işaretlere dayanmaları nedeniyle, baktığım matların her biri biraz farklı bir yaklaşıma sahip ve bu nedenle farklı öğrencilere hitap ediyor. Bu paspaslardan birini kullanmanın yoga pratiğinizi geliştirip geliştiremeyeceğini ve hangisinin size en uygun olduğunu görmek için okumaya devam edin.

Makalede Neler Var?

1. Gaiam Taos Hizalama Mat

İlk önce, denediğim paspasların en basiti. Geometrik desenin üç yatay bandı, Gaos’un PVC paspasının “premium” bir versiyonu olan Taos’a, 5 mm’de, temel paspaslarından biraz daha kalın basılmıştır. Bu mat, en zararlı altı ftalattan (6P Free) arındırılmıştır. Bantlar el ve ayak yerleştirme için kılavuz görevi görür. Parmaklarınızı ve ayak parmaklarınızı yatay bantlarla kaplayarak, sağ ve sol taraflarınızın aynı şeyi yaptığından emin olabilirsiniz.

Simetrik tasarım ayrıca pozlarınızı ayarlarken orta çizgiyi ölçmenizi sağlar. Bu tasarım oldukça basit fakat iyi çalışıyor ve farklı beden ölçülerine ve uygulama tarzlarına izin verecek kadar esnek.

Gaiam Taos Mat’ı Amazon.com’dan satın alın

2. CopyCat Yoga Mat

CopyCat mat   6 mm, ftalat içermeyen bir PVC mat, ancak işaretleri Taos matındakilere göre çok daha karmaşık. Dokuz ayakta duran yoga pozlarından oluşan bir dizi paspasın ortasındaki siluette gösteriliyor. El ve ayak izleri, bu pozların her biri için ideal konumu işaretler. Hizalama rehberleri Iyengar yogaya dayanıyor. Bu haliyle, her ayakta poz, sanki bir ip üstünde duruyormuş gibi, arka ayağın kemeriyle dizilmiş ön ayağın topuğu ile gösterilmiştir. Bu pozları yapmanın bir yolu olsa da, birçok yeni başlayanlara daha geniş bir duruş alarak daha iyi hizmet veriliyor.

Cesetler farklı boyutlarda geldiğinden, kullanıcı kurallara göre kendi pozisyonunu gerektiği gibi ayarlayabilecek kadar bilgi sahibi olmalıdır. Bunu bir sınıf ortamında kullanabilseniz de, bir ev uygulaması için en uygun yöntemdir. Dokuz poz dizisinin ardından günlük bir uygulamaya başlamak için harika bir yoldur. Bir öğretim aracı olarak, bu paspas arka ayağın konumunun seçilen pozlardaki pozisyonunun nasıl değiştiğini göstermek için gerçekten iyi çalışıyor. CopyCat mat, bu küçük işletmeyi yöneten Sarah Mark tarafından yaratılmıştır.

CopyCat Mat’ı Amazon.com’dan satın alın

3. Rakamlarla Yoga

Diğer bir yaklaşım ise, popüler Jade Yoga matının özel boyutlarda geniş bir versiyonunu taban olarak kullanan Yoga, Numbers mat tarafından alınmaktadır. Bu cömertçe oranlanmış lastik paspas harika bir çekiş sunar. Paspas 28 numaralı oval, dikey ve yatay çapraz tarama işaretleriyle basılmıştır. Yaratıcı Elizabeth Morrow, matının evde pratiği öğrenmek isteyen insanlar için yogaya açılan bir kapı olduğunu öngörüyor.

Eşlik eden bir DVD, yeni başlayanlar için numaralandırılmış ovalleri hizalama kılavuzları olarak kullanarak 30 temel yoga pozu sunar. Sayı sistemi iyi çalışıyor, ancak sizin için en uygun hizalama olmasa bile ovaller üzerinde kendinizi mükemmel bir şekilde konumlandırma cazibesine sahip. Alışması biraz zaman alır, ancak bu paspas hem yeni başlayanlar hem de daha deneyimli öğrenciler tarafından kullanılacak kadar uyarlanabilir.

Sadece The Grommet.com’dan satın alın

4. Liforme Mat

Sonunda, Liforme matına geliyoruz (telaffuz edilen “yaşam formu”). Bu paspas, paspasın kalitesi, uyum grafiğinin zarafeti ve esnekliği ve fiyat etiketi açısından gerçekten diğerlerinden ayrılmaktadır. Mat, poliüretan ve kauçuktan yapılmıştır, Lululemon’un popüler “Mat” ı andıran pürüzsüz, emici bir yüzeye sahiptir. Biyomorfik bir tasarım, tam merkezin altından geçen bir çizgiyle ikiye bölünerek matın ortasını süslüyor. Ek olarak, iki farklı yatay el ve ayak kılavuzu, kullanıcıların yüksekliklerinde değişkenliğe izin verir.

En havalı tasarım elemanı, merkezin etrafında duran ve ayakta pozlar için ayak kılavuzları görevi gören dört çapraz çizgidir. Ayağınızı diyagonal boyunca herhangi bir yere yerleştirebildiğiniz için, bu tasarım farklı yoga stillerinden çok çeşitli hizalama stratejileri barındırıyor. Bu paspas aynı zamanda gelişen bir uygulama için en uygun olanıdır: yeni başlayanlar için olduğu kadar ileri bir öğrenciye de sunar.

Amazon.com’dan Liforme Mat satın alın

Gaiam TaostaklitçiRakamlarla YogaLiforme
MalzemePVC (6P Ücretsiz)Ftalat içermeyen PVCsilgipoliüretan, kauçuk
Kalınlık5 mm6 mm4 mm4,2 mm
uzunluk68 inç72 inç72 inç73 inç
Genişlik24 inç24 inç30 inç27 inç
Çekişadiladiliyiiyi
Fiyat30 $58 $120 $140 $
    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir