1. Anasayfa
  2. Yoga Önerileri

Yoga Yapmak İçin Günün En İyi Zamanı Nedir?

Yoga Yapmak İçin Günün En İyi Zamanı Nedir?
0

En basit şekliyle yoga yapmak için en uygun zaman sizin için en uygun zamandır. Yoganın tüm faydalarına erişimin anahtarı zaman içinde tutarlı bir uygulama olduğundan (ve gelecekte çok umut verici), yaşam tarzınıza uyan ve zamanlamanıza uygun olan rutini bulmanız gerekir. Bu, yaşamınız değiştikçe zaman içinde değişebilir. Örneğin, yıllar sonra işten hemen sonra akşam yoga derslerine gitmiş olabilirsiniz. Ama sonra çocuklarınız olduğunda, gün boyunca okuldayken gitmek daha mantıklı geliyordu. Sürdürülebilir bir rutin bulduğunuz sürece, haftanın farklı günlerinde farklı zamanlarda yoga yapsanız bile farketmez. Programınızı yoga etrafında çalışmaya çalışmak yerine yoga programınıza uygun olsun.

Makalede Neler Var?

Sabah Gelenekleri

Pattabhi Jois’in Ashtanga sistemi gibi bazı yoga gelenekleri, güneş doğmadan mümkünse sabahın erken saatlerinde yoga asanaları yapmayı savunuyor. Birçok Ashtanga ev doktoru bu rutine sadık kalıyor ve çoğu zaman Mysore tarzı dersler veriliyor. (Mysore’daki KPJAYI’da bazılarının başlangıç saatlerini ertesi sabah tekrar geri itildiğini ve usta tavsiyelerinin bile esneklikle yorumlanması gerektiğini gösteren birçok öğrenci olabileceğini duydum.)

Işıkta Yoga’da BKS İyengar, sabahın erken saatlerinde veya akşam geç saatlerde yoga yapmayı tavsiye ediyor, her birinin avantajları olduğunu belirterek, “Sabahları çalışmak bir kişiyi mesleğinde daha iyi yapar. Günün gerginliği ve bir taze ve sakin hale getirir. ” Her iki ses de oldukça iyi. Günün saati ne olursa olsun, Iyengar asana teşebbüs etmeden önce bağırsakların boşaltılması konusunda çok özeldir.

Sabahın erken saatlerinde yapılan bir uygulamada, boş bir mideyle (ve bağırsaklarda) yoga yapmak ile uyumluluk ve güne iyi bir başlangıç yapmak için gelmek de dahil olmak üzere, önerilecek birçok şey olsa da, yoğun çalışanlar için pratik olmayabilir Dünya (geleneksel yoga parlance “hane halkı”). Sırf şafak vakti gelmeden kalkmak istemediğin için, yoga yazman gerektiği anlamına gelmez.

Muhtemelen yoga stüdyolarının gün boyunca dersler sunduğunu fark etmişsinizdir: erken kalkanları yakalamak için sabah 6:00, hızlı bir öğle yemeği saati sınıfı, akşam 6: 00’dan sonra çalışma sonrası kalabalığa hitap eden bir sınıf. Tekmeler için, pozların günün farklı saatlerinde nasıl farklı hissettiklerini fark etmeyi deneyin. Daha sert olabilirsiniz ancak sabahları enerjiniz olurken, daha esnek ve akşamları da daha yorgun olursunuz.

Evde Yoga Zamanı

Ev uygulamaları kurmaya çalışıyorsanız, günün doğru zamanını bulmak özellikle önemlidir. Sabah ya da akşam çalışan millet için en pratik olanıdır. Bir sabah rutini gününüzü rahatlamanıza ve sağ ayakla başlamanıza yardımcı olabilir. Bir akşam pratiği, dinlenmenize ve rahatlamanıza yardımcı olur. Her ne ise, yoga saatinin ne zaman olduğunu bilmeniz gerekir; Aksi takdirde, daha baskı gibi görünen şeyler lehine itmek çok kolaydır. Çoğu insan alışkanlık yaratıktır. Programınızın yapışmasını istiyorsanız, programınıza uymanız gerekir.

Kimsenin yoga için “en iyi” zamanı hakkında fikri hakkında çok fazla endişelenmeyin. Vücudunda ya da yaşamında başka kimse yok. Sizin için en uygun zamanı bulun.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir