1. Anasayfa
  2. Yoga Önerileri

Daha Büyük Cesaretli Olduğunuzda Yogaya Nasıl Başlanır

Daha Büyük Cesaretli Olduğunuzda Yogaya Nasıl Başlanır
0

Bir yoga uygulamasına başlamak herkes için korkutucu olabilir: yoga faydalarından yararlanmaya hazırsınız, ancak bunu gerçekten yapmak için nasıl bir adım atıyorsunuz? Yoga stüdyoları, katılmanıza izin verilmeden önce gizli anlaşmayı ve şifreyi bilmek zorunda olduğunuz özel kulüpler gibi görünebilir. Bu senaryoya, yogini’nin popüler görüntüsünü ekleyin: genç, litre ve cildi sıkı spandeks içinde kraker gibi bükülmüş şekilde. Ya bu görüntü kendinize biraz benzerlik gösteriyorsa? Daha büyük gövdeli iseniz, ilk kez yoga yapmaya çalışan zihinsel ve fiziksel engellerin üstesinden gelmek daha zor olabilir.

Makalede Neler Var?

Neden Yoga Yapmalı?

Herhangi bir fiziksel aktivite hareketliliğinizi ve genel sağlığınızı geliştirecektir. Yoga yapmak stresi azaltır, esnekliği arttırır ve kas tonusunu ve gücünü arttırır. Fazla kilolu insanlar genellikle eklem ağrıları ile ilgili sıkıntı yaşarlar; yoga, çerçevenin vücudun ağırlığını daha fazla taşımasını sağlayarak, eklemlerdeki gerilimi azaltmak için vücudun hizalamasını iyileştirerek yardımcı olabilir. Yoga ayrıca topraklanmış hissetmenize yardımcı olan ve uzun ömürlülüğü artıran dengenizi geliştirir. Fazla kilolu insanlar vücutlarından kopuk hissederler. Yoga, zihin-beden bağlantısının ön plana çıkmasına yardımcı olur ve bu da beden imajını ve kendini kabul etmeyi geliştirebilir. En önemlisi, yoga hem fiziksel zindeliğinizi geliştirerek hem de ruh halinizi artırarak kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir.

Nasıl başlamalı?

Yoga öğrenmenin en iyi yolu, bir yoga sınıfındaki nitelikli bir öğretmendir. Büyük bedenli öğrenciler için uzmanlık sınıfları daha popüler hale geliyor, ancak her yerde bulunamıyor. Yoga kurumu bir ihtiyacı tanıdığı için, daha büyük öğretmenler için uyarlamalar konusunda daha fazla öğretmen yetiştirilmektedir. Bu seçenekler sizin için uygun değilse, başlangıç seviyesindeki nazik Hatha pratiklerinde ilk yoga derslerinizden en olumlu deneyime sahip olacaksınız. Kripalu, Viniyoga ve Integral de mümkünse iyi seçimlerdir çünkü öğretmenler farklı yetenekler ve vücut tipleri ile çalışmak için eğitilmişlerdir. Sandalye yoga da sınırlı hareketlilik olanlar için bir olasılıktır.

Teksas Austin’deki Heavyweight Yoga’nın kurucusu olan Abby Lentz, ilk yoga dersinizden önce, rahat olmanızı ve öğretmenin gerektiği şekilde değişiklik ve destek sunmaya hazır olmasını sağlamak için öğretmenle konuşmanızı önerir. Bir grup dersine hazır hissetmiyorsanız, özel yoga seansları yolunuzu gösterebilir. Bu, grup çalışmasına katılmadan önce temel pozları öğrenmenin ve sahne malzemelerini etkili bir şekilde kullanmanın güvenini kazanmanın harika bir yolu olabilir. Yoga konusunda bilgili olmak, rahat hissetmenizi sağlamak için en iyi yoldur.

Yoga derslerine erişimi olmayanlar hala evde DVD kullanarak başlayabilirler. Lentz’in Ağır Yoga DVD’si (aşağıya bakınız), temel egzersizler konusunda size yol gösterdiği ve farklı boyutlarda ve hareketliliğe sahip insanlara modifikasyonlar sunduğundan harika bir seçimdir.

Çevrimiçi Topluluklar

Yoga ve Beden İmgesi Koalisyonu, yoganın medyada nasıl ifade edildiğinin ve gerçek dünyada nasıl uygulandığının kapsayıcılığını ve çeşitliliğini teşvik etmenin ön saflarında yer aldı. Jessamyn Stanley ve Dana Falsetti de dahil olmak üzere yeni nesil genç yoginiler, vücut pozitifliğini arttırmak ve takipçilerine daha büyük bir vücuda sahip ileri bir uygulamanın nasıl göründüğünü göstermek için Instagram kullanıyor. Yeni başlıyorsanız, gösterdikleri daha akrobatik pozların her boyuttaki yogiler için bir kural olmadığını unutmayın.

Yoga ve Zayıflama

Kilo vermek için, kalori alımınızı sınırlandırmanız ve aynı zamanda kalp atış hızınızı artıran düzenli egzersizlere katılmanız gerekir. Kilo kaybı birincil hedefiniz ise, yogadan daha etkili yöntemler vardır. Yoga sizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır, ancak en iyi genel sağlık rutininizin bir parçası olarak, inceltme yolundan daha iyi düşünülür.

Sahne Hakkında Bir Kelime

Sahne, senin en iyi yoga arkadaşın olacak. Sahne kullanmak, düşük olduğunuz anlamına gelmez: akıllı olduğunuz anlamına gelir. Prop dostu olmayan bir yoga türü denerseniz başka bir sınıf bulun. Aynı şey, bu sahne kullanımını engelleyen öğretmenler için de geçerlidir.

Büyük Boy Yoga Kaynakları

Anna Guest-Jelley, Nashville, Tennessee (ile çevrimiçi) ile Curvy Yoga

Ağır Yoga, Austin, Teksas (ve DVD’de)

Nazik Bir Yol Yoga, San Diego (ve CD’de)

Mega Yoga, (DVD ve baskı)

Büyük A #%! Minneapolis Yoga Merkezinde Yoga, MN

Büyük Yoga DVD

Buda Vücut Yoga, NYC

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir