1. Anasayfa
  2. Yoga Önerileri

Her Lanet Günde Yoga Yapmanın 5 Yolu

Her Lanet Günde Yoga Yapmanın 5 Yolu
0

Instagram’da veya Twitter’da yoga yapan insanları takip edersen, muhtemelen şu etiketi görmüşsün: #yogaeverydamnday. Yoga severlerin birbirleriyle bağlantıda olmalarını ve bu uygulamaya olan bağlılıklarını teyit etmelerinin bir yolu, bir nevi yükseliş çığlığı oldu. Fakat ortalama bir insan için, özellikle yeni başlayanlar için pratik mi? Yoganın ne olduğu konusunda çok geniş görüşlüyseniz, evet diyeceğim. Sınıf ortamında 90 dakikalık yoğun fiziksel yoga olması gerekmez. Hiç fiziksel bir uygulama olması gerekmez. İşte yoga her gün bir parçası olmak için 5 yol.

1

Makalede Neler Var?

Asana

Yoga pose
Kahraman Resimleri / Getty Images

Asana (yoga pozlarının performansı) pratik, her gün yoga yapmanın en açık yoludur. Bu kategoride, birçok seçenek var. Uzun vadeli tutarlı bir uygulamanın büyük bir savunucusuyum. Yoganıza bir sprint değil, bir maraton gibi davranın, yani birkaç ay boyunca her gün gitmek ve ardından durmak için haftada iki kez sınıfa gitmeniz daha iyi olur. Yaşam tarzınıza uygun bir programa katılın. Yeni başlayanların haftada en az iki ya da üç kez ders almaya çalışmasını öneririm. İlk yoga deneyimleriniz, maratonuz için temel oluşturmanıza yardımcı olacaktır. İyi bir hizalama öğrendiğinizden, vücudunuzun nasıl çalıştığı, desteklerin nasıl kullanılacağı ve pozların nasıl sıralanacağı hakkında bilgi toplayandan emin olmak istiyorsunuz.

Okula gitmediğiniz günlerde, kendi başınıza evde pratik yapabilirsiniz. Sabahları yoga yapmak için rutini deneyin ya da yoğun bir günün ardından rüzgara karşı akşamları rutini deneyin. Veya günlük ev rutininin özünü oluşturan bu on pozu kontrol edin, zamana ve “özel projeler” olarak adlandırdığım şeye bağlı olarak (üzerinde çalışmak istediğim alanlar). Çevrimiçi yoga dersleri, evde pratik yapmanın başka bir iyi yoludur. Çoğu, hemen hemen her programa uyacak kısa sınıflara sahiptir. Masanızda esnetmek saymakla ve iş gününü de iyileştirir.

2

Pranayama

4. yoga dalını, nefes almayı unutma. Evet, her zaman nefes alıyorsunuz, ama pranayama belirli sonuçlar için nefesini kontrol etmeyi ifade ediyor. Pranayama, her gün biraz yoga yapmak için harika bir yol çünkü hemen hemen her yerde yapabilirsiniz. Sıcak bir metro platformunda nefes almayı deneyin ya da büyük bir çalışma toplantısından önce ya da yatmadan hemen önce sakinleşmenin bir yolu olarak vritti.

3

Meditasyon

Meditasyonu hiç denemedin mi? Başlangıç kılavuzumuz başlamanıza yardımcı olacaktır. Düzenli meditasyon yapan insanlar, az bir zaman harcadıkları zaman ile büyük sonuçlar bildirirler. Meditasyon için tutarlı bir zamanın oluşturulması, sadece anında hareket etmeye karar vermenin zor olması nedeniyle yardımcı olur. Sabah veya yatmadan hemen önceki ilk şey popüler zamanlardır. Eğer uyumakta zorlanıyorsanız yoga nidra meditasyonunu deneyin.

4

İyilik ve Başkalarına Karşı Sabır Uygulayın

Olumlu bir tutum ile işe veya okula dönüş. Yerinizi diğer bir banliyöde verin. Acele etseniz bile o araba önünüzde birleşsin. Bebek arabasını iterek bayan için kapıyı tutun. Yerel kahve dükkanında çocuklarınızla ya da harried barista ile sabırlı olun. Bunlar, pratiğinizi günlük yaşamınıza getirmenin yoludur, ki bu çağdaş yogaların en büyük hedeflerinden biridir. Bu sadece sınıfta yapabileceğiniz süslü hareketlerle ilgili değil. Bu, paspastaki hayatı sizin ve etrafınızdakiler için daha keyifli hale getirmekle ilgilidir.

5

Kendine iyi bak

Bazı insanlar (kim olduğunuzu biliyorsunuz!) Kendilerinden önce başkalarıyla ilgilenir. Takdire şayan bir kalite olabilir, ancak uzun vadede çok tükeniyor. Ne kadar çabuk fark edersen, başkalarına iyi bakabilmek için kendine o kadar iyi bakmalısın. Bir çok şey kişisel bakım başlığı altına girebilir ve bu her insan için çok farklı olacaktır. Restoratif yoga, egzersiz, okuma, sağlıklı besinler yemek, saç tıraşı veya masaj yaptırmak, terapi, ev işleri, hatta dişçiye düzenli olarak ulaşmanızı sağlamak.

Şu ana kadar “Bekle, ev işlerinin yoga olabileceğini söyledi mi? O zaman her şey ve her şey yoga olabilir! ”Ve bu hemen hemen fikir. Yaşam kalitenizi arttırma ve dolayısıyla başkalarının yaşam kalitesini geliştirme tutumu ile yaptığınız her şey, yoga için gün sayılabilir. Birdenbire, #yogaeverydamdday, sizin ulaşabileceğiniz gibi görünüyor, değil mi?

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir