1. Anasayfa
  2. Yoga Önerileri

Yoga Sınıfında Baş Acele Nasıl Önlenir

Yoga Sınıfında Baş Acele Nasıl Önlenir
0

Baş hücresi için tıbbi terim ortostatik hipotansiyondur. Bu terim, hızlıca ayağa kalkması nedeniyle kan basıncında ani bir düşüşü tanımlar; bu, çok fazla güneşe maruz kaldığınız hızlı tempolu vinyasa sınıflarında ortaya çıkabilir. Belirtiler geçicidir ve genellikle baş dönmesi, bulanık görme ve soluk işitme olabilir. Zaman zaman, baş aceleleri daha ciddi bir durumun semptomları olabilir ve eğer kalıcılarsa veya bayılmaya neden olursa doktora gitmeyi garantileyebilirler. Ancak, etkileri çoğu zaman birkaç davranış değişikliği ile ele alınabilir.

Makalede Neler Var?

Daha fazla su iç

Özellikle egzersiz yapmayı planlıyorsanız, gün boyunca yeterince su içtiğinizden emin olun. Dehidrasyon size gizlice girebilir ve kafa atışı ve kramplar gibi rahatsız edici koşullara katkıda bulunabilir.

Yavaşça Ayağa kalk

Başa doğru koşmaya eğilimli olduğunuzu biliyorsanız, kan basıncınızı eşitlemek için, özellikle başınız uzun süre öne doğru kıvrılmışsa bir süre aşağıya sarktıysanız, eşitlemek için kan basıncınıza zaman vermek için daha yavaş durma pozisyonlarına yükselmeyi deneyin. Bu, sizi bir akış sınıfında dikkat çekici hissettirebilir, ancak yoga önce bedeninizi dinlemekle ilgilidir, bu nedenle öğretmeniniz herkesin kendi hızında ilerleyebilmesi için iyi olmalıdır. Çok şey olursa kesinlikle neyin peşinde olduğunuzu açıklamalısınız.

Aşağı geri gel

Kendinizi acele ediyor bulursanız, bazen sadece başınızı eğip çenenizi bir jalandhara bandha pozisyonunda göğsünüze sokmak baş dönmesini önler. Bu işe yaramazsa, anı geçinceye kadar virajı ardha uttanasana’ya iletebilirsiniz.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir