İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yoga Önerileri
  3. Uluslararası Yoga Gününü Kutlamanın 9 Eğlenceli Yolu

Uluslararası Yoga Gününü Kutlamanın 9 Eğlenceli Yolu

yoga akışı

Yılda bir kez, dünyanın her tarafındaki yogiler, 21 Haziran’da BM tarafından ilan edilen Uluslararası Yoga Gününü (IDY) kutlar. Yoganın faydalarını, zihinsel, fiziksel ve duygusal olarak kabul etmek ve bunlara yatırım yapmak ve ortak uygulama üzerinden arkadaşlarınızla ve topluluk üyeleriyle bağlantı kurmak için bir gün.

Atlanta bölgesindeki üç yoga stüdyosunun sahibi Annilese Lonidier, IDY’yi diğerleriyle paylaşmanın önemini vurguluyor. “Yoga kelimenin tam anlamıyla ‘boyunduruk demek’ anlamına geliyor; sendika yaratmakla ilgili” diyor. Elbette, arkadaşlarınızla ve daha geniş topluluğunuzla birleşme oluşturmanın pek çok yolu vardır, bu nedenle 21 Haziran geldiğinde bu eğlenceli fikirlerden birini kutlamak ve onlarla bağlantı kurmak için hazırlıklı olun.

1

Güne Kolay Akışla Başlayın

yoga flow
Getty Images / Hero Resimleri

Hiçbir şey sizi güne başlamak için bir sabah pratiğinden zevk almaktan daha iyi bir baş uzaya bırakamaz. Uzun olması gerekmiyor ve başlamak için pijamalarınızı değiştirmenize gerek yok. Adrienne kanallı Yoga programında olduğu gibi beş dakikalık ücretsiz bir YouTube videosunu deneyin.

Ya da, her zamanki çalar saatinizi tamamen çukurabilir ve Yoga Wake Up uygulamasını indirebilirsiniz. Bu uygulama tam anlamıyla sizi yoga dizileri ve meditasyonlar için ses ipuçları ile uyandırır, bu nedenle sabah pratiklerinizi atlamak için seçeneğiniz bile yok.

2

“Om” unuzu Kolunuza Takın

yoga tees
Laura Williams tarafından kolaj

Gibi düşünen yogiler ile bağlantı için iyi bir yol? Bir grafik yoga ya da mantra tee ile niyetinizi tanıtın. Örneğin, Cotopaxi’nin Do Good tee’si yoga yaşam tarzıyla net bir şekilde hizalanıyor ve niyetini net bir şekilde ortaya koyuyor.

Ama eğer biraz daha “yoga-y” bir şey istiyorsanız, Etsy’de bir çok sevimli seçenek var.

3

Yeni Bir Mat veya Bir Çift Yoga Pantolonunun Üzerine Ayrılma

yoga pantolonları ve paspaslar
Flexi Lexi ve Arianna’dan Fikirler

Bunların hepsi biraz kişisel hoşgörü ile ilgili, ancak bu süreçte en sevdiğiniz yoga markanızı da destekliyorsunuz. İşte eğlenceli bölüm: “Pratik” veya “standart” paspas veya konfeksiyon eşyası satın almak yerine, gerçekten hoşunuza giden bir şey seçin, ancak genellikle satın alamayabilirsiniz.

Örneğin, Flexi Lexi’den gelen bu sevimli karpuz yoga pantolonlarını ya da Ideas by Arianna’dan bir Namaste Unicorn veya Savasana Panda mat gibi arsız bir yoga matını söyleyin.

4

Office Yoga ile Gününüze Ayrılın

masa yoga
NextDesk

Çoğu zaman, Uluslararası Yoga Günü hafta içi düşer, bu da muhtemelen bir masada iyi zaman geçireceğiniz anlamına gelir. Gününüzü ayırın ve her saat masanızda en az bir yoga pozu yaparak kendinizi merkezde tutun.

Örneğin, XDesk, aşağıya doğru değiştirilmiş aşağı doğru köpek omuz gerdirmesi ve yukarıda gösterilen bükülmüş burgu dahil, kolayca dahil edebileceğiniz birkaç pozu bir araya getirdi.

5

Ücretsiz Dersler Arayın (Ve Eğiticiyi İpucu Verin)

Uluslararası Yoga Günü haftasında, birçok eğitmen ve stüdyo ücretsiz dersler ve etkinlikler sunar. Size en yakın sınıfları bulmak için en sevdiğiniz yerel stüdyonuza veya şehrinize bakın ve bir arkadaşınızla katılmak için bir tane seçin.

Daha sonra dersten sonra, eğitmene bahşiş verin ya da stüdyosuna bağışta bulunun. Bu gerekli değildir, ancak topluma geri vermenin ve bir sonraki ücretsiz etkinliği desteklemek için ödemeyi yapmanın harika bir yoludur.

6

Yeni Bir Stil Stili Deneyin

geri tepme poz
Kendra Grafikler

Yoga pratiğiniz de dahil olmak üzere, hayatın her alanında bir telaş içinde sıkışıp kalmak kolaydır. Hangisi ironik ki, yoganın sizi sınırlarınızı zorlamaya teşvik ettiği düşünülürse.

Fakat aynı stüdyoya gidiyorsanız, aynı uygulamayı yapıyorsanız, hepsi aynı eğitmen altında aylarca veya yıllar boyunca, yeni bir şey denemek için zaman olabilir. Farklı bir sınıf stili bulmak ve zamanlamak için Uluslararası Yoga Günü’nü bahane olarak kullanın.

Örneğin, uluslararası alanda tanınmış bir yoga eğitmeni, akrobatik yoga öğretmeni ve More Than Dreaming’in kurucusu Kendra Charts, uygulamanıza yeni bir hayat vermek için durgun yoga, hava yoga veya acro yoga denemeyi önerir.

Acro yoga hareketlerini kendi başınıza denemek istiyorsanız, Charts başlamak için aşağıdaki pozları sunar.

Poz 1: piramit omuz streç

Bu poz, her iki partnerin omuzlarında, üst sırt ve boyundaki gerginliği bırakmalarını sağlar.

Deneyin: Uzun süre durun, birbirinize yaslanın ve avuç içi kısımlarınızı birbirine bastırmak için ileriye doğru gidin. Kalçalarınızı birbirinizden uzağa doğru itin ve aynı zamanda kollarınızı yukarı doğru uzatın ve göğüslerinizi birbirine doğru hareket ettirerek kollarınız ve torsolarınızla bir çeşit “piramit” yaratın. Uzatma bulmak için elinizde daha fazla veya daha az bir baskıya ihtiyacınız varsa, birbirinizle konuşun. Dışarı çıkmak için dik duruncaya kadar içeri doğru yürüyün.

Poz 2: Sırtlı Badakonasana

Nefes kalitenizi arttırın ve birbirinizle bağlantı kurun.

Deneyin: Partner one boyunda oturuyor ve ayak tabanlarını bir araya getiriyor, dizleri dışarı açılıyor. Eş iki, ilk eşin arkasına oturur, ayaklarını yere diker, dizleri bükülür. İki ortak, geriye doğru eğilir, kollarının başının üstünde uzanır, ortağını hafifçe öne doğru bastırıp, desteklenen bir sırt bandına uzanır. İkinci eş iletişim kurmalı ve bir ortağın ne kadar ileri gidebileceğine duyarlı olmalıdır. 8 nefes al. Eşlerden biri yavaşça başlangıç pozisyonuna geri döner, eşinizi iki yerine oturtmak için rehberlik eder. Rolleri değişmek.

Poz 3: Sırt Böceği

Bu sırt bükmede (gösterilen), broşür kontrolü tamamen tabana ve yerçekimine teslim etmelidir.

Denemek:

Afiş (en iyi kişi): Tabanınızın ayaklarından uzağa doğru yüzün ve parmaklarınız orta çizgiye bakacak şekilde tabanın ayak bileklerine tutun. Arkanı bir sırt kemerine sokarak gevşetin. Bacaklarınızı yere doğru ağır tutun. Eşiniz alıştırma boyunca size destek olurken teslim olun. Poztan çıkmak için, tabanın ayak bileklerini tutun ve taban sizi yavaşça aşağıya indirirken ayaklarınızı yeryüzüne yerleştirin.

Taban (altta kalan kişi): Sırtüstü uzanın ve her iki ayağınızı tavana doğru (11 numara gibi) dikey olarak, parmaklarınız uç bandın üst kısmına yerleştirilmiş şekilde uzatın. Broşürün ayağınıza yaslanmasına izin verin, böylece onu destekliyorsunuz. Her iki dizinizi bükerek göğsünüze doğru çekerek broşürün daha derin bir sırt bükmesini sağlayın. İkiniz de hazır olduğunuzda, bacaklarınızı dümdüz uzatmak için topuzu yukarı doğru bastırarak el ilanını yerden kaldırın. Bacaklarınızı 90 derece açıyla kalçalarınız üzerinde dikey olarak hizalayın. Bacaklarınızı dengelemek için göbeğinizi tutun.

Poz boyunca denge konusunda endişeliyseniz, yardımcı olmak için bir gözcü kullanın.

7

Yaşam Boyunda Bir Yoga Deneyimine Yatırım Yapın

HeliYoga Sınırsız
Maverick Helikopterleri

Bir yoga merkezine çekilmek ya da tatile gitmekle mücadele fikriyle oynuyorsanız, kurşunu ısırmak ve taahhütte bulunmak için Uluslararası Yoga Gününden daha iyi ne olabilir? Dağlara veya tropik sahillere poz vermek için sayısız fırsat var, ancak burada denemek isteyebileceğiniz birkaç harika deneyim var (biraz şaşırtıcı bir şekilde çoğu Las Vegas’ta):

  • HeliYoga Sınırsız: Maverick Helicopters Las Vegas bir charter helikopter şirketi, helikopterle yalnızca erişilebilir bir alanda Fire State Park Vadisi’nde uzak iniş olan, lüks helikopter uçuş ve yoga deneyimi sunuyor. Siz ve en yakın arkadaşlarınızdan beş tanesine vardığınızda, Silent Savasana’dan bir eğitmen ile 75 dakikalık özel bir yoga seansının tadını çıkaracaksınız. Ders boyunca, her biri özel bir çalma listesi ve talimatlar ileten kablosuz kulaklıklar takacaksınız; böylece nefes kesen kırmızı kaya oluşumlarına devam ederken takip edebilirsiniz. Elbette, her şey bir kuruşa mal oluyor – iki buçuk saatlik bir deneyim için birkaç bin dolar.
  • Camelbak Pursuit Serisi: Dış mekan bilginizi derinleştirirken doğa ile iletişim kurmak isteyen açık havada bir türseniz, Camelbak Pursuit Serisi sizin için doğru seçenektir. Bu üç ila dört günlük olaylar sabah meditasyonları ve günlük yoga dersleri veriyor, ancak bu buzdağının görünen kısmı. Kampa girmeden, kürek çekmeye, kanoya, kaya tırmanışı ve sörf yapmaya kadar her şeye katılabilir, hepsi kamp yaparken, yeni arkadaşlarla tanışabilir ve açık havada harika vakit geçirebilirsiniz. Tüm o-bang için biletler, yemek ve konaklama dahil olmak üzere yaklaşık 400 $ ‘a mal oluyor, ancak yerinde kamp yapmak günde sadece 50 $ kazanıyor.
  • Yunuslar Arasında Yoga: En azından bir kere denemeniz gereken bir diğer Las Vegas deneyimi, Mirage’nin Yunuslar Arasında Yoga, tüm yoga dersinin Secret Garden & Dolphin Habitat’ın sualtı gözlem odasında yapıldığı yer. Başka bir deyişle, 50 dolarlık yoga sınıfınız sizi sakin mavi su ve güzel deniz canlıları ile çevrilidir. Bir günlüğüne denizkızı gibi davranmanın daha iyi bir yolu var mı?
  • Yoga Surf Nutrition Retreat: Nihai yoga sağlıklı yaşam merkezi için Meksika’nın Todos Santos kentindeki Rancho Pescadero sınırının güneyine gidin. Bu dört günlük etkinlik, iki günlük yoga seansı, iki sörf dersi, yemek pişirme ve beslenme dersleri, 60 dakikalık bir masaj ve konaklamanız süresince tüm yiyecek ve içeceklerinizi içerir. Tabii ki, geri çekilmeye uçuşlar veya ulaşım dahil değil, birkaç bin dolara mal oluyor, ancak vardığınızda bir kez daha gevşeme ve kolaylıkların üstesinden gelmek zor.
8

Evinize Küçük Bir Yoga Ekleyin

yoga evleri
Nadir Mallar

Sakin olmanızı ve merkezinizi bulmanızı hatırlatan bir mandala kolyesi veya iyi yerleştirilmiş bir duvar askısı, yoga yaşam tarzınızın bir parçası olmanın harika bir yoludur. Ancak, burada evinize yoga yapmak için tonlarca para yatırmanız gerekmez.

Küçük biblolar ve eğlenceli ev eşyaları makul bir fiyata harika bir seçenek. Örneğin, bu yoga pozları altlıkları, Yoga Joes oyuncak askerleri ve yoga, UncommonGoods’dan gelen yiyecek kesicileri oluşturmaktadır. Yaşamın ve yoganın o kadar ciddi olmak zorunda olmadıklarını hatırlatıyorlar.

9

Senin Maceraların Instagram

Yoga maceralarını Instagram’da göremiyorsan, gerçekten oldu mu? Tabii ki yaptılar. Fakat Lonidier, “Yoga Instagram’da büyük ve kesinlikle #ternationalyogaday hashtag olacak.” Üzerinde çalıştığınız bir duruşta kendinizin bir resmini çekin ve etiketleyin. ”

Instagramming, dünyanın dört bir yanından diğer yogilerle etkileşimde bulunmak için iyi bir yol değil, zaman içindeki ilerlemenizi izlemeniz için de iyi bir yöntem. “Gelecek yıl aynı duruşta kendinizin fotoğrafını çekin ve karşılaştırın. Uygulamanızın nasıl geliştiğini görün. Zor işinizi onurlandırmanın ve aklınızı bir şeye ayarladığınızda ne kadar yetenekli olduğunuzu görmenin harika bir yolu. “Lonidier diyor.


Yorum Yap

    Yorum Yap