1. Anasayfa
  2. Popüler Yoga Türleri

Sadece Yogaya Su Ekleyin

Sadece Yogaya Su Ekleyin
0

Belli bir yaştaki kadınları y yerelimdeki havuzdaki erişte ile uzanırken görmüştüm, bu yüzden su yogunluğunun neyle ilgili olduğunu bildiğimi düşündüm: standart yoganız sulandırılmış, muhtemelen süper yumuşak, belki biraz sıkıcı. Yine de, su yogalarıyla ilgili bir makale planlıyordum, bu yüzden bir sınıf için aynı YMCA’ya doğru koştum. Ve oğlum, şaşırdım.

Günümde oldukça fazla yoga yaptım ve çok miktarda yüzme yaptım, ama ikisi de beni suda yoga yapmanın nasıl bir şey için hazırlamadı. Su, yerçekimi ile olan ilişkinizi bitirirken sizi sayar ve destekler. Birçoğumuz muhtemelen havuzun dibinde amut yapmaya çalıştık. Karada toplanmaktan başka bir şey yapmak sorun değil, ama bir kez oradaysanız, her şey hafif ve titreyen bir hal alır, çünkü su vücudunuzu havadan tamamen farklı bir şekilde destekler. Havuzda, bazı yoga pozları daha kolay hale gelirken, diğerleri daha zor görünür. (Bir dakika içinde bu konuda daha fazla.)

Makalede Neler Var?

Aqua Yoga Arkaplan

Çoğu su egzersizi gibi (yüzmenin yanı sıra) aqua yoga süper düşük etkilidir ve eklem ağrısı çeken insanlar için güçlerini, esnekliklerini ve hareket alanlarını iyileştirmeleri için ideal bir yoldur. Aqua Kriya Yoga’da eğitilen ve Austin, Teksas’ta öğreten Katherine Winge, “Suyun yüzdürücü etkisi, bir kişinin eklemlerdeki ağırlığını baskı altına alır, insanların egzersiz yaparken hissedebileceği ağrı veya rahatsızlığı giderir. vücut suya daha az ağırlık verir, kaslar gevşer ve bu nedenle daha az yaralanma insidansı ile gerilebilir ve güçlenebilir .. Artrit, kalça ve veya diz protezi olanlar da dahil olmak üzere çok çeşitli insanların aqua yogadan faydalandığını gördüm. skleroz, fibromiyalji, kas distrofisi, anksiyete, depresyon, doğum öncesi, doğum sonrası, ameliyat sonrası, dengeleme zorluğu çeken kişiler, siyatik ve yeni başlayanlar ile zaten düzenli bir pratiği olan insanlar. ”

Aqua Kriya Yoga işletme müdürü Nancy Britton’a göre Aqua Kriya Yoga, 2000’li yılların başında, Saratoga, Kaliforniya, YMCA’da bir dahil etme programından ortaya çıkan bir su talimatı tarzıdır. Kurucu Camella Nair’in yaklaşımı, fiziksel sınırlamalar, yaralanma veya hastalık nedeniyle mat üzerinde pratik yapamayan kişilere yoganın yararlarını getiriyor. Nair, yılda birkaç kez Yoga Alliance onaylı öğretmen eğitimi programına sahiptir. Başka su yoga yöntemleri olsa da, Nair nefes, sahne ve uyumu vurgulamak gibi modern toprak yogalarına olan sadakatiyle kendisini farklılaştırıyor.

Ne giymek

Havuza girmeyi düşündüğünüzde muhtemelen mayo giymeyi düşünürsünüz ve bu kaygı yaratan bir şey olabilir. Harika olan şey, mayo su yoga için en uygun kıyafet olsa da, bir kez suya daldıktan sonra, tüm bilinçliliğinizi kaybedebilirsiniz. Su görünmezlik pelerini gibi davranır. Asla poponun neye benzediğini düşünmek zorunda değilsin çünkü kimse göremiyor.

Ne bekleyebileceğinizi

Pek çok arazi konumu, özellikle duvarı zeminmişmiş gibi kullandığınızda, havuza adapte edilebilir. (Bu yaklaşım, hamileliğin sonlarında yoga yapan herkese aşina olacaktır.) Plank, chataranga ve kobra duvarda yapılır. Kickboard ve bu erişte gibi sahne de devreye girebilir. İki erişte tarafından desteklenirken savasana’da yüzmek oldukça keyifli.

Suyun bilinen bir yoga pozunu nasıl etkilediğini incelemek için, savaşçı III’e bir göz atalım. Karada, bacağınızı dik tutmak için genellikle çok fazla çaba harcanır. Suda, bacak yüzer, kalçalarınızın hizalaması gibi başka şeylere odaklanmanıza izin verir. Piramit gibi dik durmak, karada deneyimli bir yoga öğrencisine özellikle zor gelmez, fakat suda, çekmeyi önlemek için çekirdeğimi ve bantları çok daha güçlü bir şekilde (artı elim ile suyla) bağlamak zorunda kaldım bir tarafa geç. Her ne kadar su yoga hareketi düşük olan öğrenciler için harika olsa da, beklenmedik bir eğlence de dahil olmak üzere uygulamalarını derinleştirmek isteyen herhangi bir yoga uzmanına sunabileceği çok şey var.

    İlginizi Çekebilir
    Kadınla çalışan yoga eğitmeni

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir