1. Anasayfa
  2. Egzersiz Yapmak İçin Motivasyonu Bulmak

2019 Yılının En İyi 7 Spor Psikolojisi Kitabı


0

Editörlerimiz bağımsız olarak en iyi ürünleri araştırır, test eder ve tavsiye eder; İnceleme sürecimizle ilgili daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz. Seçtiğimiz linklerden yaptığımız alışverişlerden komisyon alabiliriz.

Spor psikolojisi son yıllarda atletizmin en önemli yönlerinden biri olarak ortaya çıkmıştır. Spor psikolojisi alanı, sporcuların performansını ve gelişimini geliştirmek için insan psikolojisi bilgisini kullanır. Spor psikologları genellikle profesyonel veya amatör sporcuları eğitir, zihinsel dayanıklılıklarını geliştirir veya yaralanmaların psikolojik acılarını yener.

Bir sporcu, antrenör veya ebeveyn olun, spor psikolojisi hakkında daha fazla bilgi edinmek performans ve zindeliği optimize etmenize yardımcı olabilir. Sporcuların yaptıklarını neden yaptıklarını anlamak için bir şampiyonluk kazanmak için gereken zihinsel sertliğin arkasındaki bilimi keşfetmekten, spor psikolojisi kitapları çeşitli okuyucular için göze çarpan kaynaklar olabilir. Ve sadece bir spor hayranı olsanız bile, bu kitaplar hem evde hem de işte hayatta başarılı olmanıza yardımcı olacak araçlar sağlayabilir. Bu kitapların birçoğu da mükemmel bir ses dinliyor; böylece işe gidip gelmek için ya da spor salonunda biraz ihtiyaç duyulan ilham almak için spor salonunuzu ayarlayabiliyorsunuz. Kendiniz için spor psikolojisi üzerine yazılmış bu popüler ve popüler kitapları inceleyin.

Makalede Neler Var?

En Çok Tıklananlar

En İyisi: Darrin Donnelly’s Warrior Gibi Düşünüyor

Amazon’dan satın alın

Darrin Donnelly’nin Amazon’un en çok satan kitabı Think Like a Warrior , bir fikrini ortaya çıkarmak için bir masal kullanıyor. Bu kitap, UCLA basketbolu John Wooden, Alabama futbolu Paul “Ayı” Bryant, Vince Lombardi, Buck O’Neil, Herb Brooks da dahil olmak üzere beş ünlü antrenör tarafından ziyaret edilen bir adamın, modern spor psikolojisinin temel derslerini öğretmesi için kurgusal bir anlatım kullanıyor. O aşağı ve dışarıda.

Yazar, bu koçluk felsefelerini, özgüveninizi geliştirme, zihinsel sağlamlığı, kendi kendine konuşma gücünü kullanma ve daha fazlasını içeren beş derse indirgemektedir. Kitabın benzersiz bakış açısı, spor psikolojisi ile ilgili çok az deneyime sahip olan ancak temel kavramları eğlenceli bir şekilde anlamak isteyen sporcular için harikadır; aileniz ve işiniz için güçlü bir lider olmanıza yardımcı olmak için de kullanılabilir. Bunu, hayatınızın ihtiyacı olan her şeye en üst düzey koç olmak olarak düşünün.

Yeni Başlayanlar İçin En İyi: Spor Psikolojisi – Eksiksiz Bir Giriş

Amazon’dan satın alın Walmart’tan satın alın

Spor psikolojisini anlamak istiyorsanız, bir tanıtım kolej kursu başlatan bir öğrencinin yaklaşımını almak kötü bir fikir değildir. Spor Psikolojisi – Eksiksiz Bir Giriş , bu alana kolay okunur, sade bir İngilizce giriş olarak tasarlanmıştır. Alan deneylerinin açıklamaları ve önemli bulguların özetleriyle birlikte, Hull Üniversitesi’nden yazar Dr. John Perry, öğrencilerin kendilerini öğretmek için kullanabilecekleri bir kitapta spor psikolojisini yıkıyor. Bu kitap spor psikolojisi hakkında çok şey öğrenmenin en iyi yolu olabilir, ancak kesinlikle ulaşılabilir ancak akademik bir yol izler.

Sporcular için en iyisi: Acımasız

Amazon’dan satın alın Walmart’tan satın alın

Spor psikolojisi ve bunları nasıl uygulayacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen sporcular Tim Grover’ı dinlemek isteyebilirler. Grover, Michael Jordan ve Kobe Bryant gibi atletlerle çalışarak en iyi zihinsel dayanıklılıklarını kullanmalarına ve rakiplerinin zayıflıklarını kullanmalarına yardımcı olan bir eğitmendir.

Acımasız olarak , Grover en iyi sporcu olmanın ve en yüksek seviyede kazanmanın ne olduğunu anlatıyor . Kitap, spor psikolojisi ile kendini bir hedefe nasıl adayacağına ve başarılı olmak için neye bağlı olduğuna dair fikirlerini açıklamak için çeşitli anekdotlar kullanıyor. Sesi doğrudan ve vahşice dürüst, okuyuculardan en üst düzeyde başarılı olmak için neyin gerekli olduğu konusunda net bir fikir bırakıyor.

Ebeveynler için En İyisi: Oyunu Değiştirme

Amazon’dan satın alın

Spor psikolojisi kitaplarının en büyük izleyicilerinden biri sporcuların kendisi değil, çocuklarının sporda en iyi şekilde başarılı olmalarını sağlamak isteyen ebeveynlerdir. Spor psikolojisi üzerine her yaşta sporcuların ebeveynlerinin tadını çıkarabileceği pek çok kitap var, ancak John O’Sullivan’ın Oyunu Değiştirmesi: Ebeveynin Mutlu, Yüksek Performanslı Sporcuları Yükseltmek ve Çocuk Sporlarına Geri Dönmek İçin En İyi Rehber , Amazon’da ortalama beş yıldız var.

Eski bir gençlik spor koçu olan O’Sullivan ve sporcu, ebeveynlerin çocukların spor yapmak için olumlu ve eğlenceli bir ortam oluşturmasına nasıl yardımcı olabileceğini yazmak için kişisel deneyimini kullanır. “Oyun” u “oyun topu” na geri koymak istiyor, ”diyor, birçok gençlik liginin yönetildiği yetişkin merkezli bir biçimde spor düşünmek yerine. Çocukların yaklaşık yüzde 70’i 13 yaşına kadar sporu bırakıyor çünkü çok rekabetçi ve acımasız oluyor.

Ebeveyn Kılavuzu için yapılan değerlendirmeler neredeyse evrensel olarak kitabı ebeveynlere tavsiye eder, birçoğu da koçlar için okumaya ihtiyaç duyulmasını ister.

Gençlik Koçları için En İyi: Gençlik Koçları için Spor Psikolojisi

Amazon’dan satın alın Walmart’tan satın alın

Genç Koçların Spor Psikolojisi başlıklı başlık, gençlik koçlarının davranışlarının çocukları nasıl etkilediğini ve liderlik konumlarından en iyi şekilde yararlanmak için ne yapabileceklerini anlamalarına yardımcı oluyor. Kitap, çocukları motive etmelerine ve ilham vermelerine yardımcı olurken aynı zamanda sporcular için alandaki kaygı ve stresi en aza indirgemeye yardımcı olacak davranış kuralları sunar.

Kitap aynı zamanda bir antrenörün yasal sorumlulukları ve en iyi sonuçları verebilecek spor psikolojik becerileri gibi önemli koçluk alanlarını da kapsıyor. Hakemler kitabı basit yaklaşım ve eğitim tonu için tavsiye eder. Saf rekabetten ziyade bütüncül gençlik gelişimi koçluğu tarzını teşvik eder.

En İyi Bütçe: Zihinsel Eğitim Sanatı – Performans Mükemmelliğine Bir Rehber

Amazon’dan satın alın

Ucuz ve iyi puan, Zihinsel Eğitim Sanat – “maksimum performans” Performans Mükemmellik A Guide okurların ulaşmak için nasıl anlamamıza yardımcı olur performans koçu DC Gonzalez tarafından yazıldı, Zihinsel Eğitim Sanat nasıl spor psikolojisi ve ruhsal koşum okuyucuları öğretir daha fazla güven, zihinsel sağlamlık ve başarı için eğitim bilgisi.

Bu kitap sporcular için popüler ancak diğerleri arasında eğlence verenler, müzisyenler veya işadamları için geçerli olabilir. Zihinsel tokluk tekniklerini öğretmeye odaklanan kitap, insanların yüksek baskı durumlarıyla baş etmelerine yardımcı olmayı vaat ediyor. İpuçları, ayrıca, yaşamınızın her alanında yardımcı olabilecek odak noktanızı ve konsantrasyonunuzu geliştirmenize yardımcı olacaktır.

En İyi Kapsamlı: Şampiyonun Zihinleri

Amazon’dan satın alın Walmart’tan satın alın

Sporculara yönelik, ancak ebeveynlere ve antrenörler için geçerli olan Champion’s Mind, spor psikolojisi bilgisi ile gerçek dünya uygulamasının mükemmel bir karışımıdır. Spor psikoloğu Jim Afrremow tarafından yazılan The Champion’s Mind , bazı sporcuların gelişmesine ve diğerlerinin fiziksel yeteneklerinden en iyi şekilde yararlanmamalarına izin veren psikolojik niteliklere odaklanır. Kitap, okuyuculara Afremow’un Heisman Trophy kazananlarına, profesyonel sporculara ve Olimpiyatçılara verdiği tavsiyelerde bulunma iddiasındadır.

Şampiyonun Zihni, okuyuculara oyunlara nasıl hazırlanacağını, harika bir takım arkadaşı kılan şeyleri ve zihinsel olarak oyuna, diğer şeylerin yanı sıra nasıl kilitleneceğini söyler. Tavsiyenin yanı sıra, bu kitapta oyununuzu bir üst seviyeye çıkarmak için en iyi eğitmenlerden gelen en gelişmiş egzersiz programı da bulunmaktadır.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir