1. Anasayfa
  2. Egzersiz Yapmak İçin Motivasyonu Bulmak

Egzersiz yapmayı sevmiyor musun? Korkularını Aş

Egzersiz yapmayı sevmiyor musun? Korkularını Aş
0

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca Amerika’nın kilo sorunu hakkında çok şey yapıldı ve neden bu kadar şişman olduğumuzu tartıştık. Bunun açık bir nedeni, yeterince hareket etmememiz ve düzenli olarak ne kadar sandalye harcadığımı düşünerek buna inanabiliyorum. Bazıları bizi tembel olarak adlandırabilir, ancak bu açıklamanın biraz kolay olup olmadığını merak ediyorum. Sonuçta, en başarılı ve tanıdığım insanlardan bazıları düzenli egzersiz yapmayan insanlardır. Onları tembel olarak adlandırmam, ama iddiaya girerim ki bu kendilerine söyledikleri şeylerden biri.

Makalede Neler Var?

Gerçekten Tembel miyiz?

Bazılarımızın bazen tembel olduğundan emin olduğum halde, egzersiz yapmadığımız bir nedenin tembellik olmadığına, egzersiz fikrine dehşet hissi vermediğine ikna oldum. Uzun süredir yapmadıysanız ve bazı insanlar için, vücudu artmış kalp atış hızı, ağır nefes alma ve aşırı terleme noktalarına götürmek fiziksel zorlama olabilir. Uçan domuzlar kadar yabancı görünebilir.

Peki, neden korkuyorsun? Yeni sınavımı deneyebilirsin, Egzersizden Korkuyor musun? ve bir şey zil sesi olup olmadığını görmek için aşağıdaki listede ilerleyin. Eğer öyleyse, egzersiz korkunuza bazı çözümler bulabilirsiniz:

1. Yaralanma Korkusu

Çok fazla egzersiz yapmadıysanız, ilk kez egzersiz yaptığınız normal rahatsızlık (örneğin, kasları yakmak veya ağır nefes almak) ile ağrı arasındaki farkı söyleyemeyebilirsiniz. Aslında, bir acemi çok fazla tweaks ve twang hissedebilir, her şey kopuyor, yırtılıyor veya parçalanıyor gibi hissedebilir.

Tutum Ayarı . Egzersiz yaparken bir şey hissetmeniz kaçınılmazdır, ancak gerçek acıyı normal duyulardan ayırmak önemlidir. Endişeleniyorsanız, egzersizi durdurmak ve egzersiz süreniz boyunca neler hissettiğinizi öğrenmek için bu uyarı işaretleri listesini okuyun. Ayrıca, yaralanma riskinizi en aza indirmek için birkaç temel şey yapabilirsiniz:

  • Doğru ayakkabıyı al . 10 yıl önce satın aldığınız koşu ayakkabılarını giymek iyi bir fikir değildir ve her türlü soruna yol açabilir. Vücudunuza ihtiyaç duyduğu desteği vermek için kaliteli bir çift ayakkabıya yatırım yapın.
  • Doğru formu öğren . Ağırlıkları kaldırıyorsanız, kendinizi incitmenin ilk yolu egzersizlerinizde çok fazla ağırlık kaldırmak ve / veya kötü form / duruş kullanmaktır. Egzersizleri nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, kişisel bir antrenör işe alın, egzersiz programlarını ve açıklamalarını / resimlerini bulmak için Egzersiz Merkezimi ziyaret edin ya da makinelerin nasıl çalıştığını ve size bazı temel bilgiler vermek için bir spor salonu çalışanı edinin.
  • Antrenmandan önce ısın . Antrenmanlardan önce insanların uzandığını görebilseniz de, bunun hakkındaki görüşüm bunu atlamak. Daha spesifik bir ısınma yapmaktan daha iyisin. Yürüyorsanız, ılımlı bir yürüyüşle başlayın. Koşuyorsanız, hızlı bir yürüyüşle başlayın. Ağırlıkları kaldırıyorsanız, önce küçük bir kardiyo yapın ya da her bir egzersizi hafif ağırlıkla ısıtın. Isınmadan antrenmanınıza atlamak yaralanmalara ve acılara neden olabilir.
  • Zindelik seviyenizde çalışın . Çok yakında çok fazla şey yaptığınızda birçok yaralanma meydana gelir. Hafif bir programla başlayın ve güçlendiğinizde daha yoğun ve sık sık antrenmanlara kadar çalışın. Örneğin, yalnızca 10 dakika yürüyebiliyorsanız, oradan başlayın ve her hafta zamanınızı artırın.

2. Bir salak gibi görünmekten korkma.

Bir koşu bandından düştüm. Diğer insanların koşu bandından düştüğünü gördüm. İnsanları merdivenlerde seyahat ederken, ayakları üzerinde dambıllarını bıraktıklarında ve odanıza yanlışlıkla fırlatıp CD çalarlarını mahvederken gördüm. Egzersiz yaparken, özellikle çok fazla terleyen insanı alıp, hareketli parçaları olan makinelerle bir araya getirdiğinizde her şey olabilir. Bir makinenin nasıl çalıştığını çözemediğinizde veya doğru bir egzersiz yapıp yapmadığınızdan emin olmadığınızda da aptal gibi hissetmek mümkündür.

Tutum Ayarı . Bir makineden düşerseniz, kilo verin ya da koşu bandının altına girip ölmek istemenize neden olacak başka bir şey yaparsanız, burada tek bir seçenek var: gülmek … kendinize gerçekten zarar vermediğiniz ve yardım için bağırmanız gerektiği sürece. Makinelerin nasıl kullanılacağını çözemiyorsanız, yardım istemekten korkmayın. Hiçbirimiz makinelerin ve ağırlıkların nasıl kullanılacağını bilerek doğmadık… hepimiz bir yerden başlamak zorundayız. Bir spor salonu çalışanından veya antrenöründen yardım isteyin veya bir arkadaşına sorun (setler arasında dinlenirken). Çoğu insan yardım etmekten mutlu olur.

3. Acı Korkusu .

Her zaman acıdan nefret ettim ve olabildiğince kaçınmak için yolumdan gittim. Bu muhtemelen çoğu insan için doğrudur, bu yüzden bazıları egzersiz yapmaktan kaçınır, bu yüzden onlar için acı çekmekten başka bir şey olmadığı korkusuyla.

Tutum Ayarı . Benden sonra tekrarlayın: Egzersiz zarar vermek zorunda değildir. Şimdi, incindiğim zaman, PAIN hakkında konuşuyorum, normalden daha hızlı hareket etmeye başladığında vücudunuzun yaşadığı değişikliklerden bahsetmiyorum (örneğin, artan nefes alma, terleme ve kalp atış hızı).

Egzersiz acı vermemeli ve eğer öyleyse, ya yavaşlamalısınız ya da durmalısınız. Kardiyo egzersiziniz sırasında nefes alamıyorsanız, çok çalışıyorsunuz (kasten aralıklarla egzersiz yapmıyorsanız).

Kıvrılma lekeleri, yan dikişleri veya bir egzersiz programına başlamanın diğer genel yan etkilerini yaşıyorsanız (neler olup bittiğini belirlemeye yardımcı olmak için yaralanmalara ve semptomlara bakın), durmanız, soruna dikkat etmeniz ve yarın yeniden başlamanız gerekebilir.

Vücudunuz egzersiz yapmaya adapte olurken bazı tweaks hissetmek normaldir. Ağırlıkları kaldırırken, kaslarınızda biraz yanma hissetmek normaldir.

Güçlendikçe, vücudunuzun tepkisine alışacak ve daha ağır ağırlıklarla kendinize meydan okuyabileceksiniz. Eklemlerde keskin bir ağrı hissederseniz, kaslarda veya bağlarda yırtılma veya normal hissetmeyen herhangi bir şey hissederseniz, o zaman durup iyileşmeyen bir doktora göründüğünüzde.

4. Terleme Korkusu .

Bir müşterinin bana ne kadar ter olduğunu ‘normal’ diye sorduğunu söyleyemem. Müşterilerim de terleme için özür dileme, terleme için mazeretler yapma (“Adam, burası sıcak mı, ne?”) Ve tereddüt etmeden tereddüt etmeden benden uzak durmaya çalıştım.

Çok terliyorum ve bu konuda hiç endişe duymadım, ancak bazı insanların ne kadar terledikleri konusunda gergin olduklarını biliyorum ve bazı insanlar bu yüzden egzersiz yapmaktan kaçınıyor.

Tutum Ayarı . Terleme söz konusu olduğunda gerçekten ‘normal’ yoktur. Terleme basitçe vücudunuzun sizi serinletme şeklidir ve bazılarımız diğerlerinden daha çok terler.

Terleme ve / veya vücut kokusu konusunda endişeleniyorsanız, ter emici kıyafetler giymek (böylece ter vücudunuzu daha serbest bırakır) ve yiyeceklerden (sarımsak, soğan ve alkolden uzak durmak gibi) atmanız gereken bazı temel adımlar vardır. ) daha güçlü kokulara neden olabilir.

5. Başarısızlık Korkusu.

Bunu açıklamak zorunda olmadığımdan eminim, değil mi? Birçoğumuz başarısız olmaktan korkuyor ve bu konu söz konusu olduğunda, bu başarısızlık birçok şekilde yaşanabiliyor – kilo vermemek, egzersiz yapmak, egzersiz programına devam etmek, doğru şeyi yapmak , vb.

Tutum Ayarı . Bu korkuyla baş etmenin en basit yolu, ulaşabileceğinizi bildiğiniz bir hedef belirlemektir. Çalışmak için uzun vadeli hedeflere sahip olmak güzel ama şu an için elinizden geleni yapmanız gerekiyor. Çıtayı çok yükseğe ayarlarsanız, kendinizi başarısızlığa karşı da ayarlarsınız ve bu tamamen çıkmak için bir bahane olabilir.

Konfor bölgenizden bir şey çıkarsanız, risk alırsınız. Ancak, sadece bir risk alma hareketi, sizi devam ettirmek için ihtiyacınız olan tüm başarı olabilir. Egzersizde Başarısız Olmanın Doğru Yolu hakkında daha fazla bilgi edinin ve daha sonra egzersiz mükemmelliği uzmanı olup olmadığınızı belirleyin. Eğer öyleyse, bu farkında olmak ve üzerinde çalışmak için bir şey.

Korkularınız hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Teste katılın, Egzersizden Korkuyor musunuz? ve fitness korkularınızla başa çıkın.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir