1. Anasayfa
  2. Egzersiz Yapmak İçin Motivasyonu Bulmak

28 Sahneyi Sallayan Sağlıklı Yaşamda Etkili Kadınlar

28 Sahneyi Sallayan Sağlıklı Yaşamda Etkili Kadınlar
0

Zaten “sağlık” nedir? Şey, bu onun içindeki güzelliğin türü – hiç kimse sağlıklı yaşamın herkes için ne anlama geldiğini bilmiyor, ama herkes sağlıklılığın kendileri için ne anlama geldiğini bilmiyor.

8 Mart’taki Dünya Kadınlar Günü beklentisiyle, sağlık, beslenme, tıp ve yaşam tarzı alanlarında hareket eden, çalkalayıcı ve yenilikçi olan kadınlar, sağlıktaki en etkili kadınlardan bazılarıyla konuştuk.

2019 Dünya Kadınlar Günü teması #BalanceforBetter. Engelli yarışçılardan işlevsel hekimlere, manevi şifacılara kadar, bu kadınlar sadece kendi endüstrilerinde değil istihdam, girişimcilik ve daha birçok alanda daha iyi bir denge kuruyorlar. Onları kutlayalım.

Makalede Neler Var?

Lauren Ash: Om’da Siyah Kızın Kurucusu

Instagram / hellolaurenash

2014’te Lauren Ash, stüdyo ve atölyelerde sürekli olarak çok az renkli kadından biri olduğunu fark eden bir yoga hocasıydı. O zamanki 9-5 işinde toplumu teşvik etmeye odaklanıldı ve Ash, sağlık için sevgisini topluluğa olan sevgisiyle birleştirebileceğini fark etmeye başladı.

Om’da Black Girl, sağlık sektöründeki rengarenk kadınların güvenli bir yere sahip olma gereksiniminden doğdu. Bu mekânları yaratma arzusu, ırksal olarak motive olmuş nefret suçlarının şifa bulması ve bağlantı kurması için ilham verdiği 2007’de bir üniversite öğrencisi olarak zamanına dayanıyor.

2014’teki tanıtımından bu yana, Black Girl In Om, blog, podcast ve etkinlik dizileriyle etkili bir çevrimiçi varlık haline geldi.

Robin Berzin, MD: Maydanoz Sağlığının Kurucusu

Maydanoz Sağlık

Bugünlerde, Dr. Robin Berzin olmadan fonksiyonel tıp düşünmek zor. Hızla büyüyen, fonksiyonel bir tıp uygulamasının kurucusu olan Dr. Berzin, en son teşhis ve teşhis testlerini en son beslenme ve yaşam tarzı müdahalelerinde birleştirmiştir.

Sonuç odaklı bir yaklaşım kullanarak, Maydanoz Sağlık, doktorları ve hastaları uzun süre – yani ömür boyu eşler. Hastalığın kök nedenine odaklanmak için birincil bakımı yeniden tasarlayarak, Maydanoz modelinin, ömür boyu sağlık maliyetlerini düşürürken, kronik koşulları tersine çevirip iyileştirdiği kanıtlanmıştır.

Maydanoz Sağlık merkezleri şu anda New York, Los Angeles ve San Francisco’da bulunuyor, ancak gelecek yıllarda daha fazla görmeyi bekliyorlar.

Arianna Huffington: Thrive Global’in Kurucusu ve CEO’su

Getty Images

Arianna Huffington, sağlıklı yaşam süperstarına dönüşmüş bir medya şirketi. 2007 yılında şiddetli tükenmişlikten sonra acı çeken Huffington, adaşı olan medya şirketi Huffington Post’tan ayrıldı ve tükenmişlik salgını sona erdirmeye adanmış yeni bir tür medya şirketi olan Thrive Global’e başladı.

Thrive Global, stres, fazla çalışma, uyku eksikliği ve diğer tükenmişlikle ilgili faktörler hakkında farkındalık yaratarak “insan potansiyelini ortaya çıkarma misyonunda”. Huffington, insanların çalışma ve yaşama şeklini değiştirmek istediklerini anladı ve Thrive Global bunun tezahürü.

Amy Morin, LCSW: Psikoterapist ve Yazar

Nezaket Amy Morin

Pek çok insan kendilerini “tesadüfi” yazar olarak adlandıramaz. Amy Morin yapabilir. Annesini ve kocasını kaybettikten sonra, Morin, neden diğerlerinden daha güçlü olduğunu öğrenmek için psikoterapi müşterilerine çalışmaya başladı. Morin 2013’te bir gün, kendine kaçınmak istediği kötü alışkanlıklar hakkında bir mektup yazdı. Bu mektup ilk kitabına dönüştü, Zihinsel Olarak Güçlü İnsanların Yapmadığı 13 Şey .

Daha sonra 13 Zihinsel Güçlü Olan Ailenin Yapmadığı Şeyleri ve 13 Zihinsel Güçlü Olan İnsanların Yapmadığı Şeyleri yayımladı. Çalışmaları, duygusal travma sonrası yaşamını almak için mücadele eden milyonlarca insana yardımcı oldu.

Morin’in duygusal travma sonrası sağlığını korumakta zorluk çeken bir numaralı ipucu: “Bir zihinsel sağlık uzmanıyla konuşun. Konuşma terapisi travmanın neden olabileceği uzun vadeli hasarın azaltılmasında çok etkili olabilir. Duygusal yaralar fiziksel yaralara çok benzer. Küçük olanlar evde ele alınabilir. Ancak, daha büyük olanlar düzgün iyileşmesini sağlamak için bir profesyonelden yardım gerektirebilir. ”

Afton Vechery ve Carly Leahy: Modern Doğurganlığın Kurucu Ortakları

Nezaket Modern Verimlilik

OB / GYN’nizle veya doğurganlık uzmanınızla randevu almadan, doğurganlık testi yapabilirseniz ne olur? Afton Vechery ve Carly Leahy’nin parlak fikirleri sayesinde yapabilirsiniz. Modern Doğurganlık doğdu çünkü kurucular doğurganlık testinin yeterince erişilebilir olmadığını düşünüyorlardı.

Vechery ve Leahy hiçbir doğurganlık testinin öngörülen bir kristal top olmadığını belirtmek için hızlı olsalar da, geliştirdikleri test size aşağıdakiler gibi uygun olan birkaç şeyi söyleyebilir: örneğin ortalamadan daha az veya daha az yumurta varsa; erken menopoza girebilirseniz; genel üreme sağlığınız hakkında bilgi; ve dahası.

Leahy, “Birincisi, kadınların sağlık hizmetlerinin temel bir parçası olarak doğurganlığı benimsemelerine yardımcı olabileceğimizi ve proaktif olmaları gerektiğini düşünmemizdeki bir kayma” diyor Leahy. Bir kadın çocuk isterse istemese de tüm seçenekleri hak ediyor. ”

Jessamyn Stanley: Yoga Öğretmeni ve Her Beden Yoganın Yazarı

Instagram / mynameisjessamyn

Jessamyn Stanley birçok yoga öğretmeni hayalini yaşıyor: Sınıfları öğretmek, insanları konuşmak ve insanları hayatını değiştiren uygulamaları yapmaya teşvik etmek için dünyayı dolaşıyor. “Tüm kalıpları kıran yogi” olarak adlandırılan Jessamyn, Her Vücut Yogasını bir yoga gövdesi gibi bir şey olmadığını kanıtlamak için yazdı.

İnsanlar fiziksel görünümleriyle ilgili kendilerini hissedince, Stanley, “Nasıl görünüyorum?” Yerine “Nasıl hissederim?” Sorusunu yanıtlamaları için ısrar eder. ikinci.

Emilie Hebert: Emilie Eats’ta Kurucu ve Blogcu

Emilie Hebert / Emilie Eats

Veganlık ve sürdürülebilirlik ateşinizi yakar mı? Öyleyse, Instagram Emilie Hebert’i (@emilieeats) takip etmek isteyeceksiniz. Güney Louisiana’daki küçük bir kasabanın yerlisi olan Emilie çok fazla büyümemiş ve şimdi de takipçilerine yaşamın her alanında, plastik kullanımında ve içerdiği toksik ilişkilerde fazlalıklarını azaltmaları konusunda teşvik ediyor.

Hebert için sağlıklı yaşamın ayrılmaz bir parçası, plastik kullanımı azaltmak, su tasarrufu yapmak veya ikinci el kıyafet almak anlamına gelip gelmediği için çevreye iyi geliyor.

Hebert, “Sağlık, fiziksel, duygusal, zihinsel ve finansal faktörlerin bir birleşimidir” diyor. “Bulunduğum sektörden geldiğimde, odak noktasını beslenmeden uzaklaştırmak zor. Ama duygusal olarak iyi olduğumuzdan emin olmak gibi sık sık diğer sağlıklı yaşam biçimlerini görmezden geliyoruz.”

Jamie King ve Alyse Mason: #ParentRiot’ta Gurus Ebeveynliği

Jamie King ve Alyse Mason

Uygun yaklaşım

Ebeveynlerin formda kalamayacağını kim söylüyor? Bu ikisi değil, orası kesin. King düzenli olarak haftada 40 mil koşuyor ve Mason Gixo’yu sağcı adamı olarak görüyor (aynı zamanda tam bir antrenmana sığamadığınız gün boyunca “aperatifler”, ya da küçük bir hareket patlama hayranı) Jamie ve Alyse kurumsal işlerini etkileyici bir pazarlama ajansı olan Fit Approach’ı bulmak için bıraktılar.

Yaşam olaylarından sonra (okuma: çocuk sahibi olma), iki fit arkadaş, sadece sağlıklı kalmak isteyen meşgul ebeveynlere adanmış Fit Approach markasının bir ürünü olan #ParentRiot’u piyasaya sürmeye karar verdi.

Sağlık, “… mükemmeliyet zihniyetinden evrimleşiyor (mahsulün tepesinde kendine güvende olmalı! Her gün en az bir saat çalışmazsam, hepsi kaybolur!) Daha fazla makyaj perspektifine,” Mason diyor. “Bazen kendimi lezzetli, besleyici yemekler haline getiriyorum. Bazen 90 dakikalık bir yoga dersinde lüksleşiyorum. Diğer günler, duş almak, sağlık gibi sayılıyor ve bu sorun değil.”

Ve ebeveynlik üzerine Kral: “Ebeveynlik her zaman Pinterest’e layık değildir. Ham, gerçek, savunmasız ve belki de şimdiye kadar karşılaştığım en alçakgönüllü şey – ve bu deneyimi paylaşmak için, ebeveynleri ebeveyn olmaktan bahseden anne-babaları destekleyen bir grup ebeveyn oluşturmaktan daha iyi ne olabilir?

Robyn Downs: Real Food Whole Life’da Kurucu ve Blogcu

Nezaket Robyn Downs

Nazik Robyn Downs için yeni mükemmel. Gerçek sağlık bu paleo blogcusu için kendini tanıma ve kendine güvenme ile başlar. Kadınları kendilerine sormaya teşvik ediyor: “Hayatımı mükemmelden çok nasıl artan ve sürdürülebilir hale getirebilirim?”

Downs için bu, üçte ikilik iyilik kuralını benimsemek demektir. Her gün her şeyi yapmak yerine, her üç kişiden ikisini almayı düşünün: üç sağlıklı öğünden iki tanesi, haftadaki üç antrenmandan ikisi, vb.

“Kendine her şey için kredi ver,” diyor Downs. “Pizza sipariş ediyor ancak brokolinin bir yanını yiyorsanız, bu brokoli önemli! Çabalarınızı itibarsızlaştırmayı bırakın ve tüm yaşamınız üzerinde olumlu bir etki hissedin.

Amelia Boone: Tam Zamanlı Kurumsal Avukat ve Şampiyon Engelli Yarışçısı

Nezaket Amelia Boone

Amelia Boone, şimdiye kadar karşılaşacağınız en etkileyici haftasonu savaşçısı olabilir. Boone, bir şekilde ultra engelli yarışlar için antrenman yapmayı ve sürekli olarak podyumda zirveye çıkmayı sağlayan tam zamanlı bir şirket avukatıdır. Dört kez dünya şampiyonu olan bir yarışçı ve Ölüm Yarışı adlı bir kursu bir kereden fazla tamamladı.

En büyük başarısı, doğal olarak, tam zamanlı bir avukat ve üst düzey bir atlet olarak ikili bir kariyere atlamak. Boone ödülleriyle gurur duyuyor olsa da, gurur duyduğu şeylerden biri aslında kendi kendine değer duygusunu o ödüllerden ayırmak olduğunu söylüyor.

“Sağlık” halihazırda kullanıldığı gibi tehlikeli bir kelime olabilir ”diyor Boone. Sağlık hem bedenime hem de zihnime saygı duyuyor ve saygı duyuyor ve aralarındaki bağlantı üzerinde sürekli çalışıyor. ”

Sahara Gülü: Yazar ve Ayurveda Uzmanı

Instagram / iamsahararose

Eat Feel’in Taze ve Idiot’un Ayurveda Rehberi’ni yazan Sahara Rose, ruhsal sıhhati herkes için erişilebilir ve anlaşılır kılar. Deepak Chopra, çalışmalarını Ayurveda’nın “bir sonraki evrimsel adımı” olarak övdü.

Rose, “Zihin, beden ve ruhu bütünsel bir yaklaşımla somutlaştırmaktır” diyor. “İnsanları Dosha’yı (Ayurveda zihin-beden tipi) keşfetmeye teşvik ediyorum;

Dosha’nız hakkında bilgi edinmek için Rose’un ücretsiz testini alabilirsiniz.

Aviva Romm, MD: Fonksiyonel Hekim, Ebe ve Herbalist

Aviva Romm’un İzniyle

Aviva Romm’un misyonu basittir: Geleneksel bilgeliğin ve modern tıbbın barış içinde bir arada var olabileceğini göstermek. Bir anne, bir ebe ve bir tıp doktoru olan Romm, sağlık hizmetlerini bir çok kapasitede görmüş ve deneyimlemiştir. Fakat hepsi tek bir şeye iniyor: Vücudumuz inanmamızın ötesinde kendilerini iyileştirebilir.

Romm, kendini kadın ve çocuk sağlığına şiddetle karşı koruyor ve hayatının çalışmaları bunu kanıtlıyor. Hiç kimsenin yorgun, karamsar veya aç hissetmediği bir yaşamdan geçmemesi gerektiğini söyleyen Romm, bu yüzden kariyerine kadınların hormonal dengesizliklerde, kötü uykuda, duygudurum bozukluklarında, yorgunlukta ve diğer sık görülen rahatsızlıklarda gezinmesinde yardımcı olduğunu söyledi.

Rachel Krupa: Mallar Martının Kurucusu ve CEO’su

Nezaket Rachel Krupa. Kredi: Katia Repina

Rachel Krupa, cebinizde bulması kolay ve kolay, sizin için daha iyi seçenekler sunuyor. Kırsal Michigan’daki memleketindeki Sunoco benzin istasyonu marketinde vakit geçirerek büyüdü. Bu ve Pinny Food Center’daki ilk alışveriş torbalarının bulunduğu yer, daha sağlıklı bir market yaratması için ona ilham verdi.

“Bu mekanlar bizi şekillendiriyor,” diyor Krupa The Goods Mart’ın internet sitesinde. “Onlar önemli.”

Goods Mart, iki kritik insan özlemi (topluluk ve rahatlık) ile daha yeni, ancak aynı derecede önemli, öz bir sağlıktır. The Goods Mart’taki her şey yapay renkler veya tatlar, yapay tatlandırıcılar, çevre dostu ambalajlar ve insanca yetiştirilmiş hayvansal proteinler gibi standartlara uygundur. Dahası, Krupa maliyetleri düşürmeyi başardı.

Krupa’nın girişimciler için tavsiyesi (ve ileri teknoloji dünyasında bir tuğla ve harç işi yaratırken kendisine hatırlatması gereken bir şey): “Sizin için en önemli şeyin ne olduğunu öğrenin – hevesleri takip etme”

Kayla Itsines: BBG’nin Kurucusu

Instagram / kaylaitsines

Esnek fitness programlarına giriyorsanız, muhtemelen Instagram yıldızı Kayla Itsines’i zaten tanıyorsunuzdur. Itsines, çılgınca popüler olan Bikini Body Guides’in yaratıcısı: orijinal evde BBG ve jimnastik versiyonu BBG Stronger. BBG egzersiz programı sadece 28 dakika sürmektedir, bu da meşgul kadınlar için idealdir.

BBG’den sonra, web sitesine göre, şu anda dünyadaki kadınlar için en büyük dijital spor platformu olan SWEAT uygulaması geldi. Onun başından beri kadınların sağlık ve zindelik konusunda esneklik, çeşitlilik ve destek istediği kabul edildi, bu yüzden kariyerine tam da bu konuya odaklandı.

Itsines, her zaman tüm fitness seviyelerindeki kadınlar için bir motivasyon ve destek kaynağı olmuştur, ancak yakın zamanda bir anne olarak, diğer hamile kadınlar için doğum öncesi egzersiz modifikasyonları ve ilham sağlayarak daha da büyük ilgi görmüştür.

Taylor Simpson: Money Mindset Masterclass’ın kurucusu

Taylor Simpson

Taylor Simpson bir iş arkadaşıdır. Çevrimiçi spor işletmeleri havalı olmadan önce bir çevrimiçi spor koçluğu işine başlamak için 9’dan 5’e ayrıldı. Instagram’da @ilikemyfitnesstaylored olarak çılgınca başarılı oldu, ancak daha sonra ticari çıkarları değiştiğinde sapını @iamtaylorsimpson olarak değiştirdi. Şimdi, Simpson, The Money Mindset Masterclass gibi bire bir iş koçluğu ve bazı çok başarılı çevrimiçi programları sunuyor.

Bir kıtlık zihniyetiyle yıllarca mücadele ettikten sonra, Simpson’un misyonu kadınların bolluk zihniyetini geliştirmelerine ve istedikleri her şeyin peşinden gitmelerine yardımcı olmaktır.

Sinirbilim ve psikoloji eğitimi alan yüksek lisans derecesi ve on yıldan fazla bir süre boyunca kadınların sınırlayıcı inançları çözmelerine, değerlerini keşfetmelerine ve arzu ettikleri yaşamları yaratmalarına yardımcı olur.

Tavsiye ettiği sözler: “Yaşamın her alanında istediğiniz sonuca odaklanın. Eksikliğinden bir şey aldığınızda – kereviz suyunun içilmesi gibi sizi sıska yapacağını düşündüğünüz gibi – kendinizi daha eksik durumlarda bulacaksınız. Ancak şeylere bolluktan bir yere yaklaştığınızda – kereviz suyu içmek, çünkü rejiminize zaten yeterli olan harika, besleyici bir katkı olabilir – diğer alanlarda da bolluğu deneyimleyebilirsiniz. ”

Kelly Roberts: Runner ve #SportsBraSquad’ın Kurucusu

Nezaket Kelly Roberts

2013 yılında, Kelly Roberts Run, Selfie, Repeat adlı bir blog başlattı. Ne yaptığı hakkında hiçbir fikri olmadığını iddia etti, ancak bu blog #SportsBraSquad ve Yapabileceklerini Yaptı. Her ikisi de, sağlık ve zindeliğin neye benzediğini yeniden tanımlamaya adanmış platformlardır.

Kelly, hayatının büyük bir bölümünde, “Ben kaçarken çalışan kulüpten nefret ediyorum” un kendisinin tayin edilen başkanı olduğunu söyledi. Küçük kardeşi bir kazada öldüğü zaman kederi bitmeye başladı. Yıllar sonra, hala koşuyor ve şimdi dünyanın her yerindeki kadınlara koşup gösteriş yapmak için ilham veriyor.

Bu platformların bir kısmı, büyüklüğü, yarış süresi veya zindelik seviyesinden bağımsız olarak güçlenmiş hissetmeye çalışan kadınları birbirine bağlayan ücretsiz bir küresel hareket olan Badass Lady Gang.

Roberts’ın tavsiyesi: Yeterince zayıf olmadığını, yeterince güçlü olmadığını ya da yeterince hızlı olmadığını söyleyen iç diyaloglarla savaşmayı seç, çünkü her zaman yeterli.

Randy Patterson: ProDoula’nın kurucusu

Nezaket ProDoula

Kadınların egemen olduğu bakım meslekleri, tarihsel olarak değer biçilmemiştir ve ödenmemişdir. Randy Patterson bunu değiştirmeye hazır. Birçok insan bir doula’nın ne olduğundan veya ne olduğundan tam olarak emin değildir (doğum öncesi, sırası ve sonrasında tıbbi olmayan destek sağlarlar).

Patterson’un misyonu, bu rolü profesyonel bir seviyeye yükseltmek ve doktorların, kadın doğum uzmanlarının ve diğer tıp uzmanlarının gözünde dinozorlara saygı göstermek ve bir kadının doula desteği hakkının önemli olduğunu açıkça ortaya koymaktır.

ProDoula iki yönlü bir iştir: Kalkınan doulalara eğitim ve sertifikalar sunar, böylece mesleklerine özgüven ve iş yürütme kabiliyeti ile girebilirler ve hamile kadınlara yargısız, önemseyici ve deneyimli bir deneyim bulma olanağı sunar. doula hamilelik ve doğum konusunda yardımcı olmak için.

Pek çok dou, geçim yapmak istediği için utanıyor, Patterson diyor ki, bu, doulaların ücretsiz ya da ucuza işe yarayacağı beklentisine yol açtı. ProDoula, işin gereği olarak saygın bir meslektir olduğu ve profesyonel dolaların faturalarını ödeyebilmeleri gerektiği temelinde kurulmuştur.

Katerina Schneider: Ritüel Vitaminlerin Kurucusu

Nezaket Ritüeli.

“Şüpheciler için, şüpheciler tarafından” Ritual’daki slogandır. Kurucu Katerina Schneider hamile iken almak istediği bir vitamin bulamadı, o yüzden kendi yarattı. Bu, kadınlar için mükemmel günlük vitamin olarak adlandırdığı bir vitamin şirketi olan Ritual’ın başlangıcıydı.

Schneider, çoğu vitaminin gereksiz doldurucularla dolu olduğunu veya sorgulanabilir süreçlerle geliştirildiğini fark ettiğinde, basit, etkili ve bilim adamları tarafından desteklenen bir vitamin geliştirmeye karar verdi. Daha da iyisi, Ritüel’in multivitamin’i anlamayı kolaylaştırmasıdır.

Şeffaflık, Ritual’daki oyunun adı ve Schneider, herkesi şu anda sunulan iki ürün olan Essential for Women ve Essential Prenatal’ın ardındaki bilime derin bir dalış yapmaya davet ediyor.

Brynn Putnam: MIRROR Genel Müdürü

Nezaket Brynn Putnam / MIRROR

2016’da, Brynn Putnam yeni hamileydi ve çalışmak için vakti olmayan bir spor salonu sahibi olarak kendini buldu. Evde çalışmaya başladı, ancak rahatlık için kaliteden ödün verdiğini hissetti. NYC dairesinde bir koşu bandı ya da bisiklet için yer yoktu (ya da birine yatırım yapmak için koşarak ya da eğirmekten zevk alıyordu) ve ona ilham veren bir uygulama ya da yayın hizmeti bulamadı.

Aynı zamanda, bütünsel aynaların fitness deneyimine nasıl katlanabileceğini anladı: İnsanların formlarını izlemelerine yardımcı oluyor ve ne kadar çok çalıştığınızı görünce ilham verebilir. Böylece MIRROR doğdu.

AYNA neredeyse görünmez, etkileşimli bir ev jimnastik salonu. Stüdyo sınıfını etkili bir şekilde evinize getirerek gerçek zamanlı eğitim ve geri bildirim, surround ses, grup ayarları ve kişiselleştirme sunar.

Putnam, “Sağlıklı yaşam vücudunuza sevdiğiniz birine aitmiş gibi davranıyor” diyor. “Bu fikri Kuzey Yıldızınız olarak kullanırsanız, bedeninize hak ettiği saygıyla davranacaksınız. Benim için bu, 2 yaşındaki oğlum için gurur duyduğum modelleme davranışı anlamına geliyor!”

Rachel Hollis: Sağlık Yazarı ve Podcaster

Nezaket Rachel Hollis / Chic Medya

Birisinin “Kız, yüzünü yıka” dediğini hiç duydun mu? Öyle düşündük. Bu ifade, Rachel Hollis’in Girl, Wash Your Face adlı kitabının 2018’de New York Times’ın En Çok Satanlar listesine girmesinden sonra buhar aldı.

O zamandan beri, Mart ayında piyasaya sürülmeye hazırlanan Kız, Özür Deme’yi yazdı. Ondan önce birkaç yemek kitabı ve bir kurgu üçlemesi hazırladı. Hollis aynı zamanda yaşam tarzı blogunu da yayınlamaktadır: Chic Sitesi, Chic Medya ve The Hollis Şirketi. Temel olarak, daha önce görmüş olsaydık, her şeyi yapan bir kız.

Hollis inanılmaz bir yazar, podcaster ve iş kadını olmasına rağmen, çalışmalarının tamamında, bu listede bir yere inen mesajın altında yatan bir mesaj var: Özürsüz bir şekilde kendisi ve her kadını bu şekilde yaşamaya teşvik ediyor. Cesaret ve özgünlük olmadan, hiç bir iyilik yoktur.

Alison Désir: Harlem’in Kurucusu ve Tüm Kadınları Çalıştır 4

Nezaket Alison Désir

Koşma sporunu değiştiren ciddiye alan başka bir kadın, Alison Désir, bir dayanıklılık sporcısından çok daha fazlasıdır. Aktivist, zihinsel sağlık danışmanı ve taban pazarlamacısı.

Harlem Koşusu’ndaki yerel koşucuların, yürüyüşçülerin ve joggerlerin sporlarında topluluk bulmaları için bir yol olarak Harlem Koşusu’nu kurdu. Harlem Run, hafta boyunca ücretsiz grup çalışmaları düzenler.

Désir’in diğer tutku projesi, kadınların üreme hakları için 100.000 $ ‘ı ve Planlı Ebeveynlik için 50.000 $’ ı artıran yardım amaçlı bir koşu grubu olan Run 4 All Women. 4. Koşu Tüm Kadınlar, ilerici adayları desteklemek için bir taban kampanyası olan #MidtermRun’da kanıtlanan siyasi farkındalığı ve seçmen katılımını teşvik ediyor.

Désir’in girişimciler için tavsiyesi: “Bu süreçte dalın ve çözün. Hepsini bir araya getirene kadar beklerseniz, asla başlamazsınız. Kendinizi size yatırım yapan insanlarla çevrelemek de çok önemlidir – yaşamda çok az harika şey tek başına elde edilir. ”

Joanne Encarnacion, GoFitJo’nun Kurucusu

Nezaket Joanne Encarnacion

Joanne Encarnacion annelerden biri olan “o bir anne olamaz”. Ama en iyi yanı, diğer annelere böyle hissetmemesi. Aslında, Jo’nun markasının bir parçası, kadınların sağlığı yeniden tanımlamasına ve kendileriyle ilişkilerini güçlendirmesine yardım etmesidir.

Jo, 2016 yılında kurumsal işini kaybettiğinde, Bütünleştirici Beslenme Enstitüsü’ndeki Sağlık Antrenörlüğü Eğitim Programına başladı. Yeni kariyerinin başkalarına zindelik ve beslenme konusunda öğretmeyi gerektireceğini düşünüyordu. Beklemediği şey, kadınların kendileriyle bağlantı kurmalarına ve kişisel gelişimlerini deneyimlemelerine nasıl yardım edeceği idi.

Jo, sağlık koçluğu uygulamalarını şekillendirmek ve kişisel yaşamında şekillendirmek için #WomanInProgress’i kullanıyor, çünkü hiçbir kadın asla büyümek veya gelişmek istemiyor. Bazen en zor kısım bunu kabul etmektir, bu yüzden hashtag bir hatırlatma ve topraklama uygulaması olarak işlev görür.

Encarnacion, “Sağlıklı yaşam bilinçli ve bilerek, kendi bedeninizde ve kendinizi çevreleyen ilişkilerde ve deneyimlerinizde özgürce yaşama izni vermeyi seçiyor” diyor.

Courtney Nichols Gould: Smartypants’ın Kurucusu Gummy Vitaminleri

Fotoğraf: Instagram / smartypants

Courtney Nichols Gould, hiç olsaydı, özel bir girişimci. SmartyPants Vitaminleri patlak vermeden önce, Gould’un California, Venedik’teki evinden çalışan yaklaşık 20 çalışanı vardı. Birkaç yıl ve çok çalışkan olan SmartyPants HQ, Marina del Ray’dedir ve aynı vizyona çalışan 30’dan fazla çalışanı vardır: makul fiyata birinci sınıf malzemelerle hepsi bir arada vitamin.

SmartyPants hakkında gerçekten öne çıkan, yalnızca tüketicilerin aylık vitamin kaynaklarını karşılayabilecekleri gelişmiş ülkelerde değil, tüm dünyada iyi sağlığa odaklanmasıdır. Bu amaçla, SmartyPants, azgelişmiş ülkelerde yetersiz beslenmeyi sonlandırma hedefiyle kar amacı gütmeyen Vitamin Angels ile ortaklık kurdu. Bugüne kadar SmartyPants, Vitamin Meleklerine 8 milyondan fazla bire bir besin bursu bağışladı.

Deborah Hanekamp: Tıp Okuyucusu ve Mama Tıp’ın Kurucusu

Nezaket Mama Tıp / Deborah Hanekamp

Diyete ve sporda solmalara çok fazla önem veren bir kültürde, Deborah Hanekamp gibi sağlık etkileyicileri temiz bir nefes alabilir. Uygulaması bazıları için biraz atipik olsa da, New York’taki tüm bir topluluk meditatif tıp okumalarına ve ritüel banyo reçetelerine bayıldı ve güvendi.

Hanekamp 17 yaşında tamamen kendi başına ve kendi başına yeterliydi, bu da dünyayı dolaşması ve diğer ruhsal uygulamaların yanında reikiyi incelemesi için ilham verdi. Şimdi, Space Medicine’da, Space Medicine’ın, SoHo’da, müşterilerin okumalarını almak için gittiği aydınlık ve ilham verici bir yer olan başarılı bir uygulamasını yapıyor.

Hanekamp, “Sağlıklı yaşam saplantıyı durduruyor” diyor. “Sağlıklı olmaya çalıştığımız an, diyetler veya rutinler hakkında çok dogmatik olabiliriz ve denge duygumuzu kaybedebiliriz. Gerçek şu ki sürekli değişiyor ve büyüyoruz ve beş yıl önce bizi dengeye getiren şeyler mutlaka olmayacak bugün bize dengeyi getir. ”

Amy Barnouw: Planet Yakıt İçecek Şirketi’nin Kurucusu

Nezaket Gezegeni Yakıt İçecek Şirketi

Birçok anneden farklı olarak, Amy Barnouw çocukları için daha iyisini istedi. Üç çocuğu için sağlıklı, organik meyve suları istedi, ancak kendine güvendiği bir şey bulamadı – bu yüzden kendi başına ideal içeceği yarattı.

Planet Fuel ile arasındaki fark, çoğu organik veya tamamen doğal ürünler gibi yetişkinlerden ziyade, çocuklarda ve gençlerde pazarlanmasıdır. İçecekler, eğlenceli tasarımlar ve tatlar ile açılır alüminyum kutular içinde gelir. Her tat, tüm organik bileşenlerden yapılır ve şeker içeriğini azaltmak için bir kaynak su sıçrama ile seyreltilir.

Planet Fuel aynı zamanda çevre dostudur: Her alım, koruma gruplarına kaynak sağlayan Planet Fuel Charitable Fund’a geri döner. Barnouw’un genel misyonu, tüketicilere bedenleri için iyi ve dünya için iyi alımlar yapma konusunda ilham vermek.

Amanda Chantal Bacon: Ay Suyu Kurucusu

Nezaket Ay Suyu / Amanda Chantal Bacon

Başka bir manevi sağlık savaşçısı olan Amanda Chantal Bacon, halihazırda piyasada olanın ötesine geçen şifalı bir içecek istediğinde Moon Juice’u yarattı. Sıkılmış meyve suları, Ay Sütleri ve Ay Suyu’ndaki diğer iksirler, gıda alerjileri, hipotiroidizm ve bitkisel ilaçlarla ilgili yıllarca süren araştırmaların ürünleridir.

Bir bonafide öz şifacı olan Bacon, hormon seviyelerini normale döndürmek için Ay Suyu ürünlerini kullandı ve böylece kişiliğini, dokunulmazlığını ve ruh halini iyileştirdi.

Eniyi Sağlık’dan Bir Kelime

Bu kadınlar ve daha pek çoğu, iyi olmanın ne demek olduğunu yeniden belirliyor. Hepsinde ortak olan bir şey varsa, sağlık yolculuklarında tüm dünyadaki insanlara ilham vermek, motive etmek ve yardım etmek istemeleridir.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir