1. Anasayfa
 2. Egzersiz Yapmak İçin Motivasyonu Bulmak

Egzersizi Sosyalleştirmenin En İyi Yolları

Egzersizi Sosyalleştirmenin En İyi Yolları
0

Egzersiz, fiziksel ve zihinsel sağlığınızı iyileştirmek için harika bir yoldur. Aktif kalmak, kanser gibi ciddi yaşla ilgili hastalıklardan kaçınmanıza yardımcı olabilir ve kalp krizi atlatmanıza yardımcı olabilir ve önemsiz bir şekilde değil, kortizol gibi uzun ömür bozucu stres hormonlarını azaltmanıza yardımcı olabilir. Buradaki zorluk, mücadele ettiğiniz egzersizin tadını çıkarmak ve onu sosyal tutmak, fiziksel aktiviteyi daha eğlenceli hale getirmenin ve egzersiz programınıza bağlı kalma olasılığınızı arttırmanın bir yoludur.

 • Devamını oku: Koşma, yaşlanan dizlerimi mahvedecek mi?

Makalede Neler Var?

Diğer İnsanlarla Aktif Olmanın Faydaları

Grup çalışması, bir aktivite programına yapının yanı sıra destek de sağlayabilir. Tedavi gören erken evre meme kanseri hastaları için denetimli grup egzersizini değerlendiren 2007 randomize kontrollü bir çalışma, 12 haftalık programın ötesinde fiziksel ve psikolojik faydalar buldu. British Medical Journal’da yayınlanan çalışma, kontrol konularında düzenli olarak evde egzersiz yapmayı öneren , haftada iki grup sınıfı ve evde ek bir seans rejimi karşılaştırdı.

Grup çalışanları anketlerde, 12 haftalık programın sonunda ve 6 ay sonra kendi başlarına egzersiz yapan kontrol grubundan daha yüksek bir yaşam kalitesi olduğunu bildirdi.

Fitness eğitmenlerinin dikkatini çekmesi ya da diğer hastalardan gelen desteğin bir sonucu olsun, sosyal egzersizciler aktiviteyi daha çok beğendiler ve takip eden aylarda daha aktif kaldılar. Mükemmel derecede sağlıklı yetişkinler bile, aklınızı ağrıyan kaslarınızdan uzak tutan bir egzersiz arkadaşının sağlayabileceği rahatsızlıktan yararlanabilir.

Yapılandırılmış ve sosyal bir egzersiz ortamında olmanın ek bir avantajı vardır: Bir eğitmen ne kadar yoğun egzersiz yaptığınızı izler. Dakikaları veya tekrarları saymanıza gerek yok, sadece talimatları izleyin.

 • Yüksek Yoğunluklu Aralık İçi Eğitim Kalp Saldırısını Tetikleyecek mi yoksa Birinden Kaçınmanıza Yardımcı Olabilir mi?

Egzersizi Sosyalleştirmenin En İyi Yolları

 • Spor Yapın : Bir takım sporuna katılmak, insanlarla tanışmak ve onlarla bağ kurmak için harika bir yoldur. Takım sporları harika hikayelere ve sosyal etkileşime yol açar – bowlingden rugby’ye kadar 10 veya daha fazla kişi ile buluşacak ve birlikte çalışacaksınız. Takım sporları aynı zamanda bütün bir egzersiz ve fiziksel aktivite sezonuna girmenizi sağlayacaktır. Size uygun bir spor seçin, yerel toplum merkezlerini inceleyin ve kendinize oynayacak bir takım bulun.
 • Bir Arkadaş Bulun: Başka biriyle egzersiz yapmak sizi motive edebilir ve egzersizlerinizi daha ilginç hale getirebilir. Güvenilir birisini bulun ve birlikte spor salonuna gitmek ya da hafta sonları koşmak için beraber olmaktan hoşlanın. Birinin size güvenebileceğini biliyorsanız, sabahın erken saatlerinde yürümek, koşmak veya bisiklete binmek için yataktan çıkma olasılığınız daha yüksek olabilir.
 • Charity için Egzersiz: 5kms, triatlonlar ve diğer etkinlikler charity için büyük bağış toplayıcılardır. Yüzlerce kişiyle tanışacak, biraz egzersiz yapacak ve iyi bir neden için biraz para toplayacaksınız – özgecil davranışın bütününde uzun ömürlülüğü artıracak. Yardımseverlik dünyasına girdikten sonra, paylaşılan bir nedenin peşinden gitme memnuniyetini yaşadığınızda, ne kadar aklıyla karşılaştığınız insanı şaşırtabilirsiniz.
 • Bir sınıfa katılın: Grup fitness dersleri aynı zamanda insanlarla tanışmanın ve egzersizlerinize sosyal bir öğe eklemenin harika bir yoludur. Hoşunuza giden bir sınıf bulun; Ayrıca, bir oturum için para ödemenizin, sizi açılan sınıflarda olacağınızdan daha fazla motive edeceğini keşfedebilirsiniz. Bir sakatlıktan kaçınmak için egzersizlere meydan okumak ve egzersizleri yapmak için eğitmenin uzmanlığını kullanın ve ilerledikçe yeni arkadaşlar edinip edemeyeceğinizi görün.

Diğer insanlarla bağlantıda kalmak stresinizi azaltır ve sağlıklı aktiviteye ayak uydurmada sizi motive edebilir. Egzersiz için bir grup ayarı denerseniz, 2014’teki bir çalışmada periferik nöropatisi olan (sinir hasarı) katılımcıların yaptığı gibi, denge eğitimi alıp almadıklarının ya da Tai Chi’nin önemli olup olmadıklarını keşfedebilirsiniz. Sadece bir sınıfın parçası olmak, onlara devam etmeleri için daha fazla motivasyon ve güven verdi.

Sharon Basaraba tarafından düzenlendi.

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir