Yarı Maraton Eğitimi için Koşu Programları

Arabanıza bu 13.1 etiketi eklemeye hazır mısınız? Hayatınızın yarışı için hazır olduğunuzdan emin olmak için bu yarı maraton antrenman programlarına göz atın.

Yarı Maraton Eğitimi için Koşu Programları

Acemi Maraton Eğitim Programı

17 Mar, 2019 345

İlk maratonunuz için antrenman yapma kararınız için tebrikler! Bu antrenman programı (aşağıdaki tabloya bakın) yeni başlayanlar için bir koşucu ve amacı 26.2 mil yarışını bitirmek olan ilk kez bir maratoncu için idealdir. Bu acemi maraton eğitim programına başlamak için, en az altı aydır koşuyor olmanız ve haftada 12-15 mil temel miliniz olması gerekir. Bir maratona yönelik eğitim büyük bir çabadır, bu nedenle eğitime neyin dahil olduğunu dikkatlice düşünmek iyidir. Aşağıdaki program sizin için çok kolay görünüyorsa, bu yeni başlayanlar için maraton programını deneyin veya diğer seçenekler için daha da fazla maraton eğitimi programlarına bakın.

Yarı Maraton Eğitimi için Koşu Programları

8 Hafta Yarım Maraton Eğitim Planı

16 Mar, 2019 470

Yarım maratonu zaten tamamladıysanız ve koşunuza ayak uydurabildiyseniz, sonraki yarım maratonunuzu çalıştırmak için birkaç ay beklemeniz gerekmez. Aşağıda, yarışa hazır olmanıza ve tüm potansiyelinize ulaşmanıza yardımcı olacak sekiz haftalık bir yarı maraton programı yer alıyor. aydır. Bu eğitim programına başlamak için, haftada yaklaşık 15 km'lik bir eğitim üssüne sahip olmanız ve bir seferde 6 mil kadar konforlu bir şekilde koşmanız gerekir. Bu seviyede değilseniz, daha uzun yarı maraton bir eğitim programına gitmek isteyebilirsiniz. Yeni başlayan, orta veya ileri düzey koşucular için bu 12 haftalık yarı maraton antrenman programlarından birini deneyin.

Yarı Maraton Eğitimi için Koşu Programları

10K çalıştırmak ne kadar sürer?

16 Mar, 2019 380

Yaklaşan bir 10K yarışı (6.2 mil) koşuyorsanız, daha önceki bir yarış saatini kullanarak ve bir yarış süresi tahmin çizelgesine bakarak ya da bir yarış süresi tahmin hesaplayıcısına takarak bitiş zamanınızı tahmin etmek mümkündür. Daha önce hiç yarış yapmadıysanız, rahatça gidebileceğiniz en yüksek hızda bir mil koşarak kendinizi test edebilirsiniz. Ardından, yarış saatinizi veya yarış saati tahmininizi bir yarış saati tahmininde kullanın.

Yarı Maraton Eğitimi için Koşu Programları

Koşu Yarışları için Eğitim Programları

16 Mar, 2019 439

Bu koşu antrenman programlarını takip ederek yarış günü için formunuzu alın ve motive olun. İlk 5K, 10K, yarı-maraton veya tam maratonunuz için antrenman yapsanız da, mesafe ve koşu seviyenize uygun bir plan bulacaksınız.

Yarı Maraton Eğitimi için Koşu Programları

4 Haftalık Acemi Eğitim Programı 1 Mil Koşuyor

16 Mar, 2019 413

Çoğu yeni koşucu için, bir spor rutinine atlamak için yola çıkıp çıkmadıklarını ya da bir günde 5K yarışı ya da hatta bir maraton koşusu ile gözlerini yaptırdıklarında, ilk büyük hedef durmadan bir mil koşmak. Ve çoğu yeni başlayanlar için, bu yavaş başlangıç anlamına gelir – bir çift spor ayakkabıya yaslanmak ve buna devam etmek değildir.