Spor Beslenmesi

Bir sporcu olun ya da sadece form almaya çalışıyorsanız, doğru beslenmeyi sürdürmek performansınızı arttırmanıza yardımcı olabilir. En iyi sonuçları elde etmek için en iyi gıdaların bazıları hakkında bilgi edinin.

Spor Beslenmesi

Organik Spor İçecekleri Egzersiz İyileşmesi İçin Daha İyi Olabilir mi?

10 Şub, 2020 263

Spor içecekleri aktif yetişkinler ve sporcular için hidrasyon yönetiminin önemli bir parçası olabilir. Araştırmalar, fiziksel aktivitenin yoğunluğuna ve süresine bağlı olarak suya eşlik eden bir spor beslenme olabileceğini göstermiştir. Gatorade'nin üreticisi olan PepsiCo Inc. gibi ticari şirketler, spor içeceğinin organik bir versiyonunu piyasaya sürüyor.

Spor Beslenmesi

6 Akıllı Egzersiz Öncesi Snacks

23 Eyl, 2019 583

1 Yunan yoğurt Getty Images’in İzniyle Egzersiz öncesi mükemmel yiyecek bulmak zor olabilir. Antrenmanınıza yakıt kazandıracak bir şey istiyorsunuz, ama...

Spor Beslenmesi

Egzersiz Sırasında Ne Kadar Su İçilir

14 Eyl, 2019 449

Şimdiye kadar rutin bir spor planına girmiş olanlara, egzersiz yaparken "iyi nemli kalmaları" tavsiye edilecektir. Ama, bu tam olarak ne demek oluyor?

Spor Beslenmesi

Neden Fiziksel Olarak Aktif Yetişkinler Daha Fazla Folik Asite İhtiyaç Duyabilir?

20 Mar, 2019 399

Sporcular ve aktif yetişkinler bedenlerini fiziksel sınırlarına zorlarlar. Yoğun egzersizler sağlık ve zindeliğimiz için genellikle iyi olsa da, kardiyovasküler hastalığa bağlı risk faktörleri arttırılabilir. Kronik çalışmalar, zorlu egzersiz programlarının vücudumuza stres getirebileceğini göstermiştir. Araştırma ayrıca yorucu fiziksel aktivitenin folik asit seviyelerini azaltabileceğini ve zamanla kalp sağlığımızı olumsuz yönde etkileyebileceğini gösteriyor. Folik asit durumunun izlenmesi, sporcuları ve aktif yetişkinleri kalp problemleri riskini azaltarak koruyabilir.

Spor Beslenmesi

Karbonatlı Sular Normal Su Kadar Sağlıklı mı?

20 Mar, 2019 455

Beslenme araştırmalarına göre su, insan vücudu için gerekli bir besindir. Şimdi, farklı su türlerinden birini seçme seçeneğine sahibiz, ancak sağlıklılar mı? Vücut için normal su ile aynı hidrasyonu sağlıyorlar mı?

Spor Beslenmesi

Pancar Suyu Atletik Performansı Nasıl Artırır?

19 Mar, 2019 501

Sporcular ve aktif yetişkinler, atletik performansı artırmak için besleyici madde yoğun gıdalara daha fazla eğilmektedir. Pancar gibi sebzelerce zengin diyetlerin egzersiz sırasındaki vücut fonksiyonları üzerinde önemli bir etkisi olduğu gösterilmiştir. Aslında, pancar suyu sporcular için en popüler ergogenik takviyelerden biri haline gelmiştir. Pancarı böylesine atletik bir beslenme merkezi yapan nedir?

Spor Beslenmesi

Hile Yapabileceğiniz ve İyi Düşünebileceğiniz Hile Yemek Fikirleri

17 Mar, 2019 515

Öğünleri aldatmak söz konusu olduğunda, kondisyonunuzu veya kilo verme hedeflerinizi düşürmeden en sevdiğiniz konfor öğelerinin bazılarının tadını çıkarabilirsiniz. Yağları ve karbonhidratları kesmek, tadı kesmeniz gerektiği anlamına gelmez. Basit sübstitüsyonlar ve daha sağlıklı bileşenler, damak tadınızı ve isteklerinizi de tatmin etmek için tek ihtiyacınız olan şey.

Spor Beslenmesi

Bolca Su İçmelisiniz Neden 6 Sebep

17 Mar, 2019 386

1 Su Temel Bir Besindir Su Sporcu Beslenmesinde Temel Besindir. Stanislaw Pytel / Getty Images Su, vücudumuzun en iyi sağlık...

Spor Beslenmesi

Alkol Kas Büyümesini ve Zindelik Seviyelerini Etkileyebilir mi?

17 Mar, 2019 370

Zinde olmak ve kas kazanmak, alkolü yok etmemiz gerektiği anlamına mı geliyor? Birçoğumuz, özellikle hafta sonları birkaç içki içiyoruz. Sona eren iş haftası genellikle mutlu saatler serbestliği ile kutlanır. Gerçek şu ki, aktif yetişkinler ve sporcular, en sevdikleri yetişkin içeceğinden vazgeçme konusunda mücadele ediyorlar.

Spor Beslenmesi

6 Yollu Kahve Atletik Performansınızı Artırabilir

17 Mar, 2019 414

Aktif yetişkinler ve sporcular, uyarıcılar ile ancak düzenlemesiz takviyelerden gelebilecek olası olumsuz etkiler olmadan atletik performansı artırmak ister. Kahve, egzersizlerimizi geliştirmek için güvenli bir alternatif olduğu belirtilen doğal bir uyarıcı olan kafeini içerir. Aslında, siyah kahve araştırmaya göre egzersiz öncesi en popüler ve en etkili içeceklerden biri haline geldi.